Člen klanu (1974)

Surovy ,neprijemny a zaroven tak strasne realisticky som naozaj necakal. Vo svojej dobe muselo mat toto dielo velky ohlas. Ja som ho videl az teraz a musim povedat ,ze som mal problem sa na tento film dodivat. Nie preto ze by bol zly ,ale preto ze tolko bezdovodneho nasilia som v zivote nevidel. Znasilnenie cernoskej zeny menom Loreta je zatial najrealistickejsie znasilnenie ake som vo filme videl. Reziser a scenarista odviedli vinkajucu pracu a natocili naozaj vinimocne silny film o ludskej zlobe a aj beznadeji.

The Cake Eaters (2007)

Kristen Stewart je mojou najoblubenojsou hereckou a som presvedceny ze jej vykon ma v ziadnom filme nesklame ,ci to uz bude drama ,komedia alebo horor. U nej som si zvykol ,ze ked ked sa objavy v hlavnej ulohe hociakeho fimlu ,tak cele jeho uspech staji na jej vykone. Presevdcila ma o tom aj tomto malo komornom diele, v ktoro bola znovu bezchybna a postavu handycapoveho dievcata ,ktore tuzi mat sex zahrala skvele. Bohuzial tento film ma viacej postav a viacej pribehou. Postava a pribeh Baglehovho brata Guya je podla mna zbytocny a reziserka sa viac mohla venovat hlavny postavam. Inak sa vsak jedna o pekne pomale komorne z dobrou reziou a solidnym herectvom. Film mi vychadza na tri hviezdicky ale za Kristen jednu pridavam a dufam ze ked skonci zo seriou Twilight ( ktora sa mi mimochodom tiez paci:D ) natoci nieco podobne ako bolo toto ,alebo Speak.

Slzy slunce (2003)

Celkovo vojnove filmy moc nemusim. Slzy slnka maju strasnu nevyhodu a to je v tom ze v nej hraju dve velke hviezdy a resiser bol pred tymto snimkom ovenceny oscarom ,takze sa cakalo ze to trhak. Bohuzial opak je pravdou. Monica Bellucci totalne nevyrazna a nevyril som jej jediny pohlad ci vetu ,Bruce Willis hral svoj standart ,a najlesie pracu asi odviedol predca len reziser. Niektore sceny sa daju na dlho zapamatat ako napriklad scena v zavere filmu ked postreleny vojak zalahne uz mrtvu utecenkinu a spolu tam zomru. Ta scena ma naozaj dostala a za nu som dal jednu hviezdicku navyse. Slzy slnka mozno mohli byt lepsim filmom keby sa v scenari postavy nechovali tak nedoveryhodne. Dialogy hlavne v prvej polovici filmu boly chabe a nerealne. Tento film ma sklamal. Cakal som ovela viac.

Rychlí a zběsilí (2009)

Mam rad taketo akcne oddychovky. Vin Diesel je do nich ako stvoreny a presne taketo typi uloh mu pristanu. Co ma vsak zamrzelo je to ze scenarista mi zabil moju oblubenu postavu a aj herecku Michelle Rodriguez alias Letty. No co uz. Aj tak sa na to vsak celkom dobre divalo.

Cliffhanger (1993)

Jeden z najlepsich Stalloneho filmov. A tak isto dokaz ze aj reziser Renny Harlin kedysi vedel tocit vyborne akcne filmy.

Romper Stomper (1992)

Priemerny film o tom co som uz davno vedel. Ze skinheadi su len lossery a humusacky blbeckovia iba z maly mozockom a svoje komlexy su liecia na ludoch inej pleti alebo nabozenstva. Myslim ze tento film je nazornym prikladom ako takyto ludia ziju a ake zvratene maju idealy. Davam tri hviezdicky za vsetkych hercov ,pretoze hrali naozaj vyborne a kazdu ulohu som vsetkym uveril. Reziser si tak isto zasluzi pochvalu za jeho realisticky postoj.

Road House (1989)

Je len malo fimov z Partckom Schwayzem ,ktore za nieco stali. Myslim ze Road House je jednym z nich a ani po rokoch nestraca nic zo svojeho cara.

Závrať (1958)

Alfred Hitchcock ma nedostal svjim naznamejsi a najkultocejsim filmom Psycho. Vertigom mi vsak ponukol zaujimavy a skvelo natoceny mysteriozny pribeh ,v ktorom si so mnou vyborne pohral a nenechal ma uhadnut zaver a pointu filmu. Vestko serviroval postupne a v presnom poradi. Zaver je cersnickou na vinikajucej torte. Pan hororu ... sklanam klubuk pred vasim dielom. Rezia 100% Hudba 100% Kamera 100% Vyprava 100% herci 100%. Tomuto filmu niet co vytknut.

Mrazivá vášeň (1992)

Priemerny thriller z dobrymi herca z ktotych ma najviac zaujala Uma Thutman. Nemyslim si ze je to az taky zly film ako sa tu o nom pise. Uznavam ze bol scenar bol mizerny a velmi nedoveryhodny ,ale tych 124 minut mi rychlo ubehlo a ani trosku som sa nenudil. Dostal som presne to co som aj ocakaval.

Umlčeni (2008)

Thriller bol z lahka nadpriiemerny. Herci boli dobre vybrany a atmosfera bola vinikajuca. Bohuzial mi tento napinavy film pokazila jedna jedina skutocnost. A to je nedotiahnutost do konca. Pre tych co to videli by to malo byt jasne a pre tych co nie nech to radsej nech dalej radsej necitaju aby si urobili svoj nazor. Dovod preco davam tri hviezdicky a nie styri je ten ze muz ktory varoval maniaka v aute ( teda jeho partak ) sa od svojho telefonatu viac vo filme neobjavil. Cakal som ze sa k zaveru este objavi a hrdinom este pripravi nejake nemile prekvapenie. Cakal som vsak zbytocne a myslim ze tato postava bud mala dostat este priestor alebo mala byt zo scenara nacisto vyskrtnuta. Bez ohladu na totu chybu sa vsak jedna o vyborny napinavy thriller ktory uzcite stoji za pozornost.