Drive (2011)

Ryan Gosling naprosto skvěle sedl v roli drivera, dobrý soundtrack, záporáci, vysoké napětí. Co mi trochu vadilo byly dlouhé odmlky, které mnohdy nepřidávaly žádné větší kouzlo, říkal jsem si zda-li to nevyplňuje scénářské prázdno, mnohdy měly být o 30% kratší, ale párkrát navodily fantastický pocit. Jako poslední mi vadil docela nedotažený konec. Jinak velmi působivý film.

Princ a pruďas (2011)

Parodie na fantasy-pohádku. Od slova fuck se nechodí daleko, vtipy, jenž by možná hodně dětí před spaním vystrašilo. Celý film stojí jen krájíček od trapnosti, ale tím že všichni herci to berou naprosto vážně z toho tvoří :-D opravdu neskutečné, se spojením epické hudby to nejde popsat slovy. Pro nadšence fantasy skoro zaručená zábava. Nicméně dokážu si představit, že pokud si film pustíte s českým dabingem, tak si celý zážitek zkazíte.

Muži v naději (2011)

No z tohoto snímku by si současné páry asi moc nápadů brát neměly. :-]] Nerozumím proč se přes to mnoho lidí nepřenese a hodnotí to jednou hvězdičkou. Vždyť je to "jen" komedie, více chlapsky zaměřená a Bolek s Macháčkem byli fantastičtí. Vlastně všichni hrajou velmi dobře a ikdyž ve scénáři kombinovali všechno se vším, tak mi to ve výsledku vůbec nevadilo. Bez klišé se to sice neobešlo, ale kdoví jak by se bez něj závěr obešel. Originální česká komedie.

Lidice (2011)

Ono to zezačátku bylo točeno dost dobře, prostředí v zasazené době, atmosféra, postavy (i Zuzana Bydžovská, kterou nemám rád) němci, ale pak to začalo zvláštním atentátem na Heydricha kde se po granátu auto ani neškrábne, tak to jsem přešel, přeci jen nejsme v USA. Co pak ale, když už dojde na popravu obyvatelstva Lidic. Emoce naprosto nikde, lidé chodili ke zdi jako roboti a hudbu tam dal snad nějaký idiot, vždyť se hodila k slavnému osvobození Prahy. Naštěstí další minuty byly opět dobré, ale i přesto mi to hrozně pokazilo film, nechápu, že to režii nepřišlo hloupé.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Pěkně akční, rychle a zběsile, ta nerealističnostimi nevadila až do doby, kdy nasedli do dvou sporťáků táhnoucích zasebou ocelový trezor velký jak pomalu obývák... A jaké další kusy přitom tažení ještě dělali. Zas úplnýma sračkama by nás krmit nemuseli (!) ... Poslední dobou ty filmy žijí na jiné planetě a k tomu ještě si dovolí strhnout F&F, které tak unreal nebylo.

Zrození Planety opic (2011)

Pěkné animace opic, když se dostaly do rukou člověka, tak vypadaly jako opravdové, ne vážně jsem byl z toho unešen. Mně se nejvíce líbila první půle filmu kdy se rozvíjel charakter malého Caesara a pak jak rozvíjel charakter jiným opičákům :-] . Film mě ovšem moc nenadchnul v bitvě na mostě, bylo to až moc přizpůsobeno opicím, policie jako středověcí rytíři, neschopný S.W.A.T. ale nejvíce vrtulník, který se nechal naprosto nepochopitelně sežrat. Trošku škoda, že tento film je docela rodinný a nebral v potaz krvavou realitu, moc lidí a opic tam nepadlo. Nicméně jsem tolik nečekal - 4* zaslouženě.

Všemocný (2011)

Zázračně stvořená kamera v pasážích kdy je Bradley Cooper v chřtánech NZT a vše zahrál parádně. proměna od začátku ke konci je dobře zvládnuta. Film je něco podobného jako Crank, ale je více zaměřen na mluvenou stránku. Co se mi nelíbí, že je NZT někdy až moc přehnané i když člověku mohl mozek pracovat na 100%, tak i tak byl často překročen jeho potenciál a nebraly se v potaz jiné faktory. 5* by bylo příliš, ale o zábavu není nouze.

Películas para no dormir: Para entrar a vivir (2006) (TV film)

Tento horror nemá logiku, tolik situací, kdy postavy mohly zdrhnout, praštit starou bábu, které se moc báli, ikdyž tak často neměla nic v ruce... Jakmile nastala situace kdy chlápek dostane 4 rány mikrovlnkou kde byl od první do třetí rány omráčený ve stoje, to jsem se jen pousmál a už jen nezaujatě sledoval co se v tomhle béčku bude dít za kraviny dál. Blbý scénář, snažilo se to působit vážně, ale bylo to spíš pak už jen trapné... hvězdičku dávám za herecký výkon psychobáby, kde když pominu "akční" scény, neměl chybu. A 75%, to jako fakt?

Captain America: První Avenger (2011)

První část Cpt. Ameriky postupně vysvětlovala o co jde a Chris Evans hrál dobře to co měl až do konce filmu. Poté už začly větší boje, které vypadaly zajímavě, ale epické souboje nečekejte. Občas se vyskytne zteč, kde všichni na sebe střílí bez krytí a pobíhají jak zelenáěi, ale tak nevadí. Záporáci a celková frakce byla OK. Kdo ovšem nebyl OK je Hayley Atwell. ta ženská hrála strašně uměle, jen čekala kdy má udělat tohle a tamto. No a k tomu byla snad na každém místě kde byl děj - na konkurzech, v nemocnici, ve výcviku, v letadle při seskoku, v boji, v kanclu, v naváděcí věži na letišti atd. prostě si hrála na borku co vše zvládala. Ty její výrazy byly zlé, jako u herců z VKVček a ani jsem se nedivil, jak jí to herecky nandala Natalie Dormer byť se ve filmu ukázala jen na minutu. Film měl potenciál na něco velkolepého, jen kdyby amíci chtěli...

Ošetřovatel (2011)

Kevin James, první problém, jeho herecké výkony mě zezačátku rozčilovaly. Nejvíce jeho řev když začal zvířatům rozumět, už jsem začal prosit do vzduchu, aby se tam sklidnil a přestal mě srát. On jako hodný ošetřovatel mi tam teda neseděl. Dále zvířata, pořád jen tlachají v zoo a to samé nezajímovsti. Jediný Gorillák vyběhl ven a bylo to fajn, ale většinu z toho najdete v traileru. Děj klasické klišé, což by mi asi nevadilo, kdyby Zookeeper neměl tolik negativ..