Den dobytí Bastily (2016)

Akční kriminálka z Paříže, honičky, mlátičky, střílení. Akce není přehršel, ale je dobře natočená, Elba je ranař a ostatní vhodně doplňují, ať už na straně klaďasů, nebo záporáků. Příběh zajimavý a udržující v napětí, v kontextu s teroristickými útoky i poměrně aktuální. Není to extra výrazné dílko, ale rozhodně koukatelné a pro mě, jako fanouška žánru za slabší 4 hvězdy.

Uvězněni v čase (2007)

Velmi solidní časovka, odehrávající se na malém prostoru a v malém časovém úseku. Dobře promyšlené, zpočátku mrazivé, ke konci stále více zamotané, ale pochopitelné. Slušné 4 hvězdy.

Nikdy to nevzdávej 3 (2016)

Podobně jako dvojka, slušná béčková arénovka. Většina stopáže je o tréninku, ale několik slušných fightů se tu rozhodně najde. MJW je pořád ve formě, Jones si zahrál opět prvotřídního magora. Jinak příběh ohranej, ale koukatelnej. Souboje dobré jak choreografií, tak střihem, hezky přehledné.

Krvavý Bangkok (2014)

Na béčkový akční výplach jak z osmdesátek je to velice slušný. Potěší parádní obsazení a exotické prostředí, fighty slušné.

Banshee (2013) (seriál)

Výborná akční kriminálka s béčkvým osmdesátkovým feelingem. Výborné postavy, skvělá akce, prohnilý zapadákov, neúprosní a inteligentní padouchové, prostě super. Sex, krev, akce. Třetí řada je akční televizní inferno. Čtvrtou řadu jsem radši vypustil.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Parádní návrat ke kultovní sérii Evil Dead. Ash je pořád neskutečnej hláškař a hovado, partička kolem něj celkem sympatická, spousta gore, spousta humoru. Motorovka se točí, krev stříká, démonům odlétávají končetiny. Já byl dost spokojenej a fakt se těším na další sérii. Hail to the king, baby.

Aliance (2016)

Hezký hitech hračky a jinak nic nového, ale stále je to celkem koukatelné. Slabší 3 hvězdy.

Rezistence (2015)

Podobně snesitelné a koukatelné jako jednička, jen ty monology Kate Winslet jsou útrpné, to jí tam nemohli dát pár poskoků, se kterými by normálně mluvila? Slabší 3 hvězdy.

Divergence (2014)

Celkem snesitelná distopie pro mladé, i když některé věci jsou silně úsměvné. Člověk holt nesmí moc nad prezentovaným světem přemýšlet, jen by mu vybuchnul mozek. Jako relativně zábavná jednohubka se to ale určitě dá.

Warcraft: První střet (2016)

Nakonec překvapivě rozmáchlá a zábavná fantasy, která má slušně vykročeno k dalším dílům. Orkové fajn, lidské postavy mě v trailerech vůbec nenadchly, ale ve filmu je to lepší, stejně tak barevná stylizace. Jediné co se moc nepovedlo jsou papundeklová brnění lidí. Líbil se mi příběh, který není jen cestou tam zpátky, ale má pár zákrut, které přímo nečekáte. Akce dost, bitky pěkné. Slušné 4 hvězdy.