• Pohádka

Četník ze Saint Tropez (1964)

Tak tudy cesta k mému pobavení nevede... A mými spolužáky před mnoha a mnoha lety na základní škole donekonečna opakovaná hláška "sem se mi dívejte" se mi doslova protiví. Na druhé straně, pokud to okolnosti opravdu vyžadují, jsem schopná ten film shlédnout. Tak proto ty tři hvězdy...

Muž z Acapulca (1973)

Mojí soukromou soutěž o nejlepší Belmodův film prohrál Muž z Acapulca se Zvířetem o méně než ten pověstný chloupek. Když Francois píše, naprosto s ním cítím. Píšu stejným způsobem. A netvrďte mi, že někdo píše jinak! :-)))))

Zvíře (1977)

I pro mě je právě Zvíře nejlepším filmem s Belmondem. Minimálně proto, že ty role policejních komisařů mu sice šly pěkně, ale mně se už kapánek pletou. Prostě, jakmile zblejsknu v obchodě těstoviny Panzani, začnu se pro okolí asi poněkud přihlouple culit. Ale přece nebudu každému na potkání připomínat, že "i naše gorila miluje těstoviny Panzani", že? ;-)

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Asi to bylo slabší, než jsme my, milovníci počítačových her, měli právo požadovat a očekávat, ale i tak jsem se příjemně bavila. I jako ženské se mi Angelina co by Lara líbila a Rimmer neměl chybu. Jediný, kdo mě příliš netěšil, byl Daniel Craig. A to jsem ještě žila ve šťastné nevědomosti, že mi s ním jednoho mooooc ošklivého dne znásilněj Bondovky!!!

Smím prosit? (2004)

Velmi hezký, poklidně ubíhající film o lásce k tanci. Důvodem, proč nedávám čtyři hvězdičky, je poněkud nešikovně protahovaný konec. Mé povrchní ego by dalo přednost ukončení děje soutěží, kterou by ovšem Gerova postava s partnerkou vyhráli. Protažení filmu bylo možná "umělečtější", jak si autoři určitě myslí, ale pro mne už poněkud uklopýtané.

Pretty Woman (1990)

Jestli si neumím představit Vánoce bez nějakého zahraničního filmu, pak bez Pretty woman. Klasický slaďák s takovou dávkou humoru a nadhledu, aby jeden v Hollywoodu pohledal! Běžné slaďáky opravdu nemusím, ale "princezna Vivien" to u mě vyhrává na celé čáře. I za ten přehmat "svině klouzavý..."! :-)

Nevěsta na útěku (1999)

Já vím, není to Pretty woman, ale místy jako bych ji zahlédla v pozadí.

Čarodějův učeň (1977)

Jestli na mě z kreslených pohádek (ovšem, je nutno si položit otázku, zda tenhle film ještě opravdu JE pohádkou) zanechala nějaké stopy, pak je to nepochybně právě Krabat. Člověk je k němu přes veškerou depresivnost přitahován jako pověstná můra k lampě. Znovu a znovu se na to bude sebemrskačsky koukat, kdykoli to budou v televizi opakovat. Jinými slovy: Člověka z plínek šetrně vypiplá krteček, těmi správnými nápady do školy a mimo ni ho vybaví Bolek s Lolkem, Mach s Šebestovou a Vládínek Smolík, ovšem o tom, že život není karbanátek, o tom ho nemilosrdně přesvědčí až Krabat.

To neznáte Hadimršku (1931)

"Co měl nebohý otec činiti, mléka nemaje?" - Co jeden může činiti, když víc než pět hvězdiček není?