Polární expres (2004)

Asi už jsem na tohle moc velký, ale přislo mi to bez příbehu (??) a ta digitální technologie - mají plus za to, že to zkusili, ale nesedlo mi to. Navíc hodně kýčovité. Tohle pro mě byla hodina a půl totální nudy! 30%

Láska nebeská (2003)

Zatím ****, až to uvidím podruhý možná přibyde pátá. Bylo to vtipné, dojemné, romantické, místy stupidní, vykonstruované... skvělé! A každý si v tom filmu najde něco, co ho dojme... A to v káždém snímku není!

Šťastné a Veselé (2005)

Tenhle film Vás dojme, zvlášť když ho vídíte teď... na Vánoce. Určitě má své chyby a není dokonálý, ale něco na něm je... Příběh, jelikož je dle pravdy, dává smysl. Kulisy a uniformy sedí. Tvůrci mohli více zapracovat na postavách... Jinak je to jiný pohled na válku a chytne Vás to prostě za srdce, ale to už se opakuju. 80%

Zack a Miri točí porno (2008)

Romantická komedie odehrávající se na pozadí točení pornofilmu, co víc si můžete přát... Velice zábavné, ikdyž trošku perverzní. Asi nesedne každému, protože je to přece jen humor, který některé lidi může znechutit. Film má každopádně spád a utíká velice rychle, možná až moc... (pár minut navíc by neškodilo) 75%

96 hodin (2008)

Film, který má spád. Navíc velmi naturalistický... A Liam Neelson si to zatraceně užívá! :-)) 80%

Satan (2006)

Tak nějak doufám, že to Cassel nemyslel vážně... Každopádně zahrál to zajímavě, možná i proto dávám 2* (jinak by to mělo ještě míň). Zhrnul bych to takto... kecy, kecy, nic se neděje, náznky něčeho hodně crazy, zas se nic neděje, nějaké ty erotické pasáže, trošku krve... a pomatenej závěr... Vincente, už prosím nehraj v nišem podobným! 30%

V Bruggách (2008)

Je to originální, je to zábavné, je to černé... A to je všechno, ne, že bych se nebavil, ale... Pár scén je vyloženě užasných a vtipných, ale u některých už jsem doufal, že skončí. Každopadně neotřelá gangsterka, ve které to Farrelovi fakt sekne :-D 70%

Pád do tmy (2005)

Mno, byl jsem trošku rozpačitý po zhlednutí tohoto horroru. Vše mi přišlo perfektní tak do 2/3 filmu – mělo to atmosféru (jeskyně působí velmi skličujícím dojmem), nevědělo se proti komu hlavní hrdinky stojí a jestli vůbec proti někomu stojí, + nevyřešené otázky ve vztazích hrdinek. Ale potom... nějak té krve a toho boje na mě bylo moc, přislo mi, že tím film i trošku ztratil na těžce vybudované atmosféře. 65%

REC (2007)

Zajimavý horor ze Španělska. Po možná až příliš dlouhém úvodu se film postupně rozjíždí a získává spád. I přes některá klišé nebo vykonstruováne scény má film dobrou atmosféru. Při některých scénách vám přeběhne i mráz po zádech a ten konec... výborné! Určite stojí za zhlédnutí a milovníkovi horových filmů toto dílko utéct ani nesmí. 80% (Docela jsem zvědav na americký remake)

Jezero smrti (2008)

„Fok!“ Tohle v tomto filmu uslyšíte velice často. Nejdříve vše začíná pěkně v klidu, milenecký pár si chce užít víkend, ale narází na partu teenagerů a pak se to vše zvrtne... Má to atmosféru a i přes občasnout nelogičnost (myslím to, že slečna nemůže chytit signál ikdyž jeji pronásledovatelé si volají...) to má prostě spád a tempo (+velmi dobrá hudba). Navíc velmi realistické a i ten konec mě dostal! 80%