Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Niečo tak blbé a zároveň tak skvelé som ešte nevidel :). 88minútova ukážka nechutnosti od Jacksona. Na začiatku sa to rozbehovalo trocha pomalšie ale o to “chutnejšie“ zábery a od druhej polovice som už len vychutnával skvelú jazdu plnú nechutností, mozgov, zvratkov, vnútornosti a rozsekaných emzákov. Ďakujem Peter Jackson :)

Vlk (1994)

Vlkodlak v perfektnom podaní Jacka Nicholsona a krásna Michelle Pfeiffer, čo viac si priať. Príbehovo nic moc, záver sa dal čakať ale to vynahradzuje už spomínany Jack Nicholson. Kamera, kostými a hudba zvládnute na výbornu takže na film sa v celku pozeralo veľmi príjemne a 120minút zbehlo ako voda.

Lesní duch (1981)

Výborny film, výborny Sam Raimi a výborna atmosféra doplnená perfektnými zvukmi. Prvá polovica filmu skvele buduje atmosféru, človek čaká každú minútu čo sa poserie a je v totálnom napätí. A potom nastupuje druhá polovica kde začína krvavý splatter. Dnes už scény na pousmiatie ale na ten rok a na toľko peňazí to je zvládnute viac než dobre takže zaslúžene 4*.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Nekonečné množstvo krvy, končatín, vnútorností, hnisu a zábavy to všetko ponúka Braindead. Názov hovorí za všetko, po zhliadnutí tohto filmu mi určite odumrela časť mozgu :). Doposiaľ keď spočítam všetky humusárne ktoré som videl vo filmoch tak sa to zmestí do 30sekund v Braindead. Čakal som masaker zombií ale to čo som videl sa nedá opísať a pokiaľ toto človek neuvidí tak neuverí. :) Po tomto zážitku od dnes do ruky nezoberiem mixér alebo kosačku nikdy viac :)

Horizont události (1997)

Hell is only a word. Reality is much much worse. Let me show you. Až mi prebehol mráz po chrbte. Skvelé, skvelé a ešte raz skvelé. Čakal som lepšiu vyvražďovačku vo vesmíre ale dostal som výborny psycho horor s tak skvelou atmosférou ktorá sa už dnes nevidí. Výborne skríženie hororu a chladného vesmíru, môžem len odporúčať.