Podraz (1973)

Nemůžu si pomoct ,ale tenhle snímek mě nák nenadchl. Zápletka kdy banda kapsářů ukradne jednomu chlápkovi co vybírá výpalné peníze aniž by tušil kdo to je. Jeho šéf se snaží pomstít a tak zabije jednoho z nich a druhý se snaží pomstít a tak se spojí s jiným a vymyslí plán jak ho podvéct na sázkách na dostihách. Do toho je tu dotěrný policista ,kterého napálí taky . Ten konec byl velice slušný ,ale přesto mě to nák zvlášt neoslovilo.

Cesta do středu Země (2008)

Slušný fantasy na námět J.Verna. Snímek je to příjemný postavený vlastně jen na třech hercích ,kteří se dostanou do jiného světa pod povrchem. Na můj vkus bych to udělal tak o hodinu delší ,aby více vyniknul ten podzemní svět a mohlo tam být více ukázáno těch potvor a tak.. Vše je to prošpikováno nenuceným humorem. Ps-jedna chyba když padají tak, nepadají jak by měli to jest podle své váhy každý jinou rychlostí, ale oni padají všichni stejně.

Battle Royale II: Requiem (2003)

Tohle je opoznání slabší než jednotka v podstatě je to stejné jedna třída devátáků je unesena a donucena hrát tuhle bizardní hru ,ale úkolem není ,aby přežil jeden ,ale aby zabili teroristu (ten co přežil v jednotce) velký mínus je tu ,že mají všichni vojenský uniformy což je docela nepřehledné oproti školní uniformě. Tentokrát má každý střelnou zbraň ,ale jsou spárovani což znamená dívka 1 s chlapcem 1 atd za následek to má ,že když se jeden pokusí utéct druhý vybuchne a on samozřejmě taky ,stejně tak ,když jednoho zabijí druhý zařve taky, či když jeden z páru vstoupí do nebezpečné zóny vyletí oba do luftu. Poněkud nesmyslná je ona cesta na ostrov ve člunech jelikož tam jich poměrně dost zařve.Spoiler- Nakonec se spřáhnou s teroristama a ti jim sundají obojky. Ani tentokrát se hra nedohraje. Celé je to místy dost nepřehledné a příliš je to vsazené na válku a pod.

Battle Royale (2000)

Tohle mě mile překvapilo. Ta pc hra z toho přímo sálá (nevím jestli hra vznikla až po filmu či naopak) Ale ať tak či onak bylo to velice hustý hlavně ,když se třída ocitla na základně a bylo jim zděleno co je čeká a ještě k tomu jim to říkal jejich bývalý učitel ,který následně jednoho nožem zabil. Hustá psychárna povraždit kamarády nebo sám zemřeš ,ještě k tomu má každý jinou "zbraň" někdo samopal ,pistoli ,sekeru,nůž, kosu, kuši, elektrický paralizér, ale třeba taky navigaci ,dalekohled ,provaz, megafon ,či vějíř a hajzl papír (ten byl spíš k vzteku) nebo jed. Na víc zbraní si nevzpomenu. Obojek se nesmí sundat jinak bouchne opustit ostrov nejde jinak to samé ,do toho jsou neustále vyhlašováni nebezpečné zóny. Je zajímavé sledovat jak se kdo chová někdo jde a vraždí jiný radši spáchá sebevraždu,či se snaží spojit s někým jiným. Nejvíc jsem se pobavil na tom majáku kdy jedna dívka dá do jídla jed pro spolužáka ,který zasekne sekeru do jiného v sebeobraně. Jedna dívka jídlo ochutná a otráví se a ostatní se navzájem osočují kdo to byl ,ale na tu která to udělala ani nepomyslí a vzájemně se asi 4 či 5 dívek postřílí. Velký plus je že se každou chvilku dozvídáme kdo zemřel třeba dívka 18 a jméno a třeba chlapec 4 jméno zbývá 27 studentů. Dopadne to nakonec jinak než si dospělí mysleli a chtěli.

Ostrov pokladů (1982) (TV film)

Je to hodně dětský ,ale na Sovětský svaz to jde , I když postava Johna Silvera je poněkud jiná než ji všichni známe.

Dvojí obvinění (1999)

Solidní thriller o jednom manželském páru ,který si vyjede na plachetnici po moři. Žena se probudí a vidí okolo sebe krvavé stopy ,ale manžel nikde jen najde na palubě nůž jenže v tom se objevuje police a žena jde za vraždu manžela do báně. po šesti letech je propuštěná na podmín¨ku, a tak sesnaží zjistit co se stalo s jejím synem a hlavně kde je její manžel jestli tedy nezemřel....Někdy je to trochu chaotické ,ale celkem to jde. Závěrečná pointa je dobrá..

Téměř dokonalý zločin (2000)

Velice pěkný a temný thriller s prvky hororu. Nevyplácí se mít jasnovidecké schopnosti. Může to mít hodně špatné následky. Ale naštěstí je tu ono tajemno ,které je schopno pomoct tam kde to jinak nejde. Je vidět že v USA žije spousta magorů a nejvíc mě fascinovala ,žena muže ,které ho odsoudili za "vraždu" ,který jí mlátil a ona se ho při tom ještě zastávala. Je vidět ,že ženský jsou někdy opravdu blbý.

Rána deštníkem (1980)

Co k tomu dotat? Pierr je prostě živel jeho situační komika prostě nemá chybu. když je omylem najat na vraždu a on si myslí že bude natáčet film. K tomu je to neskutečný proutník, který má děsně žárlivou přítelkyni. Tahle kombinace je zárukou kvalitního humoru.

Mrazivá tma (2005)

Takový zvláštní horor ,kdy policista vraždí protože musí vzít spravedlnost do svých rukou jenže něco s ním není v pořádku je jiný proměnuje se v bestiji co potřebuje krev. Jeho kolega se tomu snaží přijít na věc a po zjištění stojí na rozcestí co dělat pomáhat mu a nebo ho zastavit ? Jelikož oběti jsou ty nejhorší grázlové a uchyláci. Moc povedený to není.

Hlasy ze záhrobí (1991)

Poměrně slušný horor o bohatém muži co je nalezen mrtev . Má dceru ,která jediná ho má ráda a on jí pomocí telepatie prosí o pomoc ,aby mu zjistila kdo ho zabil. Začíná docela děsivá hra kdy se nám promítají řady vizí a realit jak to vše mohlo či možná bylo a nebo né.... Až dojdeme docela k zajímavému rozuzlení.