Zmizení (2013)

To kam se člověk dokáže uchýlit v takové situaci se nedá hodnotit, jám bych se choval asi stejně. Ztratit dítě, brrrr, hrozný pocit. Jenže je to celé takové nemastné neslané. Zvrat je pěkný, za to dobrý. Ale jinak bez atmosféry, bez napětí a převažuje nuda. Podle mě tomu filmu neprospívá ta hrozná délka, chtělo to stříhat.

Machete zabíjí (2013)

Oproti 1 dost velký propad. Takový ujetý Bond mě to přišlo. Lepší 3* jo, a to za zvuk a obraz BD. Sice to vyplnilo odpoledne ale opravdu jen vyplnilo. Nejvíc mě dostala účast Mela který může fakt hrát cokoli. Ten jeho hlas je síla :) Narážky na filmy jsou, Estevez taky dobrý :)

2 zbraně (2013)

Moc dobrá jízda srovnatelná vtipem a akcí s řadou LW. Na BD famózní zvuk. Nežeby šlo o kdoví jaký novátorský scénář, ale jasno čí jsou love dlouho nebylo a to se cení. Wahlberg s Washingtonem makali a makali. Zábava jak má být.

Thor: Temný svět (2013)

Daleko kvalitnější než první kus a podstatně dívatelnější než většina filmů kde je někdo z Avengers. Konečně je tu pořádně Thorův Asgard a vůbec ten správný svět. Konečně to má správný komiksový nádech a nejde o dalšího Supermana na Zemi. Trend absolutního triku tu bohužel je, ale zábava byla naplněna, vtípků je tu taky dost.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

To je náhul :) Já z toho prostě cítím takovou tu pravou českou komedii ! Krátké a úděrné kousky. Je fakt že naprosto neskutečně vyčnívá mistr Trojan ale celkově je to sladěné a střídají se. Jen Marek Taclík mě přijde, že dostal málo prostoru. Jde vidět že tzv. sitcom se dá udělat i bez debilního řehotu po 3 vteřinách.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Ty jo. Tak nejdřív jsem se tomu vyhýbal (i proto že pár jich hrálo v Centru) ale dostal doporučení a zkusil. A on je to dost dobrý krimi seriál. Po těch Expoziturách, Cajtů z centra apod sraček skutečně normální příběhy s normálními lidmi a normální prací kriminalistů. Sice to není tak šlapající jako Anděl, kde je z té práce víc, ale je tu pěkně vidět že většina práce je běhačka a chodička a inteligence vyšetřovatele. A umí držet kvér, a to se cení :) Fakt spokojenost jak po provedení tak hercích. "Pánů" herců je tu hafo. Gemini, přesně! :-)

Špionáž (2013)

Asi to mě nejblíž napsal Fr. Tvářilo se to jako napínavý špionážní tentononc. Jenže ona to nakonec byla tuctovka s hrozným hošanem včele. Film pro amíky co si myslí že ukradení technologie je jako ukrást lízátko v obchodě. Hádám že veškerý rozpočet vzal honorář Oldmana a Forda páč by na to jinak nikdo nečuměl.

Slovácko sa nesúdí (1975) (seriál)

Tak první řada naprosto super. Sice víc cimbosongů než bylo třeba ale ty povídky jsou dost krátké. Mistr Galuška sám i něco namluvil, doporučuji, a zfilmování se hodně povedlo. Druhá řada už je podstatně slabší, ale v celku je to rozhodně skvost československé filmografie a něco takové se ani už potom neopakovalo. Ono to tady na Jihu tak opravdu fungovalo :) Kdo neví, tak většina je ze života. Je ale fakt že to osloví už jen starší diváky co pamatují něco málo. Dnes kdy i nářečí vymizelo už to bude spíš opravdu pro pamětníky.

Elvíra - Vládkyně noci (1988)

Ani ve své době nezaujalo, těžká nuda. Dnes s odstupem času ještě horší. Stupidita s občasným vtipem a neskutečně amatérským nádechem.