Deníček moderního fotra (2021)

Populární stejnojmennou předlohu Dominika Landsmana neznám, což je možná pro její filmové zpracování dobře, jelikož nejsem zatížená potřebou srovnávat. Působí to na mě jako taková milá rodinná komedie, kterých u nás v poslední době zase tolik nevzniká. A tak nemám důvod k větší kritice, třebaže humor místy trochu drhne. Skvělou volbou ovšem bylo obsazení Jiřího Mádla a Terezy Ramba do hlavních rolí, k mému překvapení se k sobě docela hodili a občas to mezi nimi i parádně zajiskřilo. (70%)

Ples s princeznou (2019) (TV film)

Tenhle princeznovský televizní film má tak extrémně předvídatelný příběh, že jsem se při jeho sledování málem ukousala nudou. Bohužel nemůžu pochválit ani herecké výkony. Prkenější už snad ani nemohly být. Kdyby tam místo většiny herců postavili voskové figuríny, ušetřili by za honoráře a na výsledku by se nic moc nezměnilo. (20%)

Hračka (1976)

Kdo jiný než Pierre Richard by se mohl nechat vmanipulovat do role živé hračky určené pro rozmazleného a nevychovaného synka bohatého tiskového magnáta. Možná tady nepůsobí tak ztřeštěně jako v ostatních filmech, v nichž tento jedinečný komik hrál, o to větší sympatie si však u mě získal. Uznávaný francouzský režisér Francis Veber natočil vynikající hořkou komedii se silným sociálním a morálním podtextem, která dokáže nejen skvěle pobavit, ale zároveň i přimět diváka k zamyšlení nad životními hodnotami. Jsem úplně u vytržení z toho, že snímek vznikl před více než pětačtyřiceti lety a přitom je stále nesmírně aktuální. (90%)

Muž na střeše (1976)

Tak tomu říkám skvěle natočená detektivka. A taky dost trefně zakončená. Už ten námět samotný má něco do sebe. Naznačená brutální scéna v nemocnici, která odstartuje sled událostí, mi asi zůstane ještě dlouho v paměti, a to především díky výtečné práci s napětím. Přestože pak jde v zásadě o rutinní vyšetřování, příběh ani na okamžik nenudí, přičemž i ta poslední, výrazně akčnější třetina filmu působí velmi reálně a věrohodně. Též je mi hodně sympatické vyobrazení policistů jako obyčejných lidí z masa a kostí, evidentně totiž nepatří k žádným neohroženým a důvtipným superhrdinům ve stylu Jamese Bonda. (80%)

Sněžný muž (1985)

Tenhle krátký příběh o sněžném muži, podaný se svérázným humorem, naprosto úžasně namluvil Vlastimil Brodský. Jednoduchý až dětsky vypadající animovaný snímek zakončuje nápaditá a úderná pointa, která je dnes snad ještě aktuálnější než v době vzniku tohoto filmového dílka. (75%)

Příběh lásky (2007)

Asi nejvíc mě zaujala elektrizující hudba plná brazilských rytmů a i většina tanečních čísel se mi líbila. Základem dobrého filmu by ovšem měl být solidní scénář. A ten se bohužel příliš nepovedl, občas dokonce působí až tragikomicky naivně. (45%)

Princezna zakletá v čase (2020)

Abych pravdu řekla, po první půlhodince jsem marně dumala nad tím, proč je většina lidí, které znám, z téhle pohádky tak odvařená. Mně tedy ty neustále se opakující sekvence (jenom s drobnými obměnami) připadaly zdlouhavé a nudné. Zhruba v polovině filmu konečně nabraly události trochu rychlejší spád a i mě to začalo docela bavit. Pořád jsem se ale nemohla zbavit dojmu, že mezi princeznou a princem v nemastném neslaném podání Natalie Germani a Marka Lambory nezafungovala absolutně žádná chemie. Tím pádem jsem jim na konci tu lásku vůbec nevěřila. Ostatní účinkující však nebyli až tak marní. Kupříkladu Simona Zmrzlá, Roman Zach nebo Veronika Freimanová ztvárnili své role výrazně lépe než ústřední dvojice. (60%)

Lék na život (2016)

Hororově pojatý snímek Lék na život využívá pečlivě budované atmosféry, aby se pořádně zaryl pod kůži. Jakmile se však příběh přehoupne do druhé poloviny, začíná trochu ztrácet své prvotní kouzlo obestřené zlověstným tajemstvím. Přesto jsem se vůbec nenudila, ba naopak, děj mě absolutně pohltil. Navíc jsem byla naprosto uchvácena překrásnými horskými lokacemi, v nichž se natáčelo. Osobně bych ovšem uvítala poněkud sofistikovanější rozuzlení celé záhady. (75%)

Besa - Season 1 (2018) (série)

První epizoda mě bohužel příliš nenadchla, skoro vůbec jsem se totiž neorientovala v ději a postavách, i vzhledově se mi někteří antihrdinové dost pletli. Hned v druhém díle jsem tomu však začala přicházet na chuť a pak už se všechno jen zlepšovalo až do grandiózního finále, ze kterého mrazí. Trochu mi to celé připomíná drsnou a nekompromisní Gomoru, ovšem šmrncnutou divokým Balkánem. Také Besa se může pochlubit velmi dobrými hereckými výkony a neskutečně tísnivou atmosférou. A opět se mi moc líbí titulkový song. (85%)

Můj přítel robot (2020)

Tvůrci filmu se zcela zjevně inspirovali klasikou daného žánru Číslo 5 žije, takže nic nového pod sluncem se nekoná. Každopádně si aspoň mohli dát trochu více práce se scénářem. Ovšem dětem by se tenhle sci-fi příběh mohl líbit, už jen proto, že robot probuzený k životu je velký sympaťák. (40%)