Kameňák 2 (2004)

Kameňák je film u kterého vážně nemusíte používat mozek a evidentně je to i pro takové občany točeno. Děsný výmaz, ale pár scénám (nebo spíš vtipům) jsem se vážně zasmála.

Fresh Prince (1990) (seriál)

Nebýt Willa, asi by to byla ještě větší stupidita, než už je. Každopádně když v TV nic jiného nedávají, Fresh Prince se nabízí jako nejlepší varianta. A Willa můžu kdekoliv, tedy těch 24 minut není zas až tak marných a občas se přistihnu, že se i usmívám.

Láska nebeská (2003)

Miluji Brity a britské filmy už tuplem. Richard Curtis naservíroval takovou zábavu, která mi ani po těch 135 minutách nestačila. Nejúžasnější romantický film, který jsem kdy viděla (a to já romantické filmy moc nemusím). Všechny příběhy jsou skvěle napsané, natočené a v podání herců, kteří do svých rolí neuvěřitelně zapadli (nemusím jmenovat, týká se to geniálního Alana Rickmana, přes Emmu Thompson, až po Krise Marshalla). Potěšil i Rowan Atkinson, hlavně se svým "praktickým" balením dárků a Billy Bob Thornton, kterého bych si v roli amerického prezidenta dokázala zfleku představit i ve skutečnosti. To vše uzavírá a podtrhuje hudba,která dodává celému filmu takovou atmosféru, že jsem posledních 20 minut zírala na obrazovku s otevřenou pusou a se slzami na krajíčku (dojetím, smíchy,úlevou, já ani nevím, mísilo se ve mě tolik pocitů, jako u žádného podobného filmu nikdy před tím). Love Actually je jednoduše film, který můžete vidět stále dokola, ale vždy v něm najdete tu sladkou, nádhernou a někdy i opovrhovanou lásku pro kterou my všichni (doufám) žijeme.

Jumanji (1995)

Když jsem byla malá, děsně jsem se u toho bála. Ty bubny mě děsily ve spánku. Dneska se na film dívám jako na příjemné a vcelku zábavné zpestření nudného dne nebo večera.

Smrtonosná past (1988)

Pro mě jednička mezi akčními filmy. Bruce je Bruce ale Alan Rickman je tentokrát lepší. Hans Gruber je padouch všech padouchů a já fandila jemu. Promiň Bruci;)

Kick-Ass (2010)

To nežeru! Návod na to, jak se stát superhrdinou pro začátečníky...Než jsem se ke sledování Kick-Ass přinutila, stálo to hodně sil a přemáhání, protože "dívat se na děcka v kostýmech" není můj šálek kávy. A jak jsem se šeredně spletla! Téměř celou dobu se musíte držet, aby vás ten nápor smíchu neroztrhal. Chvílemi jsem se dokonce přistihla, jak nadšeně vykřikuji a tleskám. Třešničkou na dortu byla hudba, která do všech scén dokonale pasovala. Wau, to byl pane zážitek, ještě stále to nemůžu rozdýchat...

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Jo ze začátku to byla snad jediná soutěž, co jsem chvílemi sledovala. Čechovy hlášky bavily a do toho si člověk doma u televize ověřil, kolik toho vůbec ví. Postupem času to ovšem přešlo do takového ohraného, nudného stereotypu, který ještě více umocnila výměna moderátorů. A od té doby televizní soutěže nesleduji.

Líbáš jako Bůh (2009)

Za to, že hodnocení je nízké mohou bohužel naše maminky a babičky, které by s radostí film hodnotily 5*, ale o existenci CSFD nemají mnohdy ani páru. Já je taky nenutím dívat se se mnou na Pána Prstenů nebo Počátek (to zas jistě neříká nic jim). Líbáš jako Bůh není špatná komedie, jen jednoduše nezaujme každého. Mě sice též nenadchla, ale na pár světlých chvilek si vzpomenu, proto celý film nehážu do pytle s "odpadky". To si nezaslouží už kvůli mojí mamce, která tento film zbožňuje.

Aladin (1992)

Aladin je jednoduše bomba, jeden z vrcholů Disney tvorby. Džin nemá konkurenci...

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Film, ze kterého budou nadšení leda skalní příznivci knih, děti a dospělí, kteří se rádi vracejí do dětských let. Já se tak z poloviny zařazuji do té poslední skupiny, tedy mě toto místy naivní, dětinské, barevné dílko vcelku bavilo ( i když nadšená jsem nebyla). Není to trefa do černého, rozhodně bych hlavní hrdiny vybrala jinak, ale díky hudbě, pěkné přírodě a Aslanovi (on je vážně vymazlený k dokonalosti) se k němu zase někdy vrátím. Jen ubrat děsné dialogy, zašít Lucince pusu, Petra naučit šermovat a bylo by to OK.