• Thriller

Tajní agenti (2004)

Víte proč to má tady tak nízké hodnocení?40% lidí to po první půlhodině asi vypnulo.Prvních zhruba 50 minut je ten film skutečně nezáživný a dokáže poměrně nudit.Potom když se to začne konečně nějak vyvíjet k lepšímu tak opět po chvíli se tam najdou mrtvé místa kdy jde atmosféra dolů.A když už čekáte, že to konečně začne tak tam skočí titulky - to mě fakt zaskočilo - takovej divnej konec/nekonec sem fakt nečekal. Byly tam i dobré chvilky kdy mě to drželo v křesle a nebýt to tak utahané a mít to svižnější tempo, dalo by se hodnotit o 20% výš.Cassel byl výbornej.Bez něho by to hodnocení bylo ještě horší.Dá se říct, že to celé držel nad vodou.Bellucci mě zas tak neohromila - spíše průměr.Cassel ji s přehledem zastínil.

Pád Třetí říše (2004)

Bruno Ganz = Nejlepší ztvárnění Hitlera co jsem kdy viděl.Podoba, mimika, gestikulace - to vše vypilované do posledního puntíku - bravůrně zvládnutá role.

Psycho (1998)

Opravdu by mě zajímalo co si od toho režisér sliboval.Zřejmě si myslel, že když žije v roce 1998 kde je technika zase o kus napřed, že to zvládne natočit lépe než Hitchcock.To se pan režísér ale sakra přepočítal.Hitchcockovo Psycho i bez vymožeností dnešní doby daleko předčilo tento propadák z 98 roku.

Psycho (1960)

Tohle snad ani žádný komentář nepotřebuje.Bez jakéhokoliv váhání - 5*.A ti mladí ušácí, kterým se to nepozdává, nedali plný počet a kteří pásli ještě ovečky když mistr Hitchcock natočil tento film - ti ať se nad sebou prvně zamyslí než sem začnou hrnout ty jejich přechytralé rozumy.

Závrať (1958)

Perfektní podívaná.Začátek pozvolný až čekáte, že více už se nedočkáte, náhle ale Hitchcock začné míchat koktejl záhadna a začíná mást diváka a odvracet pozornost jinam.Potom přichází na řadu nečekaná zápletka, načež si myslíte, že tímto film skončil.To jste se ale šeredně spletli protože teprve teď začíná ta hlavní gradace a to pravé napětí.Hitchcock si dává extrémně záležet a doslova si vyhrává s každou scénou, ba ne! s každým záběrem, připoutá diváka do sedačky, a drží ho tam až do poslední scény filmu.Tohle všechno doplněno výbornou hudbou.Tohle je Vertigo!Kam se hrabe Okno do dvora?!

Okno do dvora (1954)

Ve Vertigu se mi James Stewart líbil mnohem více.Tam hrál opravdu naplno.Grace Kelly - velmi dobře.

Moje letní prázdniny (2012)

Na můj vkus obyčejnej průměr.Nijak zvlášť mě to teda neoslovilo.Za týden si na tento film ani nevzpomenu.Určitě tam chyběly scény, které by tento snímek více zvýraznily.Příběh prostě plynul stále v monotónní rovině až tímto stylem doplul do závěrečných titulků.Opět pohádka ze života se šťastným koncem.

Bitch Slap (2009)

Ten kdo se podílel na vzniku tohoto filmu musel být nadrženej jak stepní koza – ten se snad od rána do večera ládoval modrýma pilulema – jinak si to nedovedu vysvětlit. Ženský žhavý jak plotna na sporáku, samej záběr na prsa zadek, kýblů s vodou v poušti víc jak na soutěži mokré tričko a do toho ten vybranej slovník dotyčných dam :-D – tak sprostě mluvící film sem už dlouho neviděl(myslím ten náš českej dabing) :-) Jak už zde někdo zmiňoval tak i mně se v těch flashbacích kdy ženský střídaly oblečky občas pletly - jsou typově dosti podobné. A taky bych chtěl být na place při natáčení protože by mě zajímalo jak se slečny nechaly přemluvit do určitých scén a jak je přitom ten nadženej režisér kočíroval :-) O nějaké kvalitě scénáře apod. se nemá cenu vůbec bavit.Takže dávám 2 hvězdy za vizuální stránku :-D A nejlepší stejně byla ta asiatka s jojem :-)

Prorok (2009)

Docela ošemetné a poněkud profláklé téma.Filmů z vězeňského prostředí je opravdu mraky a přesto tvůrci dokázali připravit podívanou, která dokáže zaujmout.Opět se potvrzuje, že to pravé téměř reálné KRIMI umí pořádně jen Francouzi!