Sly (2023)

uplakany, sebelitostny medailonek, kde nic moc zajimaveho neni a spousta toho chybi

Ohnivé vozy (1981)

konecne jsem se k tomu dostal - krasny film o behani, pratelstvi, gentlemanstvi, cti a stare dobre anglii. soundtrack od vangelise to jen podtrhnul.

Nothing Compares (2022)

tenhle dokument o shinead je silny, ikdyz pomiji dulezite / zlomove okamziky jejiho zivota. jeji boj za zenska prava, boj proti potratum v katolickem irsku je sileny - asi na tom vykrvacela... miluju scenu jak roztrha fotku papeze - fuck the pope!

Rambo: První krev (1982)

na tom filmu je dobra kamera a to je vsechno. jinak je to unavna demence - wtf skoro furt.

Beckham (2023) (seriál)

Temer 5-hodinova nuda => prehypovana miniserie. Zlaty Diego, ktery hodne bavil i lidi, kteri fotbal nesnasi. Umele rozostrene pozadi (bokeh) je strasna pruda.

Oppenheimer (2023)

Christopher Nolan zase dorucil po vsech strankach perfektni film.

Vražda v Londýně (2022)

Však víte, jak to bývá. Sáhodlouhej úvod, kde se představí všechny klíčový postavy. Poznáte svět, kterej je jejich domovem... A tu nejneoblíbenější pak někdo oddělá. Ono došlo k vraždě? To je signál pro detektiva znavenýho životem. Přichází na scénu a do všeho strká nos. Mluví se svědky, párkrát šlápne vedle. A pak si všechny podezřelý svolá do salonku a ukáže na toho nejmíň pravděpodobnýho jen kvůli tomu, jak si... Nevím... Jak si zavazuje tkaničky.

Bábušky z Černobylu (2015)

- Vy si necháváte posvětit pálenku? - Ano, pálenku. Můžete si nechat posvětit víno. Tak proč ne pálenku? - To není povolené. Schovejte to. - Vše je povoleno. Ničeho nelituji.

Je mi ze sebe špatně (2022)

neuprosne tryznive existencialni krvaceni Signe - cirkus sebestrednosti, narcisismu, mody, umeni, medii a socialnich siti dovedeny do velkolepeho extremu. freak show stvorena pro divaky, kteri maji radi satiru podavanou za studena.

On se bojí (2023)

brilantni, zabavny, vycerpavajici, vizionarsky film, plny krasne cerneho a absurdniho humoru => Joaquin Phoenix je skvely herec a Ari Aster zustava filmarem s jedinecnou vizi a talentem stourat do nasich nejvnitrnejsich uzkosti. 3h v kine utekly jako voda.