Chata v horách (2012)

Hmmm, Drew Goddard, ok píšu si. Tolik nápadů v mým milovaným hororovým žánru se jen tak nevidí. Nářez

Procitnutí v Garden State (2004)

Když sem to viděl někdy před šesti roky poprvé, tak sem byl nadšenej a napálil bych tomu okamžitě plnej počet. Ale ten film stárne. Schválně se na to zkuste podívat s odstupem a zjistíte, že to není nic víc než pohádková báchorka o návratu narušitele na místo činu. Protože jenom v pohádkách potkáte Natalii Portman a nadržené psy v čekárnách u doktora. Skvělej soundtrack, nezapomenutelná scéna řvaní na bagrech a "Only living boy in New York"...

Thor (2011)

Spolu s Capem moje nejoblíbenější Marvelovka. Narozdíl od většiny mě víc bavily scény na Zemi. Fungující chemie mezi Jane Fosterovou a Thorem je už jenom třešnička na dortu.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Výborný scénář ! Byť sem viděl švédskou verzi, stejně sem byl napjatej jako struna a na konci logicky i dost překvapenej. Craig s Marou sou neskutečně sympatickej pár. Jedinej problém vidím v tom, že toho spolu moc nenahrajou (a nenasouloží) a to universum kolem nich až zas tak ten dech nevyráží...

Casino Royale (2006)

Živě si vzpomínám, jak si celej svět klepal na čelo, co za novýho Bonda to ta "Brokolice" vybrala. Ale stejně sme šli do kina. A pak sme všichni znova. A pak ještě jednou. Craig JE s Connerym nejlepší Bond, člověk mu fandí i když používá Sonny Ericson... Karlovy Vary nebyly nikdy víc sexy :D

Skyfall (2012)

Asi nejlepší kinozážitek roku 2012. Kdyby tam místo toho Finneyho byl fakt ten Connery, tak bych asi slastí umřel. Mendes překvapil.

Tintinova dobrodružství (2011)

Nemůžu si pomoct, ale přes všechny výhrady pod čtyři hvězdičky nepůjdu. Ve 3D to byl zážitek jak býk. Dobrodružná jízda, která nevyrazí dech scénářem ale mistrovskou realizací všeho ostatního.

Čelisti (1975)

Místo machrování s děsivým predátorem se divák bojí především neviděného a za pomoci legendární melodie z pera Johna Williamse si kouše nehty při pohledu na rozvlněnou hladinu. Moje nejoblíbenější scéna? Kupodivu to není nějaká povedená lekačka nebo naháněčka se žralokem. Kdepak, nejraději si pustím hororovou historku vyprávěnou kapitánem Quintem.

Letní opojení (1955)

Aneb jak David Lean natočil nejlepší reklamu na Benátky všech dob. Nikdy bych si nemyslel, že to napíšu, ale Katharine Hepburn jaksi navíc. Neuvěřitelná kamera, neuěřitelná atmosféra. Nutno vidět !

Omámení a zmatení (1993)

Nedoceněná, správným způsobem "zhulená" pecka Richarda Linklatera která vás přenese do roku 1976 na jednu střední v Texasu. Poslední den školy před prádzninama, hodně trávy, nejlepší kamarádi, nadržené holky, plno "soon to be" hvězd a scénář, ve kterém nejde o nic, a přece o všechno. Ty Aerosmith jim závidím.... Pokud jste neviděli, koukejte to napravit. Po Before Sunrise a Before Sunset můj nejoblíbenější Linklater.