Kozoroh 1 (1977)

Velice slušné drama s motivem scifi. Ano opět tu máme možnost vidět chování mocných a otom jak ostatní lidé jsou jen figurky. Mise na Mars probíhá úspšně začíná start jenže těsně před startem (pár vteřin ) jsou kosmonauti donuceni vystoupit a odvezeni někam daleko na základnu. Nikdo z lidí nemá o tom ani tušení a normálně dál sledují start a následné týdny a měsíce zprávy o tom jak vše probíhá dobře.Jenže trojice kosmonautů je donucena předstírat ,že jsou skutečně na Marsu a pod. Jenže ,když raketoplán má přistát stane se chyba a zřítí se ,a všichni si myslí že kosmonauti jsou mrtvý jenže ty čekají na výsadek ,aby je mohli jako najít,ale je jim jasné ,že se něco přihodilo a jim nezbývá než pokusit se o útěk a dát zprávu o tom ,že to všechno byla jen fikce a že lidem pouze lžou. Během cesty na letu si jeden člen Nasa všimne ,že údaje na počítači nesedí ,že ono vysílání z lodi jako by nesedělo a že přichází odjinud ,když se stím svěří nadřízenému je odbyt ,ale řekne to ještě kamarádovi novinářovi. Ten se po té snaží zjistit víc ,ale ten jeho kámoš z Nasa jako by se ztratil nikde o něm ani zmínka prostě je úplně vymazán. Ale on pátrá dál ač je mu rovněž usilováno o život. Mezitím kosmonauti uprchnou ,ale přistanou někde v poušti a rozdělí se ,aby aspo'n jeden z nich dokázal povědět pravdu což se nakonec povede (jak taky jinak). Od začátku je nám jasné kdo to bude. Moralita jak vyšitá ,která nám jako by dávala na výběr o tom jestli i cesta na měsíc byla skutečná či nikoliv? Kdo ví jak moc nás mocný klamou......

Toxický mstitel 2 (1989)

No čekal jsem lecos od Tromy ,ale tohle předčilo veškeré mé očekávání. Jenže směrem dolů. Naprostá kokotina o ničem s hororem to mělo pramálo společního ,je to šílená perverzní slátaná komedie. Toxík co sebou všude vláčí mop opravdu jsem jen žanul co že se dá všechno slátat dohromady. Celý je to moc ukecaný a dlouhý tím pádem to strašně klouže do nudy. Chtělo to aspoň víc krvavých scén. Děsím se co mě čéká v dalším díle. určitě nejhorší film od Tromy co jsem zatím viděl.

Bláznivé poslání (1983)

Pokračování prvního dílu ,trojici opět honí někdo kdo chce dostat diamanty a používá k tomu roboty (velic mě to připomíná hlavně na konci při bitvě robotů Transformers) Hatung a Kodyžak jsou manželé i když Kody řekne místo ano při svatbě né. Do toho je tu jakási šílená FBI kam přijde ozve pípo pípo pípo. Prostě blbina na entou ,ale pěkná.

Bláznivá mise (1982)

Akční komediální klasika z dětsví. Sam uloupí diamanty . Po jeho stopě se vydá věhlasný detektiv Kodyžak s kolegyní Hatung. Tři naprosto nesourodý lidi jsou nuceni spolupracovat ,aby našli diamnty jelikož ani Sam neví kam je parták schoval. Vše se neobejde bez řady honiček a vtipných situací.

Tajemná řeka (2003)

Dlouho mě to doma leželo než jsem si to konečně pustil. Jeden z trojice kamarádů byl v dětství unesen a zneužit a odnesl si z toho zážitek na celý život. Po letech se z jednoho z nich stane policista a zostatních spíš ty na druhé straně zákona. Jednoho dne je nalezena mrtvá dívka ,která je dcera jednoho z nich a druhý to vyšetřuje.a do třetice ten poslední se vrací v noci domů zraněný a zakvácený a povídá že ho někdo napdl. Zdá se to být poměrně jasné ,ale vše směřuje k děsivému odhlení jenže nic není takové jak se zdá ,ale bude ještě čas to změnit? Nápad je to pěkný ,ale provedení je už slabší až příliš je jasný ,že něco není v pořádku. Ten konec mě přišel poněkud divný.Spoiler- Když polista nechá vraha na pokoji a ještě mu pokyne.

Nemrtví (2003)

Tak pustil jsem to a čekal co se bude dít aniž jsem si přečetl o čem že to má být ,ale název hovořil jasně. Doslova jsem několikrát nevěřícně kroutil hlavou co že to jako má být. Meteority padající z nebe dělají z lidí zombi dobrá to se dá pochopit ,ale když rybáře napadne zombi ryba respektive její půlka nebot druhou přetal meteorit a rybář jí dává několikrát pěstí až jí revolverem roztřílí ,tak jsem nevěděl mám li se smát a nebo to vypnout nakonec jsem udělal to první. Skupina přeživších lidí v čele s dvěma policistama z nich si jeden pořád hraje na zákon působí poněkud divně. Kyselý déšt se projevuje tím ,že se z lidí kouří.Asi nejlepší scéna je v obchodě ,kdy do jednoho zombi zapíchnou rýč a on se nemůže dostat hlavou s rýčem přes strop tak dlouho do něj naráží až mu hlava krásně pukne. Nebo když si žena vezme násadu od koštěte napíchne na ní kotouč pily a rozseká tím všechny zombí nemělo chybu. Jenže pak se to celý vrtlo do scifi objevili se mimozemštané lidi byli parskem vysáti do vesmíru ,aby se očistili. Nakonec byla čistka dokonána a mimozemštani odlítly lidi se vrátili ze zombi se stali zase normální lidi až na ty ,kteří byli postřeleni a nechápali co že se jim to stalo. Jenže nic není na stálo.....

Pitevna (2006)

Nemůžu si pomoc ,ale tyhle asijské horory jsou všechny na jedno brdo. Vše se zase točí kolem představ a vidin viz (Nenávist,Oko,Infekce atd).Mladá studentka medicíny zase vidí náký duchy a neví si rady. Stále podobné kliše. Hned na záčatku mě docela zarazilo jak se malých dětí ptají jestli někdo chce své tělo obětovat pro lékařské účely.A ještě k tomu je berou tam kde jsou vystaveny naložený děti a orgány a atd. (nevím jak oni ,ale já bych z toho asi měl trauma). Postupně jsem se v ději trochu ztrácel a nák sem nechápal o co že tam jde ač se sice tvůrci snažili příběh vysvětlit z několika pohledů některý souvislosti mě nesedí. Pak se to sice stávalo celkem jasný hlavně na konci. Atmosféru to nemá špatnou ,ale chtělo to víc akce.

Velký útok zombies (1980)

No těšil jsem na zombi ,ale to co jsem dostal bylo něco horzného? Zombi nejenom ,že jako zombi nevypadají ,ale jsou inteligentní umí lítat letadlem ,řídit auta ,používat převleky a hlavně zbraně jsou rychlý. A chovají se spíš jako upíři než zombi jelikož hlavně sajou krev (někdy poněkud špatně ,když ženě probodne hrudník několikrát a pak jí saje krev z krku kde není ani škrábnutí.) Příběh je poněkud absurdní a mnoho logiky nedává,lidi se chovají jako totální blbci. Ten závěr to trochu napravil ,ale stejně je to spíš slabší "béčko"

Rodinné trampoty oficiála Tříšky (1949)

Zdařilá agitka,ale zase né tak moc agitační. Ta doba vzniku se tam sice projevila,ale velmi málo. Saša Rašilov jako hlava rodiny co pracuje na byťáku a má nervy nadranc,tak odjíždí s početnou rodinou na venkov za klidem ,jenže nesnáší vojáky ,protože zpívají. Nakonec to dopadne jak jinak než dobře . Přesto tenhle snímek je hodně koukatelný i v dnešní době,Saša Rašilov je prostě kouzelný. Za zmínku stojí věčně odmítnutý žadatel o byt v podání J.Kemra.

Hranice smrti (2007)

Po velice nudném a nezáživném začátku ,který si tvůrci mohli odpustit. Se dva mladici dostanou na venkov někam do motelu co je tam čeká by asi netušili ani v nejhorším snu,že se stanou obětmi kanibalský nacistický rodiny. Za nedlouho přijíždí druhá dvojice holka a kluk a ty čeká stejný osud,jenže se nedají tak lacino. A začíná děsivý a zvrácený boj o holý život a nebo skončit jako potrava či manželka jednoho z nich a založit novou rasu. Scéna s pilou ve spíži kde místo vepřového jsou lidi na hácích je opravdu hustá či ve chlívě kde vedle prasat jsou na řetězu přivázaný lidi a vyhrabou si ve stračkách díru a tou se proplazí je opravdu humáč. Tenhle film mě opravdu dostal. Větší maso jsem dlouho už neviděl. Sice námět není originální ,ale zpracování a herecké výkony to hravě dohoní.