Pán profesor - Výprask (2021) (epizoda)

Na slovenské pomery veľmi dobrý seriál. Hlavne kvalitný scenár, s ohľadom na to, že ide o seriál. Kvalitu zvyšuje aj hudba, skutočne veľmi dobre zvolené piesne k niektorým scénam. Réžii niet zatiaľ čo vytknúť. Dobré herecké výkony. Gabriela Marcinková je "na spapanie", Maštalír je celkom dobrý, občas ale prehráva. Luknár hrá riaditeľa s gustom, mám dojem, že si tú postavu vyslovene užíva. V tejto epizóde ale v poslednom svojom výstupe pôsobil trochu nevierohodne.

Notting Hill (1999)

Veľmi príjemná komédia, s výborným scenárom, hereckými výkonmi a hudbou. Videl som film niekoľko krát a vždy som v ňom postrehol niečo, čo som si predtým nevšimol alebo neuvedomil. Naposledy sa mi páčil nápad s úzkym niekoľkopodlažným bytom hlavného hrdinu. Scény majú inú atmosféru, ako by mali v jednopodlažnom rozľahlom byte. Aj v skvelej scéne, keď Hugh Grant prechádza cez trhovisko a ročné obdobia, som si všimol pár drobností, tehotná žena na začiatku má na konci už dieťa, Honey má na začiatku nového priateľa a na konci sa s ním rozchádza. Skutočne parádny scenár, ktorý nie je dokonalý ale je v ňom veľa drobných perál a tie dodávajú filmu takú milú a pohodovú atmosféru.

Enderova hra (2013)

Bolo to pozerateľné, no potenciál vynikajúcej predlohy ostal nevyužitý. Chcelo to asi podstatne väčšiu minutáž, aby sa stihli prezentovať podstatné udalosti a vzťahy medzi postavami. Najslabším článkom filmu bola u mňa hudba, fádna a jednotvárna. Celkovo, mierne sklamanie.

Udeľovanie štátnych vyznamenaní (2021) (pořad)

Nechápem, ako sa tak rýchlo tento program dostal do ČSFD. Ani nie hodinu po odvysielaní. Okrem toho si myslím, že takýto typ programu do ČSFD nepatrí. Tu by mali byť programy, ktoré môže vidieť divák aj inokedy, o niekoľko rokov. To by sem mohli dávať aj futbalové zápasy z EURO. Mám dojem, že niekto ho sem dal len preto, aby sa vyzúril na pani prezidentke a Čekanovi.

Inga Lindström - Čas na lásku (2016) (epizoda)

Romantický film, mierne poučný, profesionálne urobený. Pekná a sympatická hrdinka (Klara Deutschmann) stretne mužného mladíka a všetko sa dobre skončí. Scenár celkom ujde, občas mi prišiel skratkovitý a zjednodušený. Slušné, miestami dobré herecké výkony, dobrá réžia, kamera aj strih. Pozerateľný oddychový film bez veľkých nárokov na pozornosť diváka.

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Mne to prišlo strašne slabé. Kompletne. Slabý scenár, réžia, kamera, strih... Herci prehrávali, celé mi to pripadalo neprirodzené a umelé.

Velká země (1958)

Videl som ten film tri krát a práve som ho dopozeral. Nemám dôvod dať menej ako päť hviezdičiek. Výborná réžia, kamera, strih a hudba. Každá postava ma dobre vykreslený a zrozumiteľný charakter. Dôležité scény nie sú ani prikrátke ani pridlhé, trvajú toľko, aby mal divák dojem, že skrotenie koňa dalo hlavnému hrdinovi riadne zabrať, že pästný súboj nebol žiadna rýchlovka. Práve pri pästnom súboji sa mi páčilo, ako sa striedali zábery z blízka so zábermi z diaľky. Skvelý Gregory Peck, ale aj ostatné herecké výkony na úrovni. A kvôli Jean Simmons by som sa pobil aj ja. :-)

Bitevní loď (2012)

Dal som tri hviezdičky za dobré tempo a AC/DC. Film je plný nelogických situácii a akcií popierajúcich fyzikálne zákony. Bojová loď s výtlakom 46.000 ton bez problémov driftuje pomocou spustenej kotvy a reťaz sa pritom nepretrhne. 406mm delá pália každé 2-3 sekundy, za rýchlosť nabíjania by sa nehanbili ani špičkový biatlonisti. Reálne umožňoval nabíjací systém týchto diel vystreliť tak dvakrát za minútu. Tiež mi došlo čudné, že sa votrelci objavili už po 6 rokoch od vysielania signálu zo Zeme. To by museli mať kozmické lode s nadsvetelnou rýchlosťou a to by pre nich naše zbrane nemali predstavovať žiaden problém. Pri pozeraní tohto filmu proste treba vypnúť logické myslenie a zabudnúť na fyziku. Potom sa to dá pozerať.

Guillermo Vilas: Vyrovnat skóre (2020)

Veľmi dobre urobený dokument, miestami dosť emotívny. Kvalitná réžia, film nemá hluché miesta. Ja by som dal 80-85 percent. K obsahu filmu asi toľko, že som si pozrel oficiálne stránky ATP a v sedemdesiatych rokoch bol rebríček zverejňovaný skutočne dosť sporadicky, za rok 1975 to bolo len trinásťkrát. Čiže z času na čas (nepravidelne) vypočítali poradie a zverejnili ho. Ak bol k niektorému dátumu na prvom mieste Connors a pri najbližšom výpočte trebárs o päť týždňov vyšlo, že je znovu prvý Connors, tak mu rátali, že bol na prvom mieste aj tie týždne bez výpočtu. Dokonca sa uvádza, že v roku 1975 bol svetovou jednotkou nepretržite, lebo pri tých trinástich výpočtoch počas roka to tak vyšlo.

Emilie Richards - Návrat do Sandy Bay (2011) (epizoda)

Pozerateľný film z kategórie "nenáročný romantický film s dobrým koncom". Nina Bott je veľmí pekná a veľmi ženská. Dej nemá hluché miesta, herecké výkony sú dobré a aj hudobná stránka je nadpriemerná. 39% si podľa mňa nezaslúži, skôr by som mu dal hodnotenie 60-65%.