Rohy (2013)

Tak tohle mi moc nesedlo, zpracování i herci jsou fajn, ale ten příběh a závěrečné vyústění, které mi nepřineslo pořádnou satisfakci, za tak dlouhou dobu strávenou s filmmem, to prostě sráží. Lepší 2 hvězdy.

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Na animák jsem narazil náhodou, o to více mě potěšil. Příběh o alternativní realitě, drsná akce a bezútěšný svět v nové realitě a jeho hrdinové. Postav je zde hodně, ale jsou vykresleny trochu jinak než je znáte, nejvíc se ale děj soustředí na Flashe a Batmana. Solidní příběh, slušná akce, drsné a depresivní prostředí, bavil jsem se.

Světová válka Z (2013)

Zombie apokalypsa vykreslená jak v širším měřítku s pohledem na zpustošená města, tak podaná z pohledu jednotlivce, či rodiny a tím intenzivnější. Osobně jsem neměl problém se střídáním pohledů a žánrů a ani závěrečná koridorovka mi nevadila. Film byl svižný, herci OK, zombie tsunami znepokojivá. Slabší 4 hvězdy.

Deadpool (2016)

Tak tohle se hodně povedlo. Parádní kombinace skvěle podané akce, brutality a výborných hlášek. Reynolds udělal moc dobře, že si film vydupal. Bavil jsem se od začátku do konce, něco sedlo méně, ale vzápětí tvůrci přišli opět s tvrdým kalibrem, který mě uzemnil. Těším se na pokračování, které se již nemusí držet originu a může servírovat příběhově větší divočinu. Lepší 4 hvězdy.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Pro mě stejně vtipné a zábavné jako povedená jednička. Většina filmu se odehrává v Thajsku, kam se Zeki vydá se svojí bandou tupců, aby škola vyhrála jakousi soutěž a on získal diamanty, naštěstí si tvůrci uvědomují v čem je jejich síla a nabízejí hlavně záplavu mírně přisprostlých frků a cinických hlášek, žádného bedekra. Slušné 4 hvězdy.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Trochu lepší než předchozí část, ale stejně to nic nemění na tom, že první půlka je hrozná nuda s absencí pořádného děje. Ve druhé půlce se to pak docela rozjede a serie končí nakonec celkem důstojně, nicméně celkový dojem to příliš nezachrání. Slabší 3 hvězdy.

Scooby-Doo: Začátek (2009) (TV film)

Vzhledem k rozpočtu a zaměření na děcka to celkem ujde. Slabší 3 hvězdy.

Milenci těch druhých (2015)

Sympatická ústřední dvojice to hodně táhne nahoru, dialogy většinou o sexu, pár povedených vtípků a vcelku standardní příběh s očekávaným závěrem. Nejlepší scéna je s láhví od džusu a proto je zřejmě i na plakátu k filmu :-) Silnější 3 hvězdy.

V srdci moře (2015)

Slušné dobrodrůžo s dobrými herci a výpravou, ale čekal jsem vyhrocenější konfrontaci s bílou velrybou a větší emoce. Slabší 4 hvězdy.

Orka zabiják (1977)

Mě tenhle film prodal Morricone, viděl jsem to jako malej a ta hudba je magická, nicméně scéna s kosatkou a mládětem je dost drsná a triky už dnes nejsou nejlepší, přesto to zanechalo dojem na dlouhá léta. Navíc zde člověk fandí více kosatce než lidem, což je rozdíl oproti většině podobných filmů. Při závěrečných titulcích a Moricconeho skladbě sem tam slza ukápla.