Lidská bomba (1998) (TV film)

Solidní thriller, který má všechno, co lze ze základu očekávat od filmu, jež byl inspirován skutečnými událostmi. Záporák se v tomhle filmu může jevit jako příliš hodný, ale člověk co zvládne propojit plastickou trhavinu s digitální technikou, nemusí zrovna jednat jak vyšinutý idiot, zvláště, pokud kromě peněz tím sleduje i politické cíle. Jinak tiché vyškrabávání zdí na tenkou slupku německou policii, aby zásahové komando mohlo hladce proniknout do místnosti k rukojmím, jsem viděl poprvé. Jürgen Prochnow zde velitele protiteroristického komanda hraje vcelku přesvědčivě. Technická stránka výborná. Proto dávám celkem 90%.

Pár bot č. 32 (1973)

Ray Milland tentokrát jako záporák ve velmi dobrém thrilleru, ve kterém se snaží dohonit pro něj neznámého chlapce, jež se stal nechtěným svědkem vraždy. Při útěku chlapec ztrácí svojí botu č. 32, která je pro vraha (Ray Milland ) jediným vodítkem k jeho identitě. Moje hodnocení 90%.

Čtvrtá válka (1990)

Rozhodně nemohu souhlasit se špatným hodnocením tohoto filmu. Železná opona je sice trochu podle představ autora, ale taky nikde není napsáno, že film je podle skutečné události. Českou-německou hranici na české straně střeží kromě českých pohraničníků i ruští vojáci a západoněmeckou zase američtí. Ve filmu se postatě neobjeví ani jeden německý pohraničník. :-))) Jinak má film dobrý příběh, je koukatelný a nenatáčel to žádný amatér. Ještě bych chtěl upozornit na závažnou chybu v oficiální textu distributora, který podstatě negativně ovlivnil většinu hodnocení tohoto filmu. Valačev(Jürgen Prochnow) není český velitel, nýbrž ruský, který je válečným veteránem z Afghánistánu. Češi se Rusko-Afghánské války neúčastnili. Drtivá většina komentářů však tenhle omyl neodhalila a ani nepobrala.:-))) A to, že čeští vojáci s ruskými hovoří rusky, může mít i logiku, protože Rusové v drtivé většině česky neuměli. Moje hodnocení je 90%.