Kukuřičné děti (1984)

Vesnickým skautíkům chybí, už jen krůček k dosažení jejich nejcenějšího bobříka "přežití bez rodičů" v rozsáhlých kukuřičných lánech v čele s Isaacem[prozatimní] a Malachaiem[čekatel]..(dva kohouti v jednom popcornu) a se starostlivým strýčkem(Ten, který kráčí mezi řádky), sledující vše přísným okem vedoucího. Tuto bohulibou činnost, se jim však snaží překazit dva dospěláci "kdoví odkud", jenže parta dětí, se sebou nenechá vorat. :)) Tak jen směle do toho, mládežnící..

Henjelgwa geuretel (2007)

Zázraky, sny a přání / Nenávist, strach, bolest, dva protipóly se střetnou v jeden okamžik v "ráji hodných dětí" ve vánočně laděném magickém fantasy vizuálu s temně přitažlivou erbenovsky zachycenou poetikou. :) Pojďme poodkrýt vzpomínky dětství..

Rozvod po italsku (1961)

S vtipnou nadsázkou nastíněný obraz života sicilského maloměsta. Zkostnatělost a hluboce zakořeněné názory společenské střední vrstvy i úctyhodné šlechty, že uchráněná čest je nade vše i za cenu prolité krve (ulpívající na rukou hrdiny), která je víc jakýmsi obdivovaným činem, jelikož nekonat, značí posměch a potupu. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí zadaný švihácký baron Cefalu (okouzlující M. Mastroianni) s roztomilým tikem v obličeji, který je zasažen šípem Amorovým a touží po své sestřence (baronce s knírkem, není co závidět). A nebylo by od věci, aby se tu nenachomýtl také nějaký ten Don.

Slimáci (1988)

Pendrekoví slimáci s tlamičkou nabroušenejch zoubků, obhospodařující nejen rozkvétající zahrádky.. připomínají, tak trochu bodrého strýčka Pompa svou zapáleností pro likvidaci veškeré vegetace včetně živočišné bílkoviny (té obzvlášť). Skvostnej béčkovej horůrek pro požitkáře říše škůdcovské. :-)

Avatar (2009)

Vidět "Avatar" a (ne)zemřít. :-) POMO, když jsou ty Vánoce, nechceš nám přihodit, ještě alespoň jednu hvězdičku navíc. Prosím...za Na´vi.

Titus (1999)

Nebyla jsem schopná se tou, až překombinovanou stylizací prokousat. Po herecké stránce tomu není co vytknout. Anthony Hopkins nasadil laťku velmi vysoko, kolegové mu skvěle sekundovali, obzvlášť Jessice Lange je uvěřitelné každé i jen nepatrné gesto natolik, že bych tý čubce s velkou chutí šlápla do její vychytralý tváře. Jenže to nic nemění na faktu, že jsem do tak zvučných jmen jakými jsou Shakespeare-Taymor ještě nedozrála.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Znatelně byla rozehrána má pocitová membrána strachu, až natolik jsem byla zasažena, což o něčem vypovídá. Duše ze záhrobí, ne vždy dokážou navodit tuto mrazivou atmosféru snoubící se chvílemi až s dusivou bezvýchodností, kdy rakovinou prolezlý Matt, racheticky vyhlížející teenager, procházející tím nejtěžsím údobím je konfrotnován nejen s alkoholovým démonem svého otce Petera, ale i dalších jemu nejbližších, kdy matka Sara ve snaze zabránit totálnímu rozkladu rodiny, nevědomky přihlíží podstatným událostem, jejíž jakýmsi nutkajícím zapříčiněním sama přispěla, a to nevhodným výběrem domu, až po krov zaplněný zjevujících se, pozvolným uvolňováním šířící běsnící negativní energie, jejíž nechtěnou obětí se stává právě osudem zkoušený Matt.

Hanebný pancharti (2009)

Bravissimo!! Úchvatné, strhující, dokonalé.. s jakou, až hanebnou promyšleností(též bravurností), lze také zapůsobit. Obdivuhodné..i když, je něco s čím nás může nápady sršící Tarantino, ještě překvapit.. Jistě! ;)

Pach krve 3 (2009)

"Miami, Jižní pláž...obklopenej kočkama.." :) Óch, ty tužby(sny se někdy plní)..Waltře. Prachy nejsou všechno Nate! Pro drahouška "Tříprsťáka juniora".. zasloužený *** bleskovky(vychutnal si svou chvilku). :o Chavezi, tak snad příště...

Pták s křišťálovým peřím: Přízrak teroru (1970)

Důmyslně propracované giallo z rané Argentovy tvorby s obratností a strhujícím stylem rozehrává detektivní příběh s hloubkou postav, narůstajícím počtem zohavených dívek, vrahovou vzrůstající krutostí, ne však pohnutkami, které jsou poodkrývány jen velmi poznenáhlu, ač s o to víc mistrně gradujícím napětím nepolevujícím až do samého šokujícího závěru.