WikiLeaks (2013)

"Dejte člověku masku a poví vám celou pravdu..."

Favoritka (2018)

Tohle bylo co za film? Dvě dámy soupeřící o přízeň své labilní královny? Očekával jsem teda větší koncert. Neviděl jsem v tom žádnou vyloženě napjatou rivalitu. Navíc to mělo utahané tempo kulhající báby. Sice miluju Rachel Weisz, ale nesnáším Emmu Stone, který je mi silně nesympatická. 40 %.

Avengers: Endgame (2019) odpad!

Vůbec to nesplnilo mé očekávání. Nebo vlastně splnilo? Žádná inovace, stejný dětinský humor (viz např. brejlatý Hulk dělající selfie), stejné barvičky a najednou si Averagers hrajou na city, které v předchozí dvacítce filmů skoro vůbec neměli? Máme pro hrdiny plakat? Uznávám, že si Marvel dokázal vybudovat tak rozsáhlé univerzum, ale od dvojky Avengers už to začalo dost pokulhávat a s každou další týmovkou narůstala i repetice. Navíc Marvel vydává ročně tolik filmů, že už jsem jimi doslova přesycen. A přiznávám, že jim závidím, protože můj oblíbený rival DC není zdaleka tak úspěšný a sere mě to. Bohužel se rychle snažili Marvel dohnat, ale spěchem si ještě víc uškodili. No nicméně doufám, že už se další týmovky barevných Averagers nedočkám. Amen. 0 %.

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý trik = dokonalý film. Pokaždé mě tento skvost něčím překvapí a je to ultimátní zážitek, který neztratí vaši pozornost od začátku do konce. Nolan jednoduše umí zaujmout!

Temný rytíř (2008)

Jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob! Zlatý klenot kinematografie. Nolan je génius.

Hlas moře (2004)

Každý má právo na život i na smrt, tedy i právo na eutanazii. Podle věřících nám sice bůh dal život, ale už nám neřeknou, že ho z nás většinou pomalu vysává... Není lepší si ho rychle vzít, než dlouho trpět? Javier Bardem zahrál zřejmě svou životní roli, jeho výkon byl úctyhodný. Navíc ho doplňovala sympatická a sexy milfka Belén Rueda. 80 %.