Cass (2008)

K tomuto som sa dostal naozaj len náhodou a tlieskam!!! Neskutočne charizmatický herec stvárňujúci rolu Pennanta, veľmi dobre vykreslená motivácia hlavných postáv teda globálne chuligánov a brilantný záver, kedy sami neviete čo je naozaj to "správne".

Pekelná jízda (2008)

O čom to dopekla bolo ľudia??? Tie dve hviezdy za skvelé herecké obsadenie a kvalitný silikón :)

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Lasse Hallström nám tu podáva ďalší "príbeh zo života", ktorý vás aspoň na chvíľu donúti zamyslieť sa. A keby aj nie, minimálne si začnete vážiť to čo máte a nieste od mlada konfrontovaný s problémami, s akými vo filme zápasí Gilbert. Potešilo taktiež zistenie, keď som za ufúľanou tvárou Ernieho objavil mladého DiCapria. Keby ten ten človek vtedy len tušil, aká hviezdna kariéra ho ešte čaká :)

Vzpomínky na lásku (2004)

Pravdepodobne ako väčšina komentujúcich, i ja som natrafil na director´s cut verziu filmu. Preto mi nedá hodnotiť ináč ako 4 hviezdami...bolo to fakt príííšerne dlhé :(

Suprhrdina (2008)

Nič iné som od tohto filmu okrem slušnej dávky prízemnej zábavy, štipky záchodového humoru a pohľadu do výstrihu tety Andersonovej neočakával. A napočudovanie som sa zabavil fakt slušne :)

Díry (2003)

Nieje veľa filmov, kde by mi pri záverečných titulkoch nenapadlo nič iné len veta: "Tak tento film mal hlavu aj pätu!" :)

Předčítač (2008)

Osobne by som film strihol cca pol hodinu pred koncom a dal záverečné titulky. Potom by si Reader mohol pokojne u mňa "koledovať" aj o plné hodnotenie. Ale to asi nikoho netrápi, aj tak je to len ďalší z filmov, kde herecké výkony sú výrazne uprednostňované pred samotným obsahom. A to mne osobne moc po chuti nieje!

Cesta do fantazie (2001)

Raz za čas je fajn len tak si prostrednictvom obrazovky vybehnúť do ríše fantázie, ktorá je buď výplodom geniálnej mysle alebo väčšej dávky "mushrooms" :). Bol to môj prvý kontakt s Miyazakiho tvorbou a hneď sa idem poobzerať aj po ďalších tituloch!

Wrestler (2008)

Silny pribeh, perfektna kamera a vynikajuci herecky koncert, no i tak sa nedokazem zbavit pocitu, ze to bolo nakrutene hlavne na "zakazku" vkusu Americkej filmovej akademie pred bliziacimi sa Oscarmi. Aj ked ma slusne vyzmykal, nebol to 100 %ny Aranofsky.

Mezi řádky (2007)

Pre bezneho europskeho divaka je sledovanie filmov situovanych do americkych strednych skol, hlavne miest so zmiesanou populaciou, kam zaradujeme celu juznu cast Californie, velmi atraktivne. Studenti su tam konfrontovani s totalne odlisnymi zivotnymi osudmi nez je tomu u nas. Aj ked faktom zostava, ze je snimka nakrutena podla skutocnej udalosti, pribeh v nej je vykresleny az prilis idylicky. Tym padom niektore sceny (ako napr. mlady Mexican zahadzujuci svoju zbran do kanala) vyznievaju trosku komicky. Hilary Swank nebola nikdy predmetom mojej obluby, no tu ma fakt presvedcila. Result? Nadpriemerny film, ktoreho dvojhodinovu stopaz si ani nevsimnete.