Rosamunde Pilcher - Otázka cti (2013) (epizoda)

Pozerateľný film z kategórie "nenáročný romantický film s dobrým koncom". Primerané herecké výkony, pekná a príjemná hlavná hrdinka, sympatický hlavný hrdina. Dej nemá vyslovene hluché miesta. 25% si podľa mňa nezaslúži, horšie filmy od tohto mávajú aj 50%.

Vánoční okouzlení (2017) (TV film)

S Jessicou Lowndes som videl dva vianočné romantické filmy, okrem tohto ešte Nevestou v decembri. Oba sa dali dopozerať, ale fakt len počas vianočného obdobia. V tomto filme sa mi Jessica Lowndes páčila o máličko viac, no aj tak mám menšie výhrady k jej hereckému výkonu, chcelo by to menej prehrávania a tiež popracovať na prirodzenom úsmeve (ten nezvládajú aj väčšie hviezdy). Čo sa týka jej mužského partnera, tak sa mi viac pozdával herecký výkon Daniela Lissinga v Neveste v decembri.

Vánoční polibek (2011) (TV film)

Pozerateľný vianočný romantický film. Tri hviezdičky som dal hlavne za hlavnú hrdinku a jej nádherný a prirodzený úsmev.

Kubo (1965) (TV film)

Na kulisy si treba trochu zvyknúť, ale herecké výkony sú excelentné. Videl som to samozrejme niekoľkokrát, no stále ma neomrzelo sledovať herecký koncert Jozefa Krónera, Milky Vášáryovej, Evy Kristínovej, Viery Strniskovej, Július Pántika a ďalších. Práca s hlasom, gestá, mimika tváre, proste paráda. A takú hádku dvoch žien cez plot, ako predviedli Kristínová so Strniskovou, to som ešte vo filme nevidel. Milku Vášáryovu považujem za jednu z najkrajších (celosvetovo) herečiek a jej herectvo sa môže smelo porovnávať s najlepšími svetovými herečkami.

Sedm statečných (2016)

Niekto už v komentároch spomenul, že nechápe prečo bol tento film natočený a že tento film je zbytočný. Pripájam sa k tomuto názoru. Pripadalo mi to, akoby niekto dostal za úlohu minúť peniaze na nejaký film. Tak angažovali scenáristov, tí si sadli, zobrali pôvodný western "Sedem statočných" a začali vyberať. Tak toto ponecháme, toto mierne pozmeníme, sem dáme guľomet atď. Aj réžia pôsobí ako zlátanina jednotlivých scén. Dopozeral som to len preto, aby som mohol k filmu napísať komentár a varovať divákov pred jeho pozeraním. Ja si ho už určite nepozriem.

Znamení duhy (2014)

Označil by som tento film ako rodinný a mierne romantický. Dej nie je veľmi komplikovaný a nemá žiadne dramatické momenty ale ani hluché miesta. Postavy nemajú zložité charaktery, herecké výkony sú veľmi slušné a aj réžia je dobrá.Je to príjemný film a určite je pozerateľný.

Poslední bohatýr (2017)

Určite je to pozerateľné. Film má dobré tempo, nemá hluché miesta. Niekedy sú prechody medzi scénami skratkovité a hudba mohla byť o niečo lepšia. Hlavný hrdina mi občas pripomínal Dolpha Lundgrena. Baba Jaga mohla byť aj škaredšia, mohli si zobrať vzor z Mrázika. Tak má vyzerať správna Baba Jaga. Vasilisa sa mi páčila, dobrý výber.

Princezna ze mlejna (1994)

Nie je to úplne zlé, ale ani to nie je bohvieako dobré. Dve postavy mi pripadali hrané normálne, mlynár a Eliška. Ostatné postavy boli viac či menej prehrávané, ale len pri čertíkovi mi to prišlo ako vhodné. Niektoré scény boli nevydarené, hlavne scéna, kde boli vodník a čertík premenení na princezné. Niektoré pesničky boli dobré, hudba celkovo je ale nevýrazná. Z môjho pohľadu je táto rozprávka pozerateľný priemer.

Robin Hood (2018)

Bol som schopný to pozerať cca 15 minút. Otrasný scenár, réžia a hudba. Ako už ktosi spomenul vo svojom komentári, scenáristi boli asi na nejakom výpredaji filmových scenárov a spravili nesúrodý zlepenec, ktorý spájal s Robinom Hoodom len názov filmu a mená postáv. Tých pár minút, čo som film sledoval, mi evokovalo Zorra s Banderasom a Hopkinsom. Je to slabé, slabé, slabé.

Duna (1984)

Je to už dávnejšie, čo som film videl. Bola to tá najkratšia verzia. Tempo filmu a celková atmosféra zodpovedá knižnej predlohe. Určite k lepšiemu vnímaniu filmu pomôže, ak má divák prečítanú aj knihu. Bez toho mu môžu byť niektoré časti nejasné. Herecké obsadenie je veľmi kvalitné a aj výkony hercov sú na úrovni. V čase zhliadnutia filmu som nevedel, kto je to Sting, takže až dodatočne oceňujem jeho herecký výkon. Vôbec nie je vidno, že je neherec. Páčili sa mi záverečné titulky, na pozadí až mystickej hudby postupne ukazovali jednotlivých hercov. Titulky som dopozeral až do konca, ani mi nenapadlo, že by som to mal vypnúť. Pri skutočne dobrých filmoch sú aj titulky jeho súčasťou a dosť mi vadí, keď ich v televízii strihnú.