Ten, kdo tě miloval (2018)

Zpočátku jsem se obávala, že se budu muset zase jednou brodit odpadem. K tomu naštěstí nedošlo. I když se tu mele páté přes deváté, úplný průšvih to není. Některé vtípky sice balancují na hraně trapnosti, ale docela mě pobavil vlasatý vousáč Hynek Čermák nebo rozvrkočený Pavel Řezníček. A třeba takový Lukáš Vaculík toho vtíravého slizouna zahrál fakt skvěle. Navzdory všem předpokladům se filmu Jana Pachla nedá upřít vánoční atmosféra. (45%)

Deadpool 2 (2018)

Podle mého názoru je dvojka Deadpoola přece jen o fous lepší než jednička. Nicméně ani celkem zábavný fakt, že zhruba v druhé půli filmu začnou létat místo kulek docela vtipné hlášky, nemůže spasit tuhle dějově chudou a značně infantilní komiksovou podívanou. Příliš natahovaný závěr tomu také moc nepomohl. (50%)

Casino Royale (2006)

Filmům s Jamesem Bondem jsem nikdy nepřišla moc na chuť, Casino Royale je však takovou zářivou výjimkou. Nemalou zásluhu na tom bezesporu mají představitelé hlavních rolí: chlapácky vypadající Daniel Craig jako agent 007 a smyslná Eva Green coby Bond girl. Hodně na mě zapůsobil také Mads Mikkelsen, který s přehledem ztvárnil patřičně odpudivého záporáka. Dokonce ani scénář mi nepřipadal tak pitomý jako jindy, navíc mě tentokrát bavily i akční scény. (80%)

Lansky: Příběh mafie (2021)

Předpokládala jsem, že film zachycující životní osudy jednoho z největších mafiánů bude mít poněkud větší spád a daleko napínavější atmosféru. Když to trochu přeženu, tak tohle mi připadalo jako taková mírně unylá ukolébavka na dobrou noc. Bezva volbou ovšem bylo obsazení Harveye Keitela do stěžejní role stárnoucího zločineckého bosse Meyera Lanskyho. (60%)

Nespavost (2009) (TV film)

Televizní inscenace Nespavost na mě působí jako taková malá přehlídka silně narušených mezilidských vztahů v rodině, kterou trochu odlehčuje ironický nadhled a pichlavý humor. Když přihlédnu k výbornému hereckému obsazení v čele s přesvědčivou Klárou Melíškovou a ucházející hudbě, nemám v podstatě žádné výhrady. (80%)

Správný čas žít (2018)

Dalo by se říct, že víc než o samotný příběh jde spíš o pocitovou záležitost, což výrazně podporuje i příjemně rozjuchaný místy až melancholicky laděný soundtrack. Jestli se snad stane zázrak, díky němuž představitel devatenáctiletého neduživého Calvina Asa Butterfield v budoucnu trochu zmužní, tak zřejmě svým pronikavým pohledem uhrane nejednu dívku. (80%)

Hra špionů (2020)

Musím ocenit, že se tvůrcům podařilo skvěle vystihnout dobovou atmosféru. Pak mi doslova vzala dech nebývalá fyzická proměna Benedicta Cumberbatche za účelem co nejvěrohodnějšího ztvárnění dané role. Akorát mě mrzí, že Cookeův snímek postrádá jakoukoliv gradaci a dramatičnost, všechno tak nějak vyšumí do ztracena. (65%)

Ubal a zmiz (2021)

Stylově mi to připomíná spíš režijní rukopis Karla Janáka než zmiňovaného Guye Ritchieho, což asi není zrovna dvakrát velká pochvala, ale k mému překvapení jsem se docela dobře bavila. Zásluhu na tom má hlavně dvojice svérázných policistů v nezaměnitelném podání Martina Hoffmana a Leoše Nohy. Když o tom teď přemýšlím, tak mi vlastně sedlo celé herecké obsazení. (60%)

Pes na střídačku (2016)

Jako komedie to moc nefunguje, ale v rámci rodinných filmů nejde zase o takový průšvih. U podobných snímků si cením hlavně toho, když v nich účinkují skuteční psi a ne jen jejich digitální náhražky, takže ten úžasný labrador v titulní roli mě nakonec přemluvil ke třem hvězdičkám. Kdybych se však zaměřila na scénář a kvalitu hereckých výkonů, šla bych s hodnocením níž. (50%)

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Grindhouse: Auto zabiják má svoje zvláštní kouzlo, což ale bohužel nemění nic na faktu, že jde zřejmě o nejzapomenutelnější snímek z filmografie Quentina Tarantina. (60%)