Pád říše římské (1964)

Stephen Boyd v hlavní roli, tentokrát však jako kladná postava v tomto velkofilmu.

Pekelní andělé (1930)

Na rok 1930 nečekaně dobrá kamera, navíc dobrovolné sebeobětování při seskocích z výšky několika kilometrů bez padáků kvůli marné záchrany vzducholodi se jenom tak nevidí.

Pojistka smrti (1944)

Pojišťovák, který se zapletl a pojistka, která vyšla velmi draho.

V pasti přízraků (2005)

Tento horor není úplně špatně natočený, chybí mu však nějaké vyvrcholení a nečekané zvraty. Rozhodně ale nemá úroveň ochotnického divadla a je celkem uvěřitelný, i když náročného diváka hororů asi neuspokojí.

Stín smrtihlava (2012) (TV film)

Taková lepší televizní krimi. Chtěl bych ocenit kameru, která je lepší než je u nás běžné a taky doprovodnou hudbu. Musel to však vzít do rukou až Řecký režisér. Je vidět, že po revoluci to tu převzala banda českých ochotnických amatérů, kteří se do dnešních dnů nic nenaučili, a proto musí kvalitu dovážet z ciziny.

Obléhání Syrakus (1960)

Tenhle film patří k těm povedenějším z italské produkce. Hlavní hrdinou je zde řecký matematik, fyzik, filozof, vynálezce a astronom Archimedes, který vyvine zrcadlovou zbraň, kterou později úspěšně použije proti římským dobyvatelům Syrakusu. Právě tato část historie je odborníky velice často zpochybňována. Mnohdy se dočteme, že zrcadla jako účinnou zbraň nelze použít a nejspíš se jednalo o něco jiného. Jenže z dochovaných historických pramenů víme, že zrcadla jako zbraň použili úspěšně taky Izraelité. Já osobně se domnívám, že zrcadlové zbraně existovaly. A při dokonalé koordinaci ve větším počtu a vhodných klimatických podmínkách mohly být velmi účinné. Snad jednou někdo najde na tuhle otázku odpověď, ale to už jsem odbočil trochu jinam.

72 metrů (2004)

Hudba Ennio Morricone, to řadím na první místo. Jinak zbytek, utek.

Kozoroh 1 (1977)

Jednoznačně nejlepší konspirační film minulého století, co se týče dobývání vesmíru.

Dennis, postrach okolí (1959) (seriál)

Dle mě nejlepší seriál s Dennisem, postrach... Škoda, že se na tenhle seriál po roce 1989 zapomnělo. Za socíku měl minimálně jednu reprízu.