Táta v nesnázích (2023) (seriál)

Úplne úžasný český seriál, ktorý každým dielom naberá na kvalite, humore, napätí a hlavne nesklamal. Vtipný seriál, hlavne zo života bežnej rodiny s problémami, ktoré možno riešil každý z nás. Posledná časť bola pre mňa citová záležitosť, krása sa na to pozerať.

Schumacher (2021)

Vynikajúci životopisný dokument o slávnom jazdcovi Michaelovi Schumacherovi, ktorý položil latku v F1 veľmi ale veľmi vysoko. Vidíme pády, víťazstvá a sklamania presne tak, ako to skutočne on sám zažíval. Klobúk dole pred ľuďmi, čo to vtedy natáčali a veľké ĎAKUJEM tomu, kto vedel tie archívne zábery takto geniálne využiť. Po celých 112 minút som ako priklincovaný k stoličke sledoval každý kúsok, hltal som tú atmosféru a tá ma priam vtiahla do deja a ja som sa cítil, ako keby táto vlna eufórie sa odohrávala pred mojimi očami po prvý krát.

Bony a klid (1987)

Film z prostredia, ktoré som ja nezažil. Dej pomerne zaujímavý na danú dobu ale dole tri hviezdy za opakujúcu sa pieseň Relax. Prvých desať minút sa to dalo vydržať, no po čase to vie ísť neskutočne na nervy.

Dědictví (2013) (seriál)

Nerozumiem tak slabej recenzií. Seriál som videl aspoň 4x komplet a stále by som sa vedel k nemu vrátiť. Herci sú síce amatéri, no to robí ten seriál omnoho lepším. Dej a námet je podľa mňa veľmi dobre premyslený, je to taký presný opis dedinského života na dedine, kde dedinu ovláda najbohatšia rodina a samozrejme sa tam riešia fakt veci, s ktorými sa človek vie aspoň raz za život stretnúť.

Terminál (2002)

V jednoduchosti je krása. Tri hviezdičky len za prostredie Los Angeles, ktoré zbožňujem už dlhé roky. Dej filmu skoro nulový, miestami vie pobaviť, ale žiadna sláva to nie je.

Dvanáct do tuctu (2022)

Veľká škoda, že film bral námet so starších filmov Dvanásť do tucta (2003), kde Steve Martin bol vo filme "pán herec", kde som sa dokonale bavil. Jedna hviezda fakt len že za prostredie. Milujem filmy z Los Angeles, dejovo tento film nezaujal. Herci nezaujímavý, dej oničom.

Nikdy neříkej nikdy (2009) (seriál)

Neviem prečo také malé hodnotenie. Seriál je po hereckej stránke úplne dokonalý. Adéla (Zuzana Fialová) poňala svoju rolu bravúrne, najmä v prvej sérií jej charakter postavy sadol na jednotku. Taktiež i zvyšok osadenia zohral svoju rolu k naprostej dokonalosti a nebyť Ľubomíra Pauloviča, asi by som dal i nižší počet hviezd, lebo on je "pán" herec a zahral to presne tak, ako sa od neho očakávalo. Kamera tu bola priam dokonalá, vedela vystihnúť uhol pohľadu, presný strih a menej zaujímavý soundtrack na seriál tiež na vysokej úrovni, kde boli skvelo vybrané skladby do deja.

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

Veľmi silne spracovaný kvázi 5-dielny dokument o Černobyle. Neskutočne veľa dokumentov som pozrel, kadejaké fakty a fikcie na mňa z týchto dokumentov chrlili informácie a bol som tým unesený. No táto miniséria o jadrovej havárií ma dostala do kolien už od prvých minút. Dramatický začiatok vás hneď vhodí do deja a potom sa to už všetko stupňuje a stupňuje na takú úroveň, že sa na stoličke ani len nepohnete a ste s dejom filmu vžitý, ako keby ste boli priamo súčasť. Hudba do toho v určitých momentoch vháňa neskutočnú silu a núti vás si zasa v hlave premietnuť, aké to vtedy bolo strašné. HBO položilo vysoko latku, lepšie spracovanie o Černobyle ani nenájdete. Dusivá atmosféra tej doby a politická nenažranosť a pýcha, tieto veci tu veľmi dobre vidieť. Samozrejme krásne vyzobrazenie prostredia, dokonalá rekonštrukcia a v mojom prípade: "klobúk dolu pred tvorcom".

Most na tú stranu (1961)

Film ma očaril hneď z úvodu, nakoľko sa odohráva v častiach, kde bývam. Závody S.M.Kirova (terajšie SES Tlmače) sú krásne zobrazené vo filme ešte za čias, kedy boli funkčné len dve haly. Mestká časť Lipník, kde je situovaná ubytovňa je tiež na nepoznanie. Vo filme je krásne vyzobrazená politika tej doby, ako to vlastne aj naozaj fungovalo a herecké výkony Hlaváčkovej a Adamoviča boli priam excelentné.