Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

O niečo lepšie ako úvodná epizóda, keďže sa už dostavilo aj pár vyslovene wow momentov, ako napríklad ríša trpaslíkov. Zlo sa ale opäť objavilo len epizódne a dianie často len prešľapuje na mieste. Už by to chcelo poriadny rozbeh, lebo obrázky sú to síce pekné, ale ocenil by som zaujímavejší obsah. 70% Amazon

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Strašná zlátanina. Guláš vizuálne zaujímavých obrazov a všadeprítomných spomalovačiek bez hlbšieho zmyslu. Keď som si to pustil prvý krát, vydržal som asi 90 minút a vypol som to. Následne sa mi pokazil televízor. Netvrdím, že za to môže Snyder, ale je toto jednoducho nemôže byť náhoda. 40% Netflix

Železní bratři (2023)

"We'll be your brothers, Dad." Rodina plná talentu je vedená despotickým otcom smerom k úspechu. Aká je ale cena za úspech? Film by sa dal rozdeliť na dve polovice. V tej prvej sa zoznamujeme s rodinou, zázemím, ale aj športovým prostredím. Tieto základy sú síce potrebné, ale občas som mal pocit, že ide všetko až príliš po masle. V druhej polovici sa to ale zlomilo a úspech si začal vyberať svoju daň. Emocionálne je to silný film a boli pasáže, keď som si hovoril, že už fakt stačilo. A to oproti realite má film o jedného syna menej.  Silná rodinná dráma, ktoré je pre fanúšikov Wrestlingu povinnosť.  Kino Lumiere 80%

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Úvod bol síce epický, ale potom to išlo do oveľa skromnejších koľají. Predstavených nám bolo množstvo postáv a lokácií a okrem Galadriel žiadna výraznejšie nezaujala. Je to ale asi príliš skoro hodnotiť. Nebol som sklamaný, ale vyslovene ma to nestrhlo. 60% Amazon

Temný případ - Part 6 (2024) (epizoda)

Dobré finále, ktoré využilo mysterióznu atmosféru a zároveň dalo prípadu "ľudskú tvár". Objavili sa aj démoni hlavných hrdiniek. Celkovo určite spokojnosť. 80% HBO Max

Temný případ - Part 5 (2024) (epizoda)

Niečo buble pod pokrievkou a je len otázka času, kedy to celé vybuchne. Dobrá príprava na finále. 80% HBO Max

Halo - Dokonalost (2022) (epizoda)

Kvalitné finále na domovskej pôde ufákov. Zároveň tu boli postavené kvalitné základy na druhú sériu. Celkovo som určite spokojný. 90% SkyShowtime

Halo - Smíření (2022) (epizoda)

Halo ako vzťahová dráma? Okej, nebolo to úplne zlé. Bolo to ale nutné? Ťažko povedať. Ťahala to ale Halseyová. 70% SkyShowtime

Duna: Část druhá (2024)

Rovnako ako po premiére prvého dielu vo mne prevláda nadšenie. Villeveuve skvele vystihol myšlienkové piliere knihy vo vizuálne podmanivom podaní. Samozrejme je nutné spomenúť aj hudbu, ktorá si neulietala tak ako v jednotke, ale bola skvelá. Herecké obsadenie nemá zmysel rozoberať, všetci mi tam sedeli ako riť na šerbel. Keby mal záver o 30 minút viac, bolo by to dokonalé. 90% IMAX Cinemax

Halo - Odkaz (2022) (epizoda)

Celé to bolo len o Kwan, čo nebol dobrý nápad, ale zase úplná katastrofa to nebola. Ale už by som možno radšej dianie mimo Madrigal. 60% SkyShowtime