Salem (2014) (seriál)

Nakonec mě seriál přesvědčil, že to nebude jen takový průměr, kdy epizodu zkouknu a dál po tom neštěkne ani pes. Od té chvíle, co do Salemu přijel ten šílený inkvizitor, šlo to rapidně nahoru. Konec hodně povedený, troufám si říct, že pro mě lepší, než u přeceňovaného Sleepy Hollow.

Sherlock (2010) (seriál)

Nevím proč, ale Sherlockovi jsem se dlouho vyhýbala. Myšlenka zasazení děje do naší moderní doby se mi zdálo jako podupání Doylovy předlohy. To jsem se ale zmýlila! Samozřejmě už po první epizodě se ze mě stal naprostý Sherlock maniak. Dokonalé zpracování a úžasní hlavní představitelé. Škoda, že to čekání na další sérii je tak dlouhé...

Kassandra (1993) (seriál) odpad!

Na tenhle kus televizní blitky nemá ani ta slepá Esmeralda...Jasně, že jsem to kdysi v TV okem zahlédla, ale tak slizkého hlavního hrdinu jsem už dlouho neviděla. Jsem ráda, že v dnešní době už tyhle venezuelské, mexické a argentinské bláboly tolik nefrčí.

Cizinka (2014) (seriál)

Zatím možná předčasně, ale každopádně mě seriál nadchl. Já Skotsko hodně ráda, no a pěknýho chlapa v kiltu, o tom ani nemluvě. Příběh mě chytl, až mě navnadil a sehnala jsem si knižní předlohu. Tedy jen tak dál a bude tu další perla od Starzu.---- Po dlouhé pauze a odvysílané další epizodě ubírám hvězdičku. Ústřední dvojice by mohla méně souložit a hádat se. Seriál by se tak mohl soustředit i na jiný děj. Po přečtení knihy ale chápu, že další děj to bohužel už pomalu nemá.

Expendables: Postradatelní (2010)

No kdo má "kluky" rád, bude milovat i tento film. Sly ukázal, že k naprosté radosti z akčního filmu stačí vybuchující sudy, auta a vily, milion litrů krve, pěknou babu a ostrý hochy s nabitejma zbraněma, který se kurva nebojej použít! No a minutová scéna v chrámu, jako třešnička na už tak skvělém a chutném akčním dortu :) "Nebudeme si tu navzájem kouřit péra, že ne?"

Bitevní loď (2012)

Vynechám to, že jsem film dokoukala až napotřetí, protože moje únava byla tak silná, že mě od spánku nedokázala odtrhnout ani kavalerie plechových E.T. hupsajících po moři. Ale nevzdala jsem to, dala jsem tomu šanci a na třetí pokus jsem se už dožila závěrečných titulek, kdy jsem si jen oddechla, že už to je za mnou. Žádnou slávu nečekejte. Nevím kdo psal dialogy k filmu, ale ten dotyčný asi musel být těžce pod parou. Dávám tři hvězdy, protože jsem se u toho docela nasmála a já smích ráda. Jen tam ještě u určení žánru v popisku doplňte - "komedie".

Princezna a žabák (2009)

Žabičky byly roztomilé a i tentokrát Disney ukázal, že pohádky dělat umí. Konečně přichází "princezna" černoška, jejíž příběh zasazený do jazzového New Orleans umí chytit za srdce.

Millerovi na tripu (2013)

Na kamarádovo doporučení (který mimochodem hulí trávu), jsem se tedy přemohla a na film se podívala. Nakonec se z toho vyklubala vcelku příjemná komedie, která když už nic jiného, člověka alespoň na necelé dvě hodiny zabavila při cestě v žlutém busíku z Prahy do Brna.

Godzilla (2014)

Potvůrka rohatá je zpět v novém vizuálním kabátku. Dvouhodinová pecka, která nenadchne ani tak hlubokomyslným příběhem, jako spíš akcí a efekty. Příjemná podívaná.

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Vinnetou je moje dětská láska. Indiánky a westerny moc nemusím, ovšem tohle je jiný šálek kávy. Po mnoha letech jsem všechny 3 díly oprášila a překvapilo mě, jak na mě konec zase zapůsobil. U posledního výstřelu vyplácám balík kapesníků a proklínám Maye, že mi zabil mého hrdinu....