O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (1996)

Matně si tuto "pohádku" vybavuji z dětství, tak jsem si ji po letech opět připomněla. Ne, odpad si to jistě nezaslouží. Protože to pohádka opravdu není a kdo to tak bere, tak je slepý a hluchý. Kdo má rád středověk, jistě toto dílko alespoň trochu ocení. Musím pochválit vydařené kostýmy a také šermíře z T. :)

Trabantem Hedvábnou stezkou (2009)

Také jsem Hedvábnou stezku viděla až po úžasné Africe, takže pro mě mírné zklamání. Každopádně i po tomto shlédnutí mám chuť koupit a opravit nějakou starou vejtřasku a objet to na tom :) Jen nejsem automechanik...

Habermannův mlýn (2010)

Jak hodnotit film, který mě svou atmosférou rozsekal na kousíčky? Od půlky filmy do konce jsem ani nedutala a moje tendence do filmů neustále kecat šla do pozadí. Válečné filmové náměty mám ráda a celkově tahle koprodukce se hodně povedla.

Jeden den (2011)

Tohle je přesně ta romantika, kterou můžu. Smutná, bolestivá, ale chvílemi i veselá a milá. Strašně ráda se nechávám svézt na křídlech lásky, kde to mezi hrdiny jiskří tak moc, jako mezi Emmou a Dexterem. Nádherný pár. A v těch emocích, co z filmu prýští, si hrozně ráda máchám čumák a brečím jako želva. No jo, jednou za čas se potřebuji takhle "vybít".

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tohle vážně nemělo chybu! Sice se mi mezi nohama nehoupe pytlík, ale i jako holka dokážu ocenit tenhle testosteronem napěchovaný film. Moje dušička chrochtala blahem. Na těchhle pánech jsem vyrostla a vidět je spolu, jak si to rozdávají zase s nějakými sráči, přitom valí jednu hlášku za druhou, do toho potkají Chucka Norrise, no co víc chtít. Leda je mít všecky doma :)

Prázdniny v Římě (1953)

Miluju Řím a miluju Audrey. Kombinací těchto dvou mých milovaných vznikne klenot, který chytne za srdce. Je to kus nádherné, poctivé filmařiny.

Foo Fighters - Learn to Fly (1999) (hudební videoklip)

Když jsem jako teenka ujížděla v roce 1999 na MTV, zrovna jedno deštivé sobotní odpoledne pustili jeden potrhlý klip od kapely, která mě dosud míjela. V podstatě song Learn to Fly odstartoval mojí celoživotní vášeň a závislost na Foo Fighters, která trvá i po těch 15ti letech dodnes.

Foo Fighters - Low (2003) (hudební videoklip)

Pro někoho možná moc šílené, zvrácené, pro mě přesto geniální :)

Jasmíniny slzy (2013)

Nejsem nějak poznamenaná filmy Woodyho Allena. Ale mám slabost, naprostou slabost pro Cate. Její herecký solo koncert mě uchvátil. Ona by hrála skvěle i ve filmu od Zdeňka Trošky.

Probudím se včera (2012)

Přiznávám se, poslední dobou se české tvorbě obloukem vyhýbám. A především filmům s Mádlem. Ale jednoho večera jsem dostala chuť zalézt do postele, zapnout nějakou pitomou komedii a odpočívat. Na konci filmu jsem si zděšeně uvědomila, že jsem neusnula, ale dokonce jsem se i bavila! Žádný zázrak to opravdu není, sponzory filmu poznáte hned od začátku, ale svůj účel zabít odpočinkově čas to splnilo. Jen Mádl u mě body stále nezískal.