Noc v Roxbury (1998)

Znám člověka, který se na tenhle film koukal na dobrou noc celej rok a půl. Něco na těch dvou exotech tudíž nejspíš bude, ale co? Mám z nich po většinu času akorát husí kůži, nevěřící výraz ve tváři, občas jsou sice směšní, občas díkybohu i komičtí, ale to nestačí k zábavě, která není tolik přízemní, ne? Oceňuju, že vizuální a dá se říct celková stránka snímku je hozena do duchu 80. let.

Život po životě (2010)

Nenutilo mě to příliš přemýšlet, což by se vzhledem k tématu možná očekávalo, ne?

Muž na Měsíci (1999)

9x výborný za každé shlédnutí! http://www.youtube.com/watch?v=tAU6HYpvzUU Odkaz pro trochu prohloubení požitku, Andy totiž opravdu žil! A většina scén je jen přehraný už tehdy pořízený záběr. Je jen škoda, že Forman byl celkem omezen v režii co se důležitého fakta o Tonyho&Andyho rakoviny týče, jinak by bylo dílo ještě o to víc emotivnější, i tak ale dokázal vytvořit opravdu skvost pro Andyho fanoušky, mezi které se řadím. Film i samotný Kaufman - srdcová záležitost, naprosto.

Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže (1991) (TV film)

Mám k tomu takovou zvláštní citovou vazbu z dětství. Dokonce bych se i přiznala, že mám dojem, jako kdyby ten svět, kde Fantaghiro existuje, skutečně byl.

Chcípáci (2006)

Nutno souhlasit, že snímku velice pomohla kamera. Nikoliv ovšem vulgarismy, pomatený (ač docela zábavný) děj a odfláknutý závěr.

Vyměřený čas (2011)

Kazily jsme s kamarádkou asi podívanou ostatním návštěvníkům kina, když jsme neudržely smích ke konci, při jedné z dalších... běhacích scén. Vytvářený napětí přestane fungovat, když je průhledné a neustále opakované. Na pohled krása a myšlenka zajímavá, což mi v podstatě nedovoluje říct, že film nestojí v celku za ztrátu času.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Hltavé. Nenašla bych po 8. dílu 1.série vhodnější slovo, a pouštím další díl, protože nemohu jinak. Nikam nespěchám a čas tomuto seriálu obětuji ráda. Jako kdovíjaký přínos to nevidím, přesto se mi zdá v kupě všech seriálů ten, co visí někde nad ostatními, díky určité kvalitě po všech stránkách. (Znatelné mini chybičky se objevují, ale komu to vadí?) "Dextera" vidím pokaždé s radostí, přestože na trochu jiný způsob, ale opravdu jen trochu. Lidé si snad sledováním přibývajících úmrtí každým dílem začnou uvědomovat (mě nevyjímaje), že smrt skutečně může zastihnout kohokoliv a kdykoliv. Né že by snad samotná smrt byla jediným tématem, naopak! No, po shlédnutí 2. série tento seriál musím zařadit mezi své oblíbené. A po měsíci, konečně po shlédnutí posledního dílu 5. série, jsem ráda, že tvůrci vytvořili konec, protože bych asi jen těžko zvládla opustit všechny z rodiny Fisher a všechny, co k tý rodině patřej, jinak než přes jejich smrt.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Takže jsme s Harrym vydrželi až do úplného konce, kdy se postaral o Vy-víte-koho. Bravo! Očekávání kdovíjak silných emocí při takovém (kéž by)epickém konci jsem si možná mohla odpustit, nemusela bych být teď tak zklamaná. Přesto jsem ráda, že režisér dal tolik prostoru pro pozorování Harryho při přemýšlení a také díky spoustu času věnováno temnému prostředí, natolik temnému, že z ukrutného boje mezi studentíky a smrtijedy nic moc divák neuvidí. Mluví za mě jiní, jako např. Tsunami_X. nebo Nathalie. Mimochodem Harrymu o 19let staršímu se zahojila jizva? Co?

Medvědí ostrovy (2010)

Velmi autentické. Skoro nemám chuť hodnotit, protože se mi do toho plete nejen požitek z filmu, ale i samotný režisér, kterého jsme měli možnost v našem maloměstském kině vidět a slyšet osobně, a díky jehož čtení mi připadal film čitelnější a o dost prohloubenější, nikoliv už pouze záznamový, původně medvídků, posléze jiného tématu. Ač to možná překvapí, kromě dokumentu je snímek také slušná komedie!

Auta 2 (2011)

Krásný závěrečný titulky, nevytvářel je ten samý člověk jako u Wall-I náhodou?