Výměna (2008)

Po dopisani tohto komentara si idem Clinta Eastwooda zaradit do svojej top dsiatky. Tento rok ma uz dostal svojim Grand Torinom a teraz sa mu podarilo znova uplne odlisnym pribehom. Film Vymena mi lezal v polici dlho no DVDcka velmi dlho. Zvycajne sa dlhsi cas vyhybam filmom ktore su nominovane na nejaku z akademickych cien. A potom si vzdy nadavam ,ze preco vlastne. Takmer vzdy sa jedna o vynikajuci film. Clint Eastwood vyborne zachycuje atmosferu tridciatych rokov a pomalim sposobom rozprava pribeh zeny, ktora preziva najvacsi sok svojho zivota, ked sa jej strati dieta a policia namiestotoho aby sa jej pokusala pomoct ju radsej diskredituje a vyhlasi za blazna. Pri viacerych scenach mi v tomto filme sa mi po chrbte prebehli zimomriavky a ked si pomyslim ze tento pribeh je skutocny a naozaj sa stal tak ma znova zamrazi. Angelina Jolie mi uz viac krat dokazala ze ked chce tak hrat vie a dufam ze si uz nebude vyberat ulohy v style Lara Croft alebo Shmitovci.

Zrcadla (2008)

Par krat ma pekne trhlo. Alexandre Aja je schopny reziser atmosferu vie vytvorit paradnu. Tento film sa mi vsak zda byt jeho najslabsim. Nie ze by som sa nudil, to nie. Len horor ktory ma takmer dve hodiny musi proste ponuknut viac ako par lakaciek a troch ci styroch mrtvych. Vyborne hrajuci Sutherland vytiahol film skoro do nadpriemeru.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Tento film je z hladiska trilogie uplne zbytocny. Za par celkom dobrych trikov davam dve hviezdicky.

Odsouzené (2009) (seriál)

Po skonceni prvej serie idem na styri hviezdicky. Casti v tejto serii sa by sa dali rozdelit medzi lepsie a horsie, ale ani jedna nebola nudna. Trosku ma rozculoval scenar, ktory vzhladom na to, ze sa tento serial vysielal pred 22:00, musel byt tak trosku upraveny. V dalsich seriach by som uvital, keby sa vysielalo neskor a scenarista by mohol pritvrdit na dialogoch. Myslim, ze by to serialu pomohlo a stal by sa viac autentickejsim. Scenar vsak musim aj pochvalit za vyborne napisane postavy. Pacil sa mi pribeh Evy a velmi dobre bola napisana aj postava Grofky, do ktorej skvele obsadili vybornu Elenu Podzamsku. Nie vsak len ona skvelo hra. Dovolil by som si tvrdit, ze vsetky zenske postavy vo veznici, su vyborne zahrate a vysoko prekonavaju svojich muzskych kolegov. Napriklad Petrovy Kocisovi som jeho postavu neveril ani na chvilku a jedeny kto tam z hercov za nieco stal bol Pavel Kriz a Stefan Kozka v ulohe katara. Uz teraz sa velmi tesim na dalsiu seriu a som zvedavy ako sa budu postavy dalej vyvyjat. Je mi trosku luto ze postava madarky, skoncila tak tragicky, pretoze aj ona sa stala moju oblubenou postvou, ale zasa na druhu stranu to serialu prspelo a este viac sa dej zamotal. Celkovo vidil serial Odsudene ako velmi dobry a zaujimavy pocin ceskoslovenskej kinematografie a jeden znajzaujmavejsych projektov poslednych rokov. Na nase pomery je viac ako dobre.

International (2009)

Z lahka nadpriemerny politicky thriller z vybornou reziou a z moc dobrou hlavnou postavou zpodani Clive Owena. Ukecanost bola v tomto filme namieste a vobec ma nenudila. Prestrelka v muzeu bola vyborne natocena a aj hudba sa mi v tomto filme pacila. Skoda len ze nebol viac vyuzity potencial Naomi Watts ,ktora hrala v tomto filme druhe husle.

Proroctví (2009)

Uz som si zacinal mysliet ze Nicolasa Cagea v dobrom filme neuvidim. Som rad ze to nie je pravda. Proroctvo je presne tip filmu ake mam rad. Do plneho hodnotenia mi predca len nieco chyba ale s kludnym svedomim mozem tento film iba odporucit. Koho zaver sklamal alebo ho cakal nejaky iny toho lutujem ,pretoze mne sa zaver pacil a tak trochu som ho aj cakal. Mozno prave preto tonie je za 5 hviezdiciek :-))).

V moci ďábla (2005)

Miestami to bol naozaj strasidelny horor. A miestami to bol velmi dobry sudny spor. Mam rad taketo filmy a je ich bohuzial velmi malo ,ale na druhu stranu su vacsinou velmi kvalitne. Plny pocet nedavam preto ,lebo mi tam predca len nieco chybalo. Treba vsak predca len vyzdvihnut vyborny vykon Jennifer Carpenter. Vo svojej ulohe bola vynikajuca.

Ong-Bak 2 (2005)

Ong-Bak 2 ,uz bohuzial nema co ponuknut. Je to vlastne kopirka jednotky ,ktora bola vsak ovela lepsia ci uz obsahovo alebo akciovo. Tony Jaa je naozaj riadny mlatic ,ale to mi vo filme bohuzial nestaci. Od tohto filmu som necakal vela ale bohozial neostal som ani tu trochu co som cakal. Rezia nulova ,scenar demetny herectvo ziadne. Pokial som dal jednotke tri hviezdicky dvojka si viac ako jednu nezasulzi.

Říct si to můžeme... (2009) (studentský film)

Musim priznat ze som cakal nieco lepsie. Nakolko to bol debut dvam za dve hviezdicky ,a verim ze nabuduce to bude nieco lepsie.

Angel Heart (1987)

Necakal som ze sa budem vo filme kde hra moj oblubeny herec Robert de Niro tak nudit. Cele sa mi to zdalo strasne zdlhave a prekombinovane. Jednochu mi tento film vobec nesadol.