Pyšná princezna (1952)

Klasika všech pohádek. Dobré obsazení, nezapomenutelný song "Rozvíjej se poupátko", jednoduše pohádka, ze které by si měly ty dnešní vzít příklad. Vůbec mi nevadí, že jí omílají v TV stále dokola. Jednou ročně na Vánoce to neuškodí.

Anička s lískovými oříšky (1993) (TV film)

Jan Čenský mi v rolích princů nevadí, stále jeden z těch lepších, který se v české pohádkové tvorbě mihl. Co se týče Aničky, jak tak čtu zdejší komentáře, nejsem jediná, komu šílená, děsivá, ba přímo traumatizující ovčí hlava vadila. Taky mě ve snech děsila celé dětství, ale na druhou stranu jsem celou pohádku neodsoudila, je jedna z mých oblíbených. Jen když je v záběru Anička, musím si dát ruku přes oči no:)

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Jan Kraus má velice osobitý humor, který se ne každému zamlouvá. Mě jeho show baví už jen proto, že ten humor máme podobný. Nejsem pravidelným divákem, ale pokud si tu televizi zapnu a Uvolněte se, prosím je v programu, vydržím a poté nelituji. Ne každý host je zajímavý, ale Kraus umí pořádně zatopit a sedět tam já, tak to vážně nedám.

Peklo s princeznou (2009)

Mě, jakožto velkou milovnici pohádek, Peklo z princeznou velice zklamalo. Možná jsem náročná, možná jen lpím na starších klasických pohádkách, ale sledování téhle slátaniny mě nebavilo. Zmršený scénář, děsné dialogy, výběr herců také nic moc (mě opravdu Mádl nepřesvědčil, že tím princem je. On do pohádky jednoduše nezapadá a tečka). A proč proboha všude cpou pitomý, trapný čerty, ještě k tomu s Vydrou v čele???!!! Velmi slabé 2*. Maximálně některé kostýmy byly moc pěkné.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Jinak než 5* nemohu dáti: Za úžasné verše, které si i po stém shlédnutí budu s radostí broukat spolu s princeznou Ladou, princem Radovanem a s "děsivým" králem Kazisvětem. Za pěkné kulisy, krásné kostýmy a milou hudbu.

Dospívání po americku (1993)

Herecký koncert mladého Lea a zkušeného Roberta De Nira. Jejich společné střety byly vrcholem filmu a nejednou jsem měla chuť Robertovi taky natáhnout. Příběh Tobiase Wolffa mi dosud nebyl znám, tedy mě příjemně potěšilo, že jsem se o něm dověděla právě prostřednictvím skvělé režie Michaela Caton-Jonese a vynikajících herců.

Peřinbaba (1985)

Nikdy jsem téhle pohádce nepřišla na chuť, nezaujalo mě na ní zhola nic. Jako prostředek na zabití dlouhého (nebo spíš krátkého) zimního dne možná...Já ale radši prince a princezny;)

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Na Popelku se můžu dívat do aleluja, protože ona vážně JE nejlepší pohádkou, co kdy byla natočena (jistě, beru, že na tom mají podíl i Němci grrr..). Ale Libuše je ta nejhezčí Popelka na světě a Pavel Trávníček zamlada zase nejprincovatější princ s úžasnými průpovídkami (které má na svědomí i jeho královský otec). A co je nejdůležitější, děsně mu to spolu s Libuškou sluší.

Princ a Večernice (1978)

Moc pěkná pohádka, jedna z těch, bez které si svátky (ať už Vánoce nebo Velikonoce) nedokážu představit. Libuše Šafránková je moje nejoblíbenější princezna, takže pro ní mám slabost v čemkoliv. A z Mrakomora v podání geniálního Brzobohatého mám noční můry dodnes.

Ajťáci (2006) (seriál)

Jeden z nejlepších britských sitcomů vůbec (exclamation mark)