Krotitelé duchů (1984)

Skvělá komedie s dokonalou ústřední písní, která se stala hitem. Film je teď již celkem kultovní záležitost, která vždycky skvěle pobaví. Navíc velice povedení nenechaví duchové, kteří museli být v té době prostě vrchol animace.

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Klasický Funes. Skvělá přehlídka ksichtů a hlášek, které ale asi v paměti skoro nikomu neutkví. Dějově to sice není nic moc (což teda neni u Funesových filmů vyjímka), ale Louisův humor všechno nahrazuje a stává se z toho nadprůměrná komedie, která má ale taky svá méně podařená místa.

Království ohně (2002)

No tak sem viděla velkýho, oheň chrlícího draka, kterej letěl pár metrů ode mě. Připadala jsem si, jak když sleduji nepovedený dokument. Takovou neskutečnou nudu jsem už dlouho neviděla. Není tak dlouho, co jsem to viděla a matně si vzpomínám jen na to, jak drak někoho honil po chmelnici. Film se tváří strašně vážně a důležitě a přitom se z reproduktorů ozývají jen nemyslitelné bludy o dracích a jejich chování k lidem. Doufám, že moc často nenarazím na takové nudné blbosti, jako je tento snímek.

Král Škorpión (2002)

Takový klasický akční film typu Conana. Já teda takovýhle filmy moc nemusim, takže se to ode mě asi lepšího hodnocení nedočká, ale i přesto se na to dalo koukat (když pominu to, že jsem si po měsíci nepamatovala, o čem to bylo).

Knoflíkáři (1997)

Krásně propracovaný povídkový film, který ale nedosahuje plných čtyř hvězdiček. Jednoznačně nejlepší zdroj hlášek je povídka o manželech Holubová + Hrušínský ml., ale mě osobně se líbila povídka poslední o duchovi amerického vojáka. Téměř všechny příběhy jsou podařené. Lepší hodnocení ale nebude, protože stejně jako u každého povídkového filmu, jsou některé epizodky lepší, některé horší...

Tenkrát v Mexiku (2003)

Předem bych jistě ráda poukázala na to, že jsem Desperada neviděla. Tenhle film byl opravdu povedený a Antonio Banderas se opět předvedl. Rozhodně teda nechápu, proč byla jako jedna z hlavních na plakátech psána Salma, když se tam sotva mihne, ale budiž i její role se mi líbila. Johny Depp se mezi ně také velice hodil i když jsem u něj měla problémy rozpoznat, jestli je hodný nebo zlý, ale rozhodně se mi líbila jeho úchylka a smysl pro udržování rovnováhy (tak mě napadá, doufám, že někdy přijde k nám, do školní kuchyně :-)). Ze začátku jsem se bála, jak dopadne Enrique Iglesias v roli vedlejšího mariachiho, ale i ten se nakonec se svojí rolí vypořádal dost dobře. Jinak se ale Rodriguez zhostil celého filmu skvěle a dopadlo to mnohem líp, než El Mariachi, který se ale dá tolerovat (na to jakej to mělo rozpočet, je to bomba!). Tím dospívám k závěru, že Rodriguez je borec a Banderas je vskutku univerzální herec.

Kačenka a strašidla (1992)

Docela povedený filmeček, kde mi ale trochu vadila Kačenčina podnikavost a vůbec mi přišlo, že se Kačenka moc nepovedla. Jinak je to film opravdu hezký a jako malá jsem ho měla ráda, jen ta Kačenka...

Kolja (1996)

Krásný a dojemný film o prozumnění. Prostě úžasný film, navíc s roztomilým Andreiem. Já nemám slov...

Velký průšvih (2002)

Obyčejná americká bláznivina. Už jen cvhíli po shlédnutí jsem většinu scén zapomněla a celý film mě hrozně nebavil. Opravdu vyjímečně jsem se nad něčím zasmála, ale jinak nic. Docela zklamání po tom, co sem o tomto snímku slyšela.

Kdo najde přítele, najde poklad (1981)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů Terence a Buda. Stále valčící japonec nebo máma, které se všichni bojí, to všechno mi připomíná dětství. Na filmu se mi ale stejně vždycky nejvíc líbila ta jachta, na které se plaví.