Pitevna (2006)

Nemůžu si pomoc ,ale tyhle asijské horory jsou všechny na jedno brdo. Vše se zase točí kolem představ a vidin viz (Nenávist,Oko,Infekce atd).Mladá studentka medicíny zase vidí náký duchy a neví si rady. Stále podobné kliše. Hned na záčatku mě docela zarazilo jak se malých dětí ptají jestli někdo chce své tělo obětovat pro lékařské účely.A ještě k tomu je berou tam kde jsou vystaveny naložený děti a orgány a atd. (nevím jak oni ,ale já bych z toho asi měl trauma). Postupně jsem se v ději trochu ztrácel a nák sem nechápal o co že tam jde ač se sice tvůrci snažili příběh vysvětlit z několika pohledů některý souvislosti mě nesedí. Pak se to sice stávalo celkem jasný hlavně na konci. Atmosféru to nemá špatnou ,ale chtělo to víc akce.

Velký útok zombies (1980)

No těšil jsem na zombi ,ale to co jsem dostal bylo něco horzného? Zombi nejenom ,že jako zombi nevypadají ,ale jsou inteligentní umí lítat letadlem ,řídit auta ,používat převleky a hlavně zbraně jsou rychlý. A chovají se spíš jako upíři než zombi jelikož hlavně sajou krev (někdy poněkud špatně ,když ženě probodne hrudník několikrát a pak jí saje krev z krku kde není ani škrábnutí.) Příběh je poněkud absurdní a mnoho logiky nedává,lidi se chovají jako totální blbci. Ten závěr to trochu napravil ,ale stejně je to spíš slabší "béčko"

Rodinné trampoty oficiála Tříšky (1949)

Zdařilá agitka,ale zase né tak moc agitační. Ta doba vzniku se tam sice projevila,ale velmi málo. Saša Rašilov jako hlava rodiny co pracuje na byťáku a má nervy nadranc,tak odjíždí s početnou rodinou na venkov za klidem ,jenže nesnáší vojáky ,protože zpívají. Nakonec to dopadne jak jinak než dobře . Přesto tenhle snímek je hodně koukatelný i v dnešní době,Saša Rašilov je prostě kouzelný. Za zmínku stojí věčně odmítnutý žadatel o byt v podání J.Kemra.

Hranice smrti (2007)

Po velice nudném a nezáživném začátku ,který si tvůrci mohli odpustit. Se dva mladici dostanou na venkov někam do motelu co je tam čeká by asi netušili ani v nejhorším snu,že se stanou obětmi kanibalský nacistický rodiny. Za nedlouho přijíždí druhá dvojice holka a kluk a ty čeká stejný osud,jenže se nedají tak lacino. A začíná děsivý a zvrácený boj o holý život a nebo skončit jako potrava či manželka jednoho z nich a založit novou rasu. Scéna s pilou ve spíži kde místo vepřového jsou lidi na hácích je opravdu hustá či ve chlívě kde vedle prasat jsou na řetězu přivázaný lidi a vyhrabou si ve stračkách díru a tou se proplazí je opravdu humáč. Tenhle film mě opravdu dostal. Větší maso jsem dlouho už neviděl. Sice námět není originální ,ale zpracování a herecké výkony to hravě dohoní.

Patologie (2008)

Váhám zda dát plný počet ,ale proč né. Konečně něco originálního. Ano je to velice zvrhlé a nechutné. Mladý doktoři se vyžívají v patologie,aby měli zábavu vymyslí hru do které navrtají nově příchozího doktora. Hra spočívá v tom že někdo někoho zabije a do táhne ho do nemocnice někam do křídla které se léta nepoužívá a tam ostatní hledají na co dotyčný zemřel. Ano řeknete si je to nechutné ,ale dejme tomu ,jenže oni u toho berou drogy a pořádají sexuální orgie. Vše se neustále stupnuje. Jenže pak novému doktorovi oznámí snoubenka Alyssa Milano ,že bude u něj bydlet. Což je samozřejmě jasné že on se rozhodl skončit s hrou jenže to není tak jednoducché. Tak že to končí velice tragicky pro všechny.

Bunkr smrti (2008)

Zajímavý nápad na horor ,skupina žoldáků najatý chlápkem se vydává někam na východ Evropy do bunkru po němcích. Jenže se tam začínají dít divné věci a jeden po druhém umírají krutou smrtí. V bunkru najdou jednoho živého ,ale je poněkud naprosto mimo. A haldu těl. Nakonec vše vyustí v to že onen chlápek co si najal žoldáky tam místo nerostů jel pro něco jinýho, jenže není jediný kdo to chce. Slušná akce i provedení.

Nakažení smrtí (2008)

Tak tohle bylo velice pěkný. Dobrý způsob hned na začátku jak se dostat do blázince za sestrou. Jenže né tam kde zkouší lék Orfeo blázni pak mají chut na maso ,ale čerstvý. Tak že nakonec se všichni požírají navzájem hodně zvrácený ,ale pěkný. V podstatě jiný pokus jak udělat živý zombi.. Některý scény byli velice gut ,třeba jak ukousne kočce hlavu či urve ruku a sežere jí. Velice dobrý byl kontras mezi bílýma stěnama bláznce a krví.

Elektrické křeslo (2006)

Tohle je totální blbost, čtveřice nových rekrutů do armády ,ale né na výcvik ale jako pokusný subjekt. Začínalo to dobře, ale výsledek je hodně laciný. Zmutovaný voják co rozmačkavá hlavy. Už nikdy více.

Pod povrchem (2000)

Velice se divím tak vysokému hodnocení? Nevím jak vy ,ale já si horor představuji poněkud jinak,tohle nemělo ani atmosféru mimo poslední půl hodiny. Jinak to byla čistá nuda ,kdy jsem neustále přepínal na časomíru kolik že už to má a velice netrpělivě očekával konec ,který ne a ne přijít. Už od začátku když jsem spatřil H. Forda mě bylo jasné ,že to bude o ničem ano jako archeolog a pod je dobrý ,ale do hororu se nehodí. V podstatě se pořád nic neděje jen jeho žena má nějaký halucinace. U mě to byl prostě propad.

Zatmění (2008)

Jo dobrý námět trojice náhodných lidí se ocitá ve výtahu co se porouchá ,pokerovaný tvrdák ,mladá žena a doktor ve tředních letech. ,kterému se nedavno zabila žena a má malou dceru.. Jak čas utíká a nikdo nepřichází na pomoc,jako napotvoru nikdo nemá signál a ještě ke všemu v tak velkém domě prakticky nikdo nebydlí (poněkud divné že) tak trojici dochází nervi a začínají vyplouvat na povrch charaktery né zrovna kladné. Každý z nich má nákou velice živou minulost. Nakonec se z jednoho z nich vyklube sadistický vrah -hádejte z koho a začíná boj o život do toh se promítají ukázky z jejich životů těsně před tím než se ocitli tam kde jsou. Musí se nechat ,že je to docela solidní horor. Sice se to dá docela předvídat ,ale to vůbec nevadí. Jen jsem nechápal ten název Zatmění?