Důkaz (2005)

Lehce pro intelektuály, ale děj je úžasně navazující, prolínající se s minulostí a vzpomínáním Catherine, která zdědila po otci jak genialitu tak šílenost. Názorná ukázka toho, jak dcera může milovat otce a obětovat pro něj své vzdělávání. Na druhou stranu je její nejlepší školou sám umírající, senilní otec, který se nad své očekávání cítí být zdráv. Celý nadšený předloží dceři důkaz o matematické souvislosti ročních období a tím jen potvrdí svou nemoc. Catherine naopak napíše důkaz týkající se prvočísel, což může otřást základy dosud probírané látky. Bohužel i u ní se projeví sklony k šílenství a není si jistá svým autorstvím. Svou roli zvládla skvěle. Věrohodně zahrála návaly zoufalství a bezmoci a stejně tak hájila svůj názor. Jako s člověkem bych s ní nedokázala vyjít, ale jí by jistě potěšilo 5*:)

Sahara (2005)

Ani krásná Penelope nedokázala vyzdvihnout film do nebes. Naopak zůstal přilepen na zemi jako sliz...

Strážci vesmíru (1997)

Proč ne, každý byl jednou malý a díval se i na odpady:)

Tmavomodrý svět (2001)

Rozhodně lepší než knížka. Chtěla jsem ji číst už dávno, ale nějak se mi nepovedlo prokousat se až do konce. A Franta Vetchý docela utřel...(Scény s Barčou byly nejdojemnější na celém filmu) "Historie válečnictví je dlážděna hroby netrpělivých."

Lepší pozdě nežli později (2003)

Sympatická komedie s psychologickým nádechem. Pro slabší povahy romantika, pro silnější vhodné k pobavení. Dle mého skromného názoru Diane neumí moc hrát, zato ji plně nahradil Nicholson.

Americký gangster (2007)

Prvotní dojem byl fenomenální, pak mě trochu mrzelo, že nebylo důkladněji vysvětleno, jak Frank převezl drogy do Ameriky, což se ale vyjasnilo ke konci filmu. Takže vlastně nemám, co vytknout, vše bych hodnotila jedině kladně. Mnohokrát mě záběry opravdu zarazily, třeba když Frank uprostřed ulice vpálil kulku jednomu dlužníkovi do čela. A ten konec? Přímo lahodný:)

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Bože! Ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat. Taková ptákovina. Neuvěřitelně nudné, nezajímavé, stydím se, že naše republika kdy natočila něco tak odporného, co by se dalo přirovnat ke koprovce nebo olomouckým syrečkům. Korunu tomu nasadil Dan Nekonečný, pokud tam hrál a nepletu si to s něčím jiným:D

Záměna (1983)

Zákeřně zamotaná záměna, započatá zámožnými "záškodníky". Začarovaně zapeklitá. Zábavný zážitek:)

Cesta do Ameriky (1988)

Jestli by takhle probíhal příjezd afrického prince do Ameriky, neposoudím. Každopádně je to další z amerických rádoby komedií, která ovšem patří k těm vydařenějším.