Máj (2008)

Na Máj mám vcelku pěknou vzpomínku, v kině jsem byla s kamarádkou sama a děsně jsme se u toho bavily. Nemusíte šeptat, můžete se smát nahlas, a tady jsme se nasmály až až. Český princ Kaspian alá "strašný lesů pán" vážně naháněl hrůzu...O Kukuru bych si ani kolo neopřela, natož nechat si od něj..no víte co...Ale těch 80 minut uteklo jako voda, takže zas taková tragédie to nebyla. EDIT: A přeci to tragédie byla! Shazuji hodnocení po druhém shlédnutí ještě o jednu hvězdu níže, i když by to chtělo možná o dvě. Každopádně tohle se moc nepovedlo. Z Jarmily je totální kurva, jejíž myšlenkové pochody opravdu nechápu a ani je chápat nelze, protože nám je ve filmu těžce sdělí. Proč se v jednu chvíli muchluje s mladým a za pět minut se starým? A tak stále dokola. Ano, starý ji má svést, ale pokud vím jednou, a ne opakovaně. Měla Viléma vůbec trochu ráda? Jako zápletku v pornu to chápu, to prostě dá tomu, kdo si přijde, ale tohle zpracování je trošku mimo mísu.

Jeepers Creepers (2001)

Můj první horor, na který jsem se sama dobrovolně podívala. Na to, jaký jsem strašpytel to nebylo tak hrozné. Jó pár lekaček, nějaká ta krev. A mladé ucho Justin Long.

VyVolení (2005) (pořad)

Co já jsem se u toho nařehtala. Náhodou to byla docela dobrá zábava, ale jen první série. Ten zbytek nestál ani za zapnutí bedny.

Spartakus (2010) (seriál)

Po páté epizodě, která mě rozcupovala na kousky: vážně se nepamatuji, u kterého jiného seriálu jsem nedýchala. Místo Spartaca jsem do arény vstupovala já a už už volala svému pojišťovákovi, že potřebuji uzavřít životní pojistku, bo evidentně brzy zhynu pod rukama Theokola. Jinak: nevadí mi krev, nevadí mi, že se to mnohdy podobá 300. Nevadí mi pohled na odhalený mužský pohlavní úd.Na tomhle seriálu mi nevadí vůbec nic. Příběh mě vcelku strhl, Spartacus je k sežrání ( nechť mě Bohové vyslyší a dopřejí Andymu brzké uzdravení), bitky jsou mnohdy dechberoucí. Tedy já si jdu vychutnat další, 6. díl... EDIT: Škoda, že hodnocení nejde zvednout na 10 * ...To byla jízda. Poslední dva díly mi vytrhly srdce z těla. Vše došlo ke svému konci. Intriky se rozpletly, krev tekla proudem. Kdyby mi byl Spartacus hodil meč, neváhám a odrovnám všechno kolem sebe. "Připoj se ke mně bratře a uvidíme pád Batiatova domu."

Žbluňk! (1984)

Další moje srdcovka z dětství. Mladičký Hanks a krásná Daryl Hannah. Tenhle film odstartoval mou touhu stát se mořskou vílou. A mám smůlu, ploutev mi ještě nenarostla.

Dál než se zdálo (2010)

"Může mezi mužem a ženou fungovat vztah na dálku?" Může. Tenhle příběh mi byl blízký už jen proto, že jsem něco podobného sama zažila a vlastně stále zažívám. Dvojice Long + Barrymore mi tedy všechno všecičko připomínali a já jim to do puntíku žrala. Nejedná se o nějaký megafilm, jen o film, který vás pobaví a odreaguje. Takže jedna hvězda za Longův zadek. Druhá za plakát Kurta Cobaina na zdi v pokoji. Třetí za bohovou scénu v kuchyni. A ta čtvrtá prostě za pěkný a pohodový film, který jen tak nezahodím na hromádku "už nikdy více".

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Jsem zvědavá, jak bych se tvářila, kdybych tenhle seriál viděla teď, kdy už mi není 12 let. Ale tehdy to byla bomba a já nevynechala ani jeden díl. 4 * za znělku, za Slaughtera, za Spidera, prostě za seriál, který mě dokázal pobavit.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Chuck Norris rozbrečí cibuli. Mě rozbrečí tenhle seriál...

Škola princů (2010) (TV film)

Dost se rozhoduji mezi počtem hvězdiček. S velkým očekáváním jsem tuhle novou pohádku vyhlížela, a to byla možná chyba. Začátek velice slibný. Nápad se založením školy, super. Potom přijeli na zámek princové. Jeden co by furt jen spal, druhý se zase tvářil jak kakabus (promluvil za tu dobu vůbec?) a ten třetí si na všech honil ego (doufám, že nic jiného). A pomalu to šlo k šípku. To, že se princ s princeznou vydávají za někoho jiného je otřepané, ale nevadilo mi. Stále to má v sobě jakýsi nádech romantiky. Ale ten preceptor nahánějící prince působil jako pěst na oko. V Popelce to fungovalo, bohužel opakovaný vtip není vtipem. Občas působil rušivě i pražský přízvuk, hlavně u loupežníků (nebo těch, co si na loupežníky hráli). Hlavně jejich dialogy byly na palici, otvírala se mi kudla v kapse. Poslední podstatná věc, která mi vadila, byl trošku zmršený konec (nejen výstupem princezny). Očekávala jsem větší happyend. Ale dost kritiky, kritizovat umí každý. Velkou pochvalu ode mě dostane nádherná výprava. Především mě potěšily dokonalé kostýmy. Dalším příjemným překvapením byly šermířské souboje, na pohádku jich bylo dost a hlavně se na ně dalo dívat. No a co se týče herců, Matouš Ruml se zhostil své role na jedničku a ukázal, že není jen Lexou s kšiltem na straně. Získal mé obrovské sympatie. Ostatní princové za ním vážně jen pokulhávali. Princezna byla sice miloučká, ale chvílemi mi trhala uši. A Liška, jo Liška konečně předvedl i tu svou druhou tvář. Takže suma sumárum, stále nejsem rozhodnutá. Vidím to na 3*, ale dala bych i 4 už jen proto, že mě pohádka bavila rozhodně o milión procent více, než štědrovečerní Peklo s princeznou. Konečně pohádka bez retardovaných čertů v čele s Vydrou!

S čerty nejsou žerty (1984)

Dnešní páni režiséři by měli navštívit peklo a vzít si od čertů ponaučení, aby věděli, jak se má točit pořádná, zábavná, chytrá česká pohádka, kterou "S čerty nejsou žerty" rozhodně je na sto procent. Vše zde funguje naprosto dokonale. Výborně napsaný scénář, nezapomenutelné dialogy a skvělě zahrané snad všechny postavy, a to se vidí v málokterém filmu. Karla Heřmánka vážně nikdo nepřekoná, to je prostě ďáblů král.