Útěk (2018)

Psychologické drama Útěk je značně znepokojivý film o hledání sebe sama po ztrátě paměti. Nelineárně vyprávěný příběh s hororovým nádechem udržuje diváka v permanentním napětí. Všudypřítomné a do velké míry neuchopitelné tajemno umocňuje nejenom přirozeně gradující hudba, ale i naprosto nepředvídatelný děj. Za povšimnutí také zcela jistě stojí provokativně naturální herecký výkon představitelky hlavní role. (75%)

Cukr a sůl (2018) (studentský film)

Celkem slušná sonda do života chlápků holdujících alkoholu a jiným neřestem, která zničehonic chytne závažnější směr tím, že se jeden z nich rozpovídá o svých obavách z onemocnění, jež mu bere všechno, co má tak rád. Skvěle vypointovaný závěr vlezlé myšlenky na blížící se útrapy stáří a konečnost našeho bytí přece jenom trochu rozptýlí. (80%)

Hovor (2020) (studentský film)

Úvodní dramatické minuty, kdy děj probíhá v rámci telefonního hovoru, jsou o dost lepší než zbývající část filmu. Ovšem nutno dodat, že se tvůrcům rozhodně nedá upřít velký potenciál v budování napětí. (65%)

Naprostá láska (2018)

Nejde sice o žádný filmový zázrak, ale dovolila bych si nesouhlasit s názorem, že snímek La Quietud připomíná telenovelu. Do té má skutečně daleko. Pablo Trapero natočil celkem slušné drama, jehož středobodem je emocionálně vyhrocený vztah dvou sester, v němž se odráží matčin rozdílný přístup ke každé z nich mající kořeny hluboko v rodinné minulosti. Určitou roli hraje také mnohaleté odloučení, které Miu žijící v područí dominantní matky nesmírně trápí. (60%)

Zazpívej (2020) (studentský film)

Ze všeho nejvíc mě zaujala perfektní a neotřelá kamera Lubomíra Ballka, která udržuje diváka po celou dobu v jistém napětí. K hereckým výkonům jsem také neměla žádné vážnější výhrady, ale příběh samotný mohl být přece jen poněkud dotaženější. (65%)

Dogman (2018)

Kdo by to byl na začátku tušil, že znepřátelit si střízlíka Marcella může mít fatální následky. Submisivní dobrák Dogman neměl zrovna na růžích ustláno, ale za mnohé potíže si svým způsobem mohl sám, nicméně taky se z nich nakonec sám vysekal. Italský režisér Matteo Garrone natočil výborné sociální drama, které disponuje hned několika silnými a na pohled velmi nepříjemnými scénami. Skvělý představitel titulní role Marcello Fonte mě svým autentickým hereckým výkonem uhranul natolik, že chybělo opravdu málo, abych filmu dala plný počet hvězdiček. (85%)

Utøya, 22. července (2018)

Natočené i zahrané je to tak věrohodně, že z toho člověku až běhá mráz po zádech. Zdánlivá rozvleklost, kterou se film vyznačuje, podle mého názoru přispívá k většímu vžití se diváka do pocitů úzkosti, strachu a absolutní bezmoci účastníků hrůzného zážitku spojeného s masakrem na ostrůvku u Osla. (80%)

Vysoká karetní hra (1972)

Italská rádoby komedie, která mnoho humoru nenabízí. Ba naopak má spíše trpkou příchuť tragédie, čehož největším důkazem jest trochu morbidní konec. (50%)

PSH: Fuck off (2016) (hudební videoklip)

Proti PSH nic nemám, občas si je ráda poslechnu, ale tady mi absolutně nesedl text, i když s některými myšlenkami bych bez větších výhrad souhlasila. Videoklip sice ujde, nicméně pánové mají na kontě podstatně lepší kousky. (40%)