Bobule (2008)

Kedze pochadzam z vinarskej rodiny, mam velmi blizko k tematike filmu, aj ked si myslim ze take zaklady ako nechat pootvoreny burcak by mali vediet aj prazaci :) A krasna Tereza Voříšková sla hned do mojej TOP 10 oblubenych hereciek :)

Temný rytíř (2008)

Pod moje hodnotenie sa pravdepodobne podpisal fakt, ze som film mal moznost vidiet v americkom kine...takze vzhladom na absenciu titulkov som nie vsetkemu rozumel...ale i tak som zastanca faktu ze filmy podla komixov niesu hodne tak vysokych hodnoteni :)

Zkažená mládež (2007)

Je to sice predvidatelny dej, v podstate nic noveho vo svete filmu, ale aj tak musim hodnotit piatimi hviezdickami.Pre seversku kinematografiu mam jednoducho slabost :)

Ledově ostří (2007)

Jon Heder a Will Ferrell- vynikajúca dvojka. Taketo skvele komedie sa nevidia tak často.

Pidihajzlík (2006)

Moje hodnotenie je 3,5. Ten pol bod som si nemohol odpustit, kedze pri odovzdavani zlatych malin vyhlasili tuto snimku /na ktoru boli obzvlast stedri/ ako rip-off jednej casti Bugs Bunnyho z roku 1954 s nazvom "Baby Buggy Bunny"

Absurdistán (2006)

Vynikajuca komedia, pri ktorej chvilami neviete, ci sa smiat, alebo plakat. Luke Wilson v roku 2005 ako najpriemernejsi clovek v armade, pricom v roku 2505 ako najmudrejsi clovek na Zemi. Niekedy si rad pozriem bezduche, no zabavne plody televiznej zabavy, ktore veselo produkuje americka MTV, no pri pomysleni na fakt, ze ludstvo moze byt o 500 rokov s inteligenciou na tom rovnako ako v tomto filme, nemam velku radost z toho, aky druh prizemnej zabavy je neustale viac v kurze

Romper Stomper (1992)

K podobnym tlupam uboziakov, ktorych nam Geoffrey Wright vo svojom filme zobrazuje, mam odmietavy postoj uz davno. No zobrazit ich ako "zombies without brain" je naozaj brilantny uhol pohladu. Okrem Crowe-a a jeho dievcata boli vsetky ostatne postavy tak neuveritelne nechutne az sa mi skoro zdvihol zaludok a to sa mi nestava ani pri hororoch