Honba za diamantem (1984)

Klasický dobrodružný film, trochu ve stylu Indiana Jonese, který není úplným zázrakem, ale pobaví. Výborní herci jinak nepochybně zvedají kvalitu jinak celkem průměrného filmu.

Fantomas se zlobí (1965)

Zkrátka další velice povedená komedie Louise de Funese, kde je na konci zřetelně vidět, jak si nechali filmaři otevřená vrátka do případného čtvrtého dílu, který se na(ne)štěstí neuskutečnil - těžko říct, jestli je to klika nebo ne...

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Opět další povedený Fantomas, kde se zase sešli výborný Marais a vynikající Funes, kteří se opět snaží dopadnout Fantomase, který se jim skrývá pod maskou jiných lidí. Určitě se už budu opakovat, jestli zase budu pět chválu na Funese, takže to takhle utnu :-).

Číslo 5 žije (1986)

No v podstatě průměrný film, ale jelikož si při vyslovení jeho názvu vzpomenu na své bezstarostné dětství, nemůžu dát míň než tyhle mírně nadprůměrné 3*.

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Opět další velice povedená komedie. Opět skvělé výkony hlavního hrdiny a opět skvělá a kvalitní zábava. Co víc říct?

Bohové musí být šílení (1980)

Docela povedená křovácká komedie s roztomilým hlavním křovákem. Ačkoli je to pro nás vlastně vtipné, že křovák putuje kdovíkam jen kvůli lahvi od Coly, ale třeba by se tak normální křovák taky zachoval, třeba by taky myslel, že to na něj seslal bůh...

Asterix a Galové (1967)

Asterix, můj hrdina od dětství. Je samozřejmé, že v komiksové podobě je to mnohem lepší, ale i tak se mi filmová podoba velice líbila. Tohle sice není ten nejpovedenější, vlastně jsou skoro všecky ostatní lepší, ale i tak je to ten úžasný Asterix, kterého máme pořád rádi.

Astérix a velký boj (1989)

Já nevim, jak vy, ale mě se to líbilo. Panoramixovy pokusy s kotlíkem jsou jedna z nejlepších scén filmu. Sice se mi to líbilo víc jako komixové zpracování, ale i tak to nebyl zas takový průšvih.

...a zase ta Lucie! (1983)

Značně horší, než první díl. Jako malá jsem filmy o Lucii měla ráda, ale je pravda, že tenhle druhý neznám tak dobře jako ten první, takže myslím, že jsem jako malá měla taky ten první radši. Hlavně ale, že mi zde zanechali moje oblíbené formeláky, kteří byli tenkrát hrdinové mého dětství.

2001: Vesmírná prda (2000)

A horší a horší... Leslie Nielsen se zapsal do dějin jako komik a herec komediálních rolí, bohužel už mu nestačí jen udělat pár ksichtíků nebo říct dvě - tři celkem vtipné hlášky, na to už si publikum zvyklo. Možná by Lesliemu neškodilo, kdyby si zase střihnul nějakou vážnou roli a nedělal ze sebe pořád kašpara. Film místy postrádá logiku a je značně nudný. Leslie už zkrátka neseká jednu vtipnou hlášku za druhou, jako tomu bylo v Bláznivých střelách. Mám ho ale pořád, ani nevím proč, tak nějak ráda i když v podstatě to co předvádí v poslední době by zvládl každý amatérský herec líp nebo aspoň na stejné úrovni.