Bullet Train (2022)

imploze sebeuspokojeni brada pitta; neunavne freneticky a naprosto vycerpavajici "akcni film", ktery je jen zridka, pokud vubec, tak vzrusujici, jak by se dalo ocekavat... par vtipnych momentu a zastup hollywoodskych hercu to nezachrani ani omylem.

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

dlouho jsem to odkladal.. predchozi film me nebavil, ale tohle se fakt neda. naznak temnoty je fajn, ale schizofrenni provedeni v disney family stylu, plnym klise a spatneho cgi, to hrozne degraduje. film trpi hlavne kvuli scenari a potrebe "zavdecit se cele rodine", nevi na jake publikum chce cilit. neda se to vydrzet ani po lahvi vina.

Top Gun: Maverick (2022)

chapu tu nostalgicky ladenou 80-kovou retro romanci. i posledni pomnik a vzlyk slizkeho, nestarnouciho scientologa. ale ten absurdni a pateticky scenar ve vsech ohledech a debilni konverzace? stihacek a kvalitnich zaberu leteckych souboju, pres veskere ocekavani, paradoxne moc nebylo, sekvence vetsinou doprovazeji strojene vyrazy radobypilotu nasnimane kamerou v kokpitu. u filmu jsem mel x WTF?! momentu a v kine nechapave kroutil hlavou. dobrych bylo cca 15min na posledni misi a to pomijim to, jak to bylo cele nesmyslne, ptz chapu, ze to je film pro lidi (ne pro piloty / vojaky) a musi to byt divacky atraktivni. v soundtracku hans zimmer vykradl sam sebe a cele to vygradoval ujecenou lady gaga v zaveru. proc ten overhype?

Rose Island (2020)

skvele vymyslene,  dobri herci, ale na scenari a ostrove by to chtelo trosku pridat ;-)

Uncharted (2022)

debilni, bez dobrodruzstvi, bez naznaku napadu, bez napeti, vzruseni a jakekoliv gradace nebo pokusu o  dramaturgii, nudny - bez jakehokoliv zvratu, lacine vypadajici "avatar" (synonymum pro hodne spatne cgi), obsazeny spatnymi herci, spatne kopirujici hru... film, ktery radeji ani nemel vzniknout, i ten sony product placement je spatny.. z arkadovych her zrejme nejde vytvorit celovecerni, zajimavy a zabavny film, nebo jsme zatim nemeli stesti (stale verim, ze to nekdo dokaze!).

Moonfall (2022)

Je to nějaký druh sebe-replikující se singularity s vlastním vědomím. :-) roland emmerich je v tech katastrofickych blockbusterech hodne vytrvaly.

DEATH by MetaL (2016)

Plnotucny dokument o kapele, jen o DEATH - bez bulvaru a dalsich okrajovych zalezitosti. Skvele!