Hory zalité krví (2009)

Typický americký klišoidný horor bez štipky originálnosti. MINUS: Nepáčili sa mi dialógy, herecké výkony, veľká kopa hororového klišé, predvídateľný koniec, naivita amerického režiséra. PLUS: spôsob natáčania - ako dokument, maska. 35 %

Lovec trolů (2010)

PLUS: nádherná príroda, trolovia, nekomerčný film, dostatok trolích scén, konečne v nejakom ff filme ukázali všeto... MINUS: chýbalo mi niečo extra, niečo výnimočné, strašidelné, emočné...ale inak príjemný filmík.

Madagaskar 3 (2012)

Zábava pre celú rodinu. PLUS: výborný akčný animák so známymi postavičkami, výborné hlášky tučniakov, vtip a humor, HUDBA!, krásne efekty cirkusu - to by v kine ako 3D vyzeralo isto super, pointa a záver. MINUS: miestami až príliš intelihgentný humor nehodiaci sa do animák.

Zjevení (2012)

Slabunké. MINUS :Tipicky nudné infantilné dialógy, slabšie výkony, hororové klišé (nasťahovanie do nového domu, duch, muž žene nič nepovie, hádka...) slabé efekty a trápna vykrádačka ( lezenie z pračky mi nápadne pripomínalo Kruh). PLUS: prostredie, kamera.

Anna Karenina (2012)

Ani romantické, ani dráma... nuda zabalená do krásnych kostýmov so zaujímavým divadelným podtónom. Pre mňa nič výnimočné.

Atlas mraků (2012)

Napriek tomu, že vo filme hrala kopa mojich obľúbených hercov ( Weaving, Whishaw, Broadbent) film ma nezaujal. Na tretíkrát som to dopozeral, ale film vo mne nezanechal takmer žiadne pocity. K najlepšej "časti" a zároveň k najzábavnejšej zaraďujem tie z domova dôchodsov s jimom Broadbentom. Priznám sa, že nerozumiem tomu rozsekanému dejstvu. Dobbovo a žánrovo rodzielne dejové línie sa mi do 1 filmu nehodia. Za príjemné prostredie niektorých scén, humor pána Broadbenta a za niektoré akčné scénky dávam 3. Veľdielo to pre mňa však bohužiaľ nebolo.

X-Men: První třída (2011)

Pre mňa jeden z najlepších Xmenov. Dozvedáme sa veľa dôležitých momentov. PLUS: trikové efekty, X-meni a ich schopnosti, super masky. MINUS: nesympatickí herci - to som až nechápal, ako mohli vybrať takých "menej" pekných ľudí hehe. Ale inak som sa bavil na výbornú, film ponúka od začiatku do konca napínavý dej.

The Loved Ones (2009)

Vynikjúci neamerický horor, s výbornými hereckými výkonmi, ktoré v dnešnej dome v hororoch dosť absentujú. PLUS: neamerický horor, zaujímavý námet, konečne bez stupídnych chýb v správaní postáv, fantasticky nechutní záporáci. HUDBA !, MINUS: možno trocha prílišnej morbídnosti.