Chyťte mého vraha - Našla jsem její deník… (2023) (epizoda) odpad!

Tak otravný hlas pri dokumentárnom seriále ako je v tejto časti som ešte nepočul. Celé to nepôsobí dôveryhodne a mám z toho pocit, akoby to rozprávalao nejaké 13-ročné decko.

Harley Quinn (2019) (seriál)

1. séria 80% - výborná séria s veľmi dobrým humorom, kde sa scenáristi nebáli robiť srandu z vlastných postáv. Trochu otravný Joker, ktorý je tu absolútny stereotyp a ku koncu série je to až absurdné.  2. séria 55% - tu to už trochu pokuľháva a viac ako polovica série vyzerá ako nejaká romantická fraška o nepodarenej láske. Vtipy a žarty sú vo veľkom recyklované z prvej série, akurát sú hovorené medzi inými postavami, aby si to divák nevšimol. Väčšina postáv z tímu Suicide Squad predsalen nepatrí medzi najinteligentnejšie postavy, ale keď žralok ako jediný má normálny pohľad na každú situáciu, kde ostatní sa správajú ako 8 ročné deti, niekde v scenári je chyba.  3. séria 10% - takto feministicky nastavenú sériu som ešte v živote nevidel. Z každej postavy, ktorá má chromozóm Y je zrobená totálna troska (Jim), alkoholik (Bruce a Jim), uplakanec s nenaplnenou láskou k žene (Bruce) alebo k herectvu (Clayface), urevanec bez dôvodu (Nightwing), debilko bez charakteru (Joker), slaboch hrajúci sa na psychológa (Twoface) a o Bane-ovi radšej ani nespomeniem, lebo tam to od začiatku vyzerá tak, že čim viac svalov, tým menej mužnosti. Zatiaľ čo prakticky každá ženská postava má osobný vývoj vďaka čomu vyzerá aj prázdnymi rukami v súboji 1na1 akčnejšie a drsnejšie ako chlap v tanku. Fraška, fraška, fraška. Keď sa tretia séria niekomu páčila, odporúčam si to pozrieť ešte raz a zamyslieť sa koľko tam boli urážlivých vtipov voči mužom a zamyslieť sa. ako by to bolo hodnotené, keby to bolo naopak.

Harley Quinn - Til Death Do Us Part (2019) (epizoda)

Slabší začiatok, ale je vidno, že toto sa bude uberať iným smerom ako zvyšné DC serialy. Určite tomu dám šancu.

Black Adam (2022)

Prečo v dnešnej dobe je zápletkou každého druhého filmu záchrana nejakého stupídneho decka? 50% filmu v slow-motion, aby to aj spomalení diváci pochopili? Shazam! sa na nič nehral a dokázal zaujať minimálne 2x lepšie ako táto zlepenina ani neviem čoho. Bez nejakého spojlerovania, ale origin príbeh, ktorý tu bol predstavený je absolútne vycucaný z prsta a vôbec nepredstavuje to, ako to bolo v komixoch. No a zhovadiť jednu z najatraktívnejších postáv z komixov, ktorá má neobmedzenú skálu schopností (Doctor Fate) tak, ako to urobili tu, je hodné súdnej žaloby. Brosnan použil 2-3 typy útokov počas celého filmu, pričom Fate je jedna z najkomplexnejších postáv v komixoch. Takto to celé dopadne, ked filmy podľa komixov robia ľudia. ktorí ich nevideli anilen z druhej strany výkladného okna.

Nene (2022)

Ja by som to zhrnul takto: 30 minut flashbacky, 30 minut stupnovanie hororovej atmosfery, 30 minut totalnej nudy, ktora mohla byt vystrihnuta z filmu a 30 minut unosu ludi. CGI asi zozralo vacsinu rozpoctu, kedze 90% casu su na obrazovke 2-3 postavy, ktore bohuzial hereckymi vykonmi neohuria. Za napad davam 2* lebo som to fakt necakal ale z druhej strany vysvetlenie extremne rychle a bez nejakych zahad, ktore by sposobili u divaka na konci WOW efekt. Chcel som dat o hviezdu viac ale na koncovej scene je vidno, ze scenaru uz dosiel dych v 90 minute a nevedeli ako to zakoncit. Toto bol tak primitivny koniec, ktoremu uveri asi len malokto.

The Gray Man (2022)

Trapárňa, ktorá krásne odzrkadľuje, akým smerom ide Netflix. Zase raz som dal šancu filmu z ich produkcie a zase raz som sklamaný. Tento priblblý scenár nezachránili ani Gosling s Evansom, kde Gosling len trochu upgrejdoval svoju postavu z Drive (2011) a povedal asi o 15 slov viac ako v Drive. Evansovi zasa nepasujú takéto negatívne role a doslovne sa v nich trápi. Možno ak by ich dvoch vymenili, bolo by to viac uveriteľné. Ultra-debilná scéna s električkou v Prahe, ktorá ide 150 km/h a nič ju nezastaví by mohla silno konkurovať najsprostejším scénam zo série Fast and Furious.

Predátor: Kořist (2022)

Ako ono to nebolo zlé ale Predátora tam bolo žalostne málo. Film sa síce nevolá Predator a možno aj tým chceli autori ukázať inú históriu ale bolo by fakt zaujímavé vidieť, ako sa Predátor dostal k svojim zbraniam už v 18. storočí a na druhej strane je veľmi smutné, že mu nevymysleli nejaké iné zbrane ale používa to isté, čo v 20./21. storočí. Takže jeho evolúcia NULA BODOV. Inak CSFD opravte si opis...rok 1719 je 18. storočie a nie 17.