Moonfall (2022) odpad!

Najväčšia kravina roku 2022. Gratulujem. Strihárstvom je toto najväčší odpad, aký som vo svojom živote videl.

Batman (2022)

Detektív Emo Batman vkročil do akcie! Mr Patizón nám veľmi dôkladne a detailne ukázal, že rolu Batmana môže hrať už v dnešnej dobe naozaj ktokoľvek. A to vôbec nemyslím v dobrom zmysle. Unudený. 70-kilový Bruce v skinheadskych topánočkach, ktoré sú hlučnejšie ako kopytá stáda divých koní (veď prečo by mala mať postava, ktorá sa väčšinou všade zakráda tichú obuv, že?), je po dlhých dvoch rokoch batmanovania psychicky na dne a dáva sa na detektívsku kariéru. Na miestach činu vidí cez totálne načierno pomaľované oči viac, ako oddiel 25 vyšetrovateľov polície. Polovicu majetku investoval do dvoch super-duper šošoviek (ale bohužiaľ jednu musel dať Mačkožene a teraz má rozmazané videnie na ľavé oko), ktoré nahrávajú obraz, ktorý si musí každé ráno pozrieť, lebo dvojročné údery do hlavy už majú vplyv na pamäť. A teda v jeho jaskyni stále nemá klimatizáciu a ešte nestihol objednať deratizéra na odstránenie tisíciek lietajúcich netopierov. Financie sa samozrejme odrazili aj na hardwarovom rozpočte a teda si musí vystačiť s dvoma 24" monitormi. Osoby, ktoré robili kásting, by si mali vstúpiť do svedomia, pretože Pattinson nie je jedinou zlou voľbou. On ako herec má svoje prednosti, ale tu neutiahol ťarchu tak náročnej postavy. Vybrať na postavu najväčšieho mafiána histórie Gothamu Johna Turturra, ktorý nedokáže zahrať ani jednu scénu vážne a stále pôsobí ako ten debilko Phantom zo Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008) je pre mňa totálne dno Hollywoodskeho kástingu. Dodatočne rola Alfreda je veľmi často dôležitejšia ako samého Bruca a tu ten výber opäť bol katastrofálny, pretože Andy Serkis nemá absolútne nič spoločné s eleganciou a gentlemanstvom, aké by mal Alfred prezentovať. Vidím, že hodnotenia a komentáre ľudí idú presne v tom istom smere ako s Jokerom pred pár rokmi, kde len malá časť divákov priznala, že film bol o ničom a väčšina v tom slepo videla niečo úžasné, čo tam nie je, len preto, že "je to niečo iné". Toto je absolútne najslabší filmový Batman v histórii a to nie len po jeho fyzickej stránke ale hlavne filmovej. Hej a ten pozváraný batmobil by mal vrátiť Mad Maxovi, lebo keď ten zistí, že mu ho Patizón ukradol a príde do Gothamu, z Bruca nezostane ani mastný fľak.

Daredevil (2015) (seriál)

Cakal som s recenziou do konca tretej serie a neviem, ci som urobil dobre alebo zle. Prva seria (95%) bola pre mna asi spolu s prvou seriou Punishera najlepsou komiksovou seriou, aku som kedy videl. Nebolo to len o bitkach ale ten cely origin pribeh bol zvladnuty tak skvelo, ze som sa automaticky vcitil do Daredevila. Druhu seriu (80%) by som rozdelil na sagu Punishera (100%) a sagu Elektry (55%). Kdezto tie prve casti s Punisherom boli naozaj genialne a porovnavanie tych dvoch postav bolo fakt zaujimave, kedze v komiksoch sa casto nestretavali, ta druha polovica serie s Elektrou bola taka nemastna-neslana. Velmi scenaristicky odflaknute "nonstop vracanie sa k mojej ex" tu posobilo ako velmi silne faux pas a koniec serie vo mne ani nevyvolal ziadne emocie. Tretia seria (25%) bola pre mna obrovskym sklamanim a dodnes lutujem, ze som ju pozeral, pretoze u mna cely serial klesol. Nehovoriac o screen-time Daredevila/Matta, ktory sa vahal v priemere 5 minut na epizodu, bolo spravanie postav tak idiotske, ako som necakal po prvych dvoch seriach. Karen zacina doslovne "Karenovat" a robi vsetko to, co by nemala robit. Je to otravne v kazdej jednej casti a sprava sa ako male drze decko, ktore naschval bude robit veci naopak. Fisk sa tvari ako velky Kingpin ale ma od neho na mile daleko. V tejto serii je to len ufnukany tucny miliardar, ktory je totalne zaslepeny laskou a aj napriek tomu stiha z vazenia ovladat cele mesto. Hlavne, ze v druhej serii uz vraj nemal ziadne peniaze a teraz ovlada dokonca aj FBI. Trochu nelogicke.

Eternals (2021)

Ked si objednate z Aliexpressu Jennifer Lawrence (Gemma Chan), Sebastiana Stana (Richard Madden), Ezru Millera (Barry Keoghan), Taiku Waititi (Kumail Nanjiani), Benedicta Wonga (Dong-seok Ma), Anthony Andersona (Brian Tyree Henry) a Marshalla Manesha (Harish Patel), zrobte z nich najsilnejsie bytosti historie. Ved ked uz su to fejkove klony, tak preco by nemohol ich pribeh byt nezmyselny? Vizualne to nebolo tragicke ale mne to proste nezapasovalo do MCU kinematografie. Komixy su mozno okej pokial sa deju v oddelenej casosfere ale tu to je velmi divne zakomponovane. Do toho ta silna snaha o vtipky na Batmana ci Supermana su len dokaz toho, ze taketo postavy nemaju ziadne meno u divakov a preto sa to snazia vykompenzovat niecim inym.  BTW. Ikaris nie je najsilnejsi Eternal v komixoch...Z toho vymlatil zivot dokonca aj Thanos.

Lajna - Estrogen (2019) (epizoda) odpad!

V porovnani s prvou seriou to tu ide kazdou castou do vacsich sraciek. Toto je asi prva cast, kde som sa ani raz nezasmial. Fakt oproti prvej serii je toto akoby serial od ineho rezisera.

Nebezpeční skřítkové - Tajemství (2021) (epizoda) odpad!

Preco sa vsetky dnesne serialy musia vyvijat od toho, ze nejake hlupe decko robi debilne rozhodnutia? Prve dve casti boli ako tak zaujimave ale toto je uz len totalny primitivizmus dietata, ktore vytvara pribeh z nicoho.

Duna (2021)

DUNA a.k.a. NUDA. Knihy som necital, takze som bol hodeny do hlbokej vody, ktora sa ukazala ako stred oceanu uprostred bermudskeho trojuholnika. Prvu hodinu, az hodinu a pol clovek absolutne nevie o co tu ide a kto je kym, kto je dobry a kto je zly. Druhu polovicu filmu, kde dokopy hra 9 osob by som ohodnotil este horsie. Vsetko sa mi zda take klišé, ktore sme uz videli milionkrat v roznych verziach. CGI nie je zle, ale sledovat asi 10x odlietanie/pristavanie vesmirnej lode, kde ta scena trva vzdy okolo pol minuty, je otravne a nasilu predlzuje dlzku filmu o takmer pol hodinu. Film je menej ako priemerny a nerozumiem vysokym hodnoteniam vacsiny z vas...

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Mozno tym, ze som od toho vela necakal, som dostal viac a aj ked je to vlastne cele totalna blbost, mna to celkom bavilo. Nie je to mozno natolko zaujimave ako Ready Player One: Hra začíná (2018) zeby si to clovek pozrel druhy krat, ale na taky pohodovy vecer to bolo fakt super.

Rychle a zběsile 9 (2021) odpad!

Najhorsi akcny film 21. storocia.....potom dlho, dlho, predlho nic....potom Megashark vs. Crocosaurus a potom Suicide Squad.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Teenegarske...stupidne..miestami smiesne...miestami nudne. Nic specialneho, ale povedzme si uprimne, ze za posledne roky sme tu nemali poriadny horror od Netflixu, takze v porovnani s ich celou produkciou je toto este celkom znesitelne. Skoda len, ze viac nevyuzili potencial zaciatku rokov 90., lebo tam mohlo byt ovela viac scen, ktore by boli remakom slavnych horrorovych scen ako ta zo Shining. ;)