Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cass Pennant - najlepšie predávaný autor kníh čiernej pleti v Británii a zároveň aj člen obávanej chuligánskej ekipy klubu West Ham United, ktorá si hovorí I.C.F.. Film sleduje Cassov životný príbeh od čias, keď ho, ako sirotu z Jamajky adoptoval starší biely párik z Londýna, až do čias, keď z neho vyrastie jeden z najobávanejších futbalových chuligánov v Británii. (Tomco)

(více)

Recenze (55)

Joker Punx 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších filmů o Hooligans. Cass Pennant byl dobrej blázen :D Stará dobrá Anglie kurva! - Chuligáni, skinheadi a pěkně natočený bitky, jen škoda že jich nebylo víc. Taky se mi moc líbilo jak tam hrajou herci z The Football Factory a Green Street Hooligans :) West Ham United Forever! Oi! ;) ()

BuryGol 

všechny recenze uživatele

Hodně povedenej životopis Casse Pennanta. Jak černej kluk převzal otěže chuligánský party West Hamu. Nicméně podle mě to na kvality Fabriky a Green Street nemělo. Hodně mě sice potěšili Leo Gregory (známej jako Bovver z GSE) a herec co hrál Frankieho Wildea v "It´s all gone, Pete Tong". Na druhou stranu mi ten Anozie moc neseděl a pár momentů tam bylo dost utahanejch. Jinak ten West Ham je nějak moc filmovanej, uvítal bych něco o Rudejch Ďáblech z Manchesteru. Každopádně dost povedený dílko plný bitek, násilí a emocí. Snad to časem zkoukne víc lidí. ()

Reklama

Dubro 

všechny recenze uživatele

Skorofilm o skutočnosti, ako si dávala cez víkend po držkách robotnícka trieda frustrovaná z výrobných pásov v tých ich anglických fabričkách. Hoci si na tie búdky nakladali pomerne statočne a Nosno Anozie odviedol celkom sympatický výkon, hooligans mi môžu byť ukradnutí spolu s celým West Ham aj s jeho okrskom, sú to tam samé krumplové hlavy, čo vám budem hovoriť. Koho to tiež nezaujíma, minie ho film ako chrípkový vírus. Ledva do trojky. ()

swe 

všechny recenze uživatele

Životní příběh černého fotbalového chuligána Casse Pennanta. Od mládí se Cass potýká s všude přítomným rasismem a z toho plynoucím problémem zařazení do společnosti, až se nakonec dostane mezi skupinu fotbalových výtržníků, kteří jej, jako jediní, mezi sebe přijmou. Sám Cass byl konzultantem filmu a dle jeho slov se štáb držel jeho doporučení, takže lze film označit za dobově autentický co se hudby, oblečení, vizáže herců a výběrů lokací týče. Samotný snímek se skládá ze tří části. V první je zobrazen Cassův život coby vůdce westhamského chuligánského gangu I.C.F., v druhé jeho pobyt ve vězení a ve třetí touha po normálním životě, který není možný, dokud se nevyrovná se svou minulostí. Milovníci pouličních bitek budou asi zklamáni, protože se jich mnoha nedočkají, na druhou stranu, těch málo rvaček, co se ve filmu objeví (tuším že tři), je natočeny velice naturalisticky a běhá z nich mráz po zádech. Herecké výkony byly velmi dobré, Cass a jeho přátele jsou zahráni velice uvěřitelně (zde bych vyzdvihnul Cassova mafiánského kamarádíčka Raye v podání Tamera Hassana),stejně tak jako jeho rodiče, jen mě štvala ta jeho hysterická přítelkyně. Místy je film okořeněn skvělým humorem, který v kontextu s vážným tématem působí jako odlehčení. Velice zdařilý chuligánský film s několika nezapomenutelnými scénami a životním moudrem na konci. :::Po druhé projekci ubírám hvězdu - celková působivost filmu trochu opadla::: ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Není to tak syrové jako Rise of the footsoldier a nemá to takový koule jako The Football Factory - je to spíše životopisné drama o jednom z nejvyhlášenějších chuligánů a nutno podotknout, že drama výborné, uvěřitelné a nemoralizující. Pro mě neznámý Anonzie zahrál Pennanta skvěle a zdatně mu sekundovali i další "chuligánští" herci Tamer Hassan a Leo Gregory. Neseděl mi jen protivnej ječák Nathalie Press, ale dalo se to přežít. 90% ()

Galerie (17)

Zajímavosti (12)

  • Celý rok před začátkem natáčení se nad příběhem a scénářem scházeli Cass Pennant a režisér Baird. Šlo jim o maximálně autentický pohled na kontroverzní život Pennanta. Mimo jiné spolu vyrazili třeba i na finále Poháru FA v roce 2006. (don corleone)
  • Režisér Jon S. Baird fandí skotskému týmu Aberdeen, ale když se přestěhoval do Londýna, začal chodit právě na West Ham, kolem jehož fanoušků se děj točí. Jeho nejoblíbenější zápas, který viděl, bylo finále Poháru vítězů pohárů z roku 1983, kdy právě Aberdeen porazil Real Madrid 2:1. (don corleone)

Reklama

Reklama