Bejvalek se nezbavíš (2009)

Odkdy duchové berou do rukou hmotné věci a odkdy jsou vidět v zrcadlech a... a to všechno, co dělali?!? Ale zase tak špatný to nebylo. Místy sranda, místy trapná americká slaďárna. Na jedno zkouknutí to byl lepší průměr. Náprava nezbednýho-k ženskejm-parchanta byla sice ohraná, ale mě to sedlo. Cover na píseň Deep Purplů ale nebrat...

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Na tento animák jsem nespěchal stejně jako na všechny vyprodukované za poslední dobu, je jich na mě moc. No a musím říct, že toho nelituji, protože to pro mě bylo tak půl na půl. Celkem trapný příběh o záchraně lidstva však vyrovnává roztomilé zpracování moster. Nadchla mě také parodie na našeho slavného amerického prezidenta, jeho chování bylo odpovídající chování všech amerických prezidentů - byl zbrklý, hloupý a panovačný - a to vše v jednom, brilatní (jediné, v čem se od těch reálných lišil - dokázal mě rozesmát). A "kdo mě zmrazí?" odměna za koukání na titulky byla také dost komická.

Faunův labyrint (2006)

Tento film není ani zdaleka cílen na mladé publikum, jak by se mohlo na první pohled zdát. Přišlo mi jako výborný nápad rozdělit film na dvě dějové linie, které jsou naprosto rozdílné (povahově). Naturalistické podání versus pohádkově-hororová atmosféra Oféliina světa se nádherně střídá a příběh tak neztrácí na spádu. Navíc obě dějové linie jsou dobře zvládnuté a kvalita jedné není na úkor kvality té druhé. Někomu se nemusí líbit to, že je tento film natočen velmi naturalisticky a reálně. Mě však potěšil fakt, že dění ve světě Ofeliiných představ nijak neovlivnilo ten svět skutečný. Abych se přiznal, čekal jsem, kdy v těžkých situacích zasáhne nadpřirozeno a zachrání některé ze šlamastiky. Nakonec jsem však Guillermovi děkoval za to, že se tak nestalo. Chtěl bych ještě vyzdvihnout herecký výkon Ivany Baquero, která hrála vážně skvěle.

Muž a jeho pes (2008)

Belmondovi jsem to vždy věřil a věřím mu to i v tomto filmu. A když je to film takto "vyzrálý" a lidský (i když v podstatě negativně - ale takový život je), věřím mu to o to víc. A vůbec mi nevadí, že se tam místy nic neděje, je to přeci o životě. A tak se u mě Muž a jeho pes vyšvihl na post nejlepšího dramatu za tento půlrok. A ten voříšek byl úžasnej.

Pravěk útočí (2007) (seriál)

Čert vem příšery, mě zajímá kdy se už "Konr" a "Eby" dají dohromady! A ty dialogy! Viděl jsem jen pár dílů, ale i to mi stačilo. Nikdy víc, jednu hvězdu za to, že to má v názvu pravěk.

Chceš mě, chci tě (2009)

Tak tohle jsem od tohohle filmu vůbec nečekal. Na začátek pár výtek, překvapivě k začátku filmu. Na začátku totiž duo Butler-Heigl totálně neklape (jak ve filmu, co se děje týče, tak pro mě, co se přehlednosti a rozjíždění příběhu týče). Aby toho nebylo málo-a tak nějak symbolicky-neklape to ani na konci (leč tady už jim to ve filmu klape, ale na můj vkus "až moc"). Hodnotil bych tedy menším počtem hvězd, ale nemůžu si pomoct. Film byl pro mě, jak jsem řekl na začátku, velkým překvapením. Bavil jsem se nad očekávání (některé ze scén byly k popukání). Navíc mám díky tomuto filmu hezký zážitek z kina, který mi konec tohoto snímku značně vylepšil a za to dávám hvězdu navíc. Na začátku kritika, na konci chvála - tak tedy do toho -> celkově velmi nadprůměrný film (Gerard Butler ukazuje, že hrát umí a takový, jaký byl tady, se mi líbil - sympaťák.... a Katherine Heigl byla také úžasná).

Zapomenutý ostrov (2008)

Jodie Foster zvrací jako o život, ale přesto má zuby čisté. Gerard Butler by potřeboval smotané lano a ejhle, byl by z něj rázem Indiana Jones. Takže jediná, kdo si zaslouží pochvalu, ale bohužel tento film nezachraňuje, je mladičká Abigail Breslin...a její zvířátka. :) Podprůměrný film s mizerným příběhem. A dojemný konec jen podpořuje onu "blbost" příběhu.

Batman (1989)

Tento film má jednu potíž, kterou prostě nepřekousnu. I když je hudební stránka filmu odpovídající, obsahuje v jedné scéně "disko" hudbu ála začátek devadesátých (tak bylo to začátkem devadesátých natočeno) a podle mě se to k filmu tohoto formátu prostě nehodí. Co je ale horší (a za co paradoxně film nemůže, je to spíš má vina) - existuje takový jeden pěkný filmek s názvem Temný rytíř. Bohužel Time, umíš natočit hezky, o tom žádná, ale já jsem to prostě nepřekousnul, leč se Nicholson snažil sebevíc (uznávám, není to fér porovnávat starší filmy s novějšími; uznávám i to, že je tento film kvalitní, ale nesmíte se na mě zlobit - jednoduše mi to srovnání nedalo).

Stáhni mě do pekla (2009)

Téda, takovou velkou vodu jsme nezažili ani při nedávných povodních. A Christine je TAK dobrosrdečná, tedy alespoň podle tvrzení jejího přítele, že staré dámě říká "Udus se, ty krávo!" :) Náhodou zábavný horor, leč závěr je předvídatelný (to, s tím knoflíkem, se mi zdálo dost průhledné).

Star Trek (2009)

Přesně tohle jsem od Star Treku, jakožto od dobrého sci-fi, očekával. Spoustu věcí, kterým nerozumím, potvory a ... vesmír. K tomu vcelku zajímavá zápletka a dobrá vyváženost mezi vtipem a napětím. Ze začátku jsem se kompletně ztrácel. Chvíli mi dalo, než jsem se zorientoval a sžil s postavami na Enterprise, ale poté mi žádná z postav nevadila (navzdory mým obavám). Potěšil i Simon Pegg. Celkově mi tahle verze přišla bližší, než všechny předchozí (ne však, že by byly nekvalitní)... Shrnuto a podtrženo - žádná ostuda to není. A Spock byl úžasnej jak mladej, tak starej :)