Milionář z chatrče (2008)

Netusil som, ze z vedomostnej sutaze Chcete Byt Milionarom sa da vytvorit vyborna originalna drama. Mozno je pribeh troska naivny, ale v tomto pripade mi to nevadi ani trosku. Danny Boyle natocil svoj film natolko zaujimavo a putavo, ze som sa od obrazovky ani nepohol a s chutou sledoval Jamalov pribeh. Nejdem sa tu o tomto diele nejako vaznejsie rozpisovat, pretoze bolo o nom popisane dost. Mozem vsak film na 100% odporucit. Je to naozaj zazitok od zaciatku az po zaverecne titulky.

Largo Winch (2008)

Vyborny akcny thriller z francuzskej produkcie potesi dobrym pribehom, sviznym tempom a prekvapivymi zvratmi. Hlavny hrdina je sympatak a tak isto potesila ucast Karela Rodena a aj Kristin Scott Thomas. Film ma navyse velmi dobru kameru a rychly strih. Reziser to zladol vsetko vyborne a mne pripravil skvely oddych a kusok napatia. Kiezby bolo takychto filmov viac. Tento film vrelo odporucam:-)))

Stáhni mě do pekla (2009)

Po precitani komentarov a pozreti traileru som cakal horor z poriadnymi lakackami a poriadnou davkou napatia. Zaciatok filmu ma celkom navnadil a tak som cakal co bude dalej. Dost neprijemna scena v garazi bola asi najlepsie natocena a potom sa film vielkol a nudil ma az kym sa nezacalo vyhanalie Lamie. Na zaver som naozaj myslel ze hlavna hrdink je uz z toho vonku a som rad ze som sa mylil. Tento horo ma vsak nedostal. Proste som sa unho skoro vobec nebal a iba raz na mna Raimiho lakacka zabrala. Sam Raimy vedel tocit lepsie horory. Som zvedavy na remake Lesne ducha. Neviem ci sa vsak mam po pozreti tohoto filmu tesit alebo skor obavat.

Zábavný park (2009)

No tak v prvom rade asi treba napisat, ze som cakal viac. Pacilo sa mi prostredie osemdesiatych rokov a aj preistor zabavneho parku kde sa film odhraval. Bohuzial som sa pri pozerani trosku nudil. Mozno som sa na tento film az primoc tesil a mozno preto ma tak trosku sklamal. Adventureland sa vsak urcite bude pacit tym, ktory sa narodili v prvej polovici sedemdesiatych rokov, pretoze v rokoch osemdesiatych boly teengeary a isto si zaspominaju na vtedajsiu modu a pesnicky ,ku ktorym som napriklad ja nenasiel cestu. Svoju stvrtu hviezdicku davam samozrejme Kristen Stewart kvoly ktorej, som si vlastne tento film pozrel. Znova ma ocarila a hrala viac nez dobre.

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Je skoda ze je to fiktivny trailer, lebo dokazall celkom nanadit a vela dobrych napadov. Bohuzial zda sa, ze Eli roth dokaze kvalitne a napadito natocit len kratkometrazne filmy.

Penelope (2006)

Penelope je jeden z najmilsich romantickych filmou ake som kedy videl. Christina Ricci ako mlada slecna z prasacim rypacikom je vskutku neodolatena a bola vyborna volba ju do tohto filmu obsadit. Tento romanticky sladacik sa velmi podaril.

Hlídač mrtvých (1997)

Tento film mal naviac. Scenaristovi ako nakoniec dosiel dych a ku koncu urobil vela chyb. Aj tak sa vsak jedna o dobry, zlahka nadpriemerny thriller z dost desivou atmosferou, v neprijemnom nemocnicnom prostredi. Patricia Arquette a Ewan McGregor boly tak isto vyborny.

V údolí Elah (2007)

Toto je presne ten tip filmu, ktory sa mi sice paci ale uz sa k nemu asi nevratim. Proste som ho kukol, pacil sa mi, zanechal vo mne a aky taky dojem, ale keby som si ho mal pozriet druhy krat tak by ma proste nebavil a nedopozeral by som ho. Netvrdim ze by bol nudny, ale sy proste take typi filmov, ktore ma pri druhom pozerani uz nedokazu zaujat. Tommy Lee Jones v ulohe zamysleneho otca, ktory sa chce dopatrat pravdu o svojom synov hra velmi dobre ale viac sa mi pacila a zaujala ma nenamalovana a stale pekna Charlize Theron, ktora ulohu nie moc respektovanej policajty zahrala vyborne a znova presvedcila, ze pravom patri medzi herecku elitu.

Nenarození (2009)

Pozeral som tento horor na tri krat. Nie pretoze by som sa bal ,ale preto ze to je neuveritelne nudny film. A to by horor byt nemal. Jedine pozitivitum tohto filmu je herecka v hlavnej ulohe. Inak je to strata casu.

Mechanik (2004)

V zhladom na to ze takychto filmou sa v poslednej dobe toci neurekom som chcel dat za tri. Tak isto je velka skoda ze uz prvej polovici sa dozvieme ako to v skutocnosti je a uz sa vlastne caka iba na zaver ktory nam to definitivne potvrdi. Stvrta hviezdicka patri neuveritelne vychudnutemu Baleovi. Celu dobu som nemohol uverit co co dokazal urobit pre ulohu.