• Krátkometrážní

Půlnoc v Paříži (2011)

Hrozná blbina, ale já tohle absurdno podle Woodyho mám prostě ráda. Je to prostě o hledání té pravé. A tak když zní anotace depkoidně, musíte nemyslet na pozici "manželky", ale na pozici slečny v jeho očích platonické :+)

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Na této originální verzi se mi líbí především její poctivé řemeslo. Dokonce si troufám říci, jestli film(y) nebyl natočen na filmovou surovinu, ale to jsem nezkoumala. Ale mohla bych zapátrat :) Dlouho se mi nestalo, aby mne "platonicky" okouzlil nějaký herec. A tohle se Michaelu Nyqistovi povedlo. Chlap samá jizva, modrozelené oči a věk. Noomi Rapace v porovnání s Rooney Marou mi přišla taková ženštější, krásnější a vůbec přirozenější. Dobře, jsem asi už jiná generace a mladé slečny o spousty let mladší jistě vítají blockbusterovější Linchovu verzi. Na druhou stranu možná kdyby se scénáristé sloučili, mohlo to dopadnout ještě mnohem lépe. Jak tvrdí například Ninadel. Ne tak seversky. Leč zraněná duše Blomkvista mi sedla možná líp. Jen na konci chybí víc citu od Lis. Za mě přesto 5 stars.

Prolomit vlny (1996)

Z anotace šel trošku strach, přesto mne to téma lákalo. Mám ráda filmy, po kterých přijdete z kina nabití plni energie. Po shlédnutí Prolomit vlny jsem byla až v takovém lehkém šoku. A s katarzí jsem odcházela domů, že nic horšího se snad v reálném životě ani stát už nemůže. Začátek na mne působil stylem staré školy. Divák přičichne ke stylu vyprávění zlatých šedesátých a nových vln té doby. Kdežto střihem použitým oddělením jednotlivých kapitol příběhu, se nevědomky potvrzuje název filmu. Napadlo to samotného autora? Kdo ví. Každopádně se lomí šedesátá s modernějším hippie zážitkem za tónů rockových songů s titulky a názvy kapitol (jako to míváme v knížkách) na pozadí drsné severské krajiny s červánky... Emily Watson podala vynikající a vyčerpávající výkon. Klobouk smekám. Konec filmu překvapil.Jenže nevím jak to mám vysvětlit. Ne, že by se mi ten konec líbil... něco mu chybělo a to je to co mne překvapilo. To prosazení pointy. Za každou tvrdohlavou režisérskou cenu :+)

Andělé a démoni (2009)

Zase případ, kdy k filmu mne přivedl báječný Hans Zimmer :)

Čistá duše (2001)

Ach jo... trošku jsem nechtěla, aby to dopadlo tak jak to dopadlo, ale moc pěkný film! A Russell hercem! :-)

Lady a Tramp (1955)

Jeden z nejpovedenějších filmů z dílny Disney. Už jako malou mne chytil za srdce a jen tak nepustí... Dokonce se liší i psychologií postav. Tramp zde není líčen jako vybájený princ na bílém koni, ale jako hajzlík, kterého stojí milovat... :-)

Pippi dlouhá punčocha (1969)

Jiné díly miluji, ale ten první byl takový uspávací večerníček. Na tu šílenou učitelku, co se snaží dostat Pippi do dětského domova, asi nezapomenu...

Líbáš jako Bůh (2009)

Docela mne to překvapilo, čekala jsem mnohem méně, něco na styl Troška, Magnusek....ale Poledňáková je paní režisérka a naštěstí průšvih s Krokodýly se nekonal. Film pro nenáročného diváka... nebo diváka, který si chce vorazit u této oddychovky. Je to stejné jako, když si chce vyčistit hlavu čtenář červenou knihovnou.