Ohnivá past (2001) odpad!

Clark Kent špatně hrající a já skoro spící. To raději zkouknu všechny díly Supermana tam a zpět, než tohle podruhé.

Číslo 9 (2009)

Skvělá atmosféra post-apokalyptické jakoby-první světové s hadrovými panáčky (asi si zase zahraju LittleBigPlanet) a zlotřilými strojáky v krásně animované podobě. Byly tu pro mě sice nejasnosti co se děje týče, ale já jsem hltal atmosféru a zpracování. Těšení na tento film se mi vyplatilo, no a filmu taky - 5 hvězd.

Náš vůdce (2008)

Na Německo velice kvalitní film se skvělými hereckými výkony (!). Ale neuškodila by mu kratší stopáž. Avšak jak je vidět, sem tam natočí Němci celkem (či dost) kvalitní film (ten poslední, co jsem viděl, byl dle mého názoru Mrak).

Reset (2009)

Teda jestli v blízký budoucnosti budem počítače ovládat jen klávesnicí (a není to problém jen tohoto filmu), tak to díky, ale na hlodavce jsem si už zvykl. Ale vždycky mě fascinovalo, jak tam něco datlujou. Na druhou stranu chválím reklamy na místech, na kterých zatím nejsou. Zatím. No a konec vypadal, jakoby to byl pilot k nějakému seriálu. Pokud to bude mít pokračování, přeji mu lepší zpracování.

Sexy Pistols (2006)

No někdy jsem si říkal, že bych snesl se vžít do role Stevena Zahna. V podstatě to byl takový kurz líbání.... Stejně by se to mělo jmenovat Sexy Líbaléros.

G. I. Joe (2009)

Je to plný výbuchů, honiček, střílení, speciálních efektů... Je to akční, napínavý, místy nepřehledný - přesně to jsem potřeboval. Takovýhle film tu dlouho nebyl a občas něco takovýho neuškodí.

Bruno (2009)

Až na nějaké momenty, na které se koukat dalo, to stálo za velkou teplou belu. Ne že bych měl něco proti gayům, spíše mi to nepřipadalo moc vtipné. Oceňuji jen konečnou píseň, kdy jsem koukal, kolik umělců se angažovalo. Ještě se mi líbil ten poprask v té talk show. Američani jsou fakt pitomí, ale to není žádná novinka.

District 9 (2009)

Skvělý film, mající společné rysy s Monstrem a Záhadou Blair Witch. Avšak v mnohém se také od těchto kousků odlišuje. Mísí totiž hrané pasáže s těmi reportážními a dělá to velice dobře. Navíc ke konci se dění příběhu natolik přiostří, že to v člověku zanechá stopu. Ne silnou, nemusí být ani intenzivní. Avšak zanechá a to už něco znamená. Čtyři poctivě zasloužené hvězdičky bez váhání.

Hanebný pancharti (2009)

Tak finální dojem z tohoto filmu je velmi, velmi, veeelmi rozporuplný. Souhlasím s těmi, co tvrdí, že Christoph Waltz odvedl dobrou práci a byl geniální. Podle mého to byl jednoznačně nejlepší herecký konzert, co jsem viděl za tento rok. A kdybych se díval znovu na tento film, tak to bude právě kvůli Waltzovu brilatnímu výkonu. Co se Tarantina týče, pro mě vždy byl a asi i bude zvláštní - tak zvláštně divný, že to jednoduše nedokážu skousnout a jeho filmy se mi zdají mnohdy přehnané, ale tím pádem i jistým způsobem originální. Jasné, že to je to, kvůli čemu ho někteří milují, no a někteří naopak. Já se řadím do té sorty "naopak". A bohužel, nežral jsem to. Dle mého názoru zvolil Tarantino skvěle cestu originálního znění řečí. Nesnáším, když ve válečných filmech mluví Němci anglicky s německým přízvukem. Strašně mě tento krok potěšil. Spolu s geniálním výkonem Waltze bych nejraději hodnotil výše. Potěšila mě i přítomnost Gedeona Burkharda (ten dokázal, že na něj nemusím koukat jen v Komisaři Rexovi) a Tila Schweigera (ten zase strašil v příšerném Far Cryi). Za to všechno Tarantinovi velký dík. Ale jak jsem řekl, celkově výš bohužel jít nemohu. Ale nechci tím říkat, že to byl špatný film, jen ten celkový dojem je... zvláštní.