Police Story 3 (1992)

Pět hvězdiček hlavně za odvahu. I když Jackie Chan je profesionální kaskadér, některé scény byly velmi nebezpečné. Tím chci ocenit i jeho herecké kolegyně.

Zdivočelá země (1997) (seriál) odpad!

Původně jsem tenhle režisérský patos nechtěl nijak zvlášť hodnotit. Ale po tom, co režisér Bočan začal kádrovat herce, kdo koho volí za prezidenta v přímých volbách, hodnotím tohle to dílo odpadem.

Romance za korunu (1975)

Je to běžný hudební film. Nic normalizačního jsem tam neviděl.

Nespoutaný Django (2012) odpad!

Je to blbina, takový krvák bez příběhu určený pro afrikánskou menšinu. Mám rád inteligentní filmy. Možná, že tenhle film někoho pobavil, já však trpěl.

Zrození Planety opic (2011)

Poslední dobou se roztrhl pytel s filmy " jak to bylo před.........." např. Planeta opic - (Zrození Planety opic), Vetřelec- (Prometheus), Věc -(Věc:Počátek). Jsem rád, že se filmaři pokoušejí navázat na starou dobrou filmovou kvalitu i když je jasné, že se ji zteží vyrovnají. Protože dnes může film natočit kde kdo, mnohdy chybí talent, zkušenosti, nadhled, sebekritika, vidět sama sebe a schopnost odstraňovat vlastní chyby. Někdy mám pocit, že některé filmy jsou točené v časové tísni, třeba že stály spoustu miliónů dolarů.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Tenhle film je více politický, než akční. Trochu připomíná americké filmy, které se točily zhruba před třiceti a čtyřiceti léty, které kritizovaly soudobý americký systém a americkou vládu, že je něco špatně. U nás se takové filmy zatím netočí a to je podle mě velká chyba.

"X" - Nestvůra z vesmíru (1967)

Na tenhle film jsem byl v 70. létech v kině. Bylo tam tehdy narváno. Přesto, že se jednalo o modely měst, které boří tahle nestvůra, "dovlečena na Zem z jiné planety v podobě zárodku", vypadalo to na kinoplátně větší, než to ve skutečnosti bylo. Byla to doba, kdy japonské filmy ovládly tenhle žánr. Taky bych ocenil zvuk. Přesto, že byl mono, byl velmi kvalitní a dovedl navodit atmosféru. Kina byla tehdy většinou velice dobře ozvučená, zvláště v podání zvukového vjemu hloubek a basů. Když jsem byl po létech znovu v kině, kde měli novou techniku v podobě dolby stereo, byl jsem zklamán. Zvuk byl sice stereo, ale to bylo asi tak všechno.

Kapitán Kloss (1968) (seriál)

Kdo četl komiks Kapitán Kloss, lépe pochopí dějové souvislosti ve filmovém zpracování. Proto, kdybych měl porovnávat komiks a film, ohodnotil bych komiks pěti hvězdičkami a Klosse ve filmu čtyřmi.

Rosamunde Pilcher - Rackové ve větru (1999) (epizoda)

Ale no ták, zas tak špatné to nebylo. Co potom budu dávat, jak budu hodnotit české novodobé"telenovely"? Záporné hodnocení tady není. Tak že tři hvězdičky plus jedna protestní.

Prometheus (2012)

Z mého pohledu docela zajímavý počin. Zřejmě události před příletem kosmické lodi Nostromo z Vetřelce 1. Prometheus se však vyznačuje modernější technikou, což je logické, protože od natočení Vetřelce 1 uplynulo již 33let. :-)))Konec filmu byl takový uťatý, ale v roce 2014 má být Prometheus 2, tak že jsem zvědav na pokračování.