• Pohádka

Četnické humoresky - Svatba (2001) (epizoda)

Na komedii dosti drsný konec, který mě fakt vzal. Ale u mě to ten seriál silně povýšilo. Skvělá, ale velmi drsná epizoda.

Zralé víno (1981)

Ze všech tří dílů nejpřijatelnější díl. 1. byl politikou hrůzný, 3. je zase kolikráte na úrovni dnešních nekonečných seriálu. 2. díl této série nemá v sobě tolik agitace i když tam. Ale občas jsem se i zasmál. Prostě z těch tří filmů je nejlepší. Třebaže ten film je velmi průměrný.

Anna proletářka (1952) odpad!

Jediné, co na filmu oceňuji je fakt, že to dokumentuje dobu a stav československého státního filmu. I kdybych pominul ideologii, která jest tématem klíčovým v tomto "filmu lidovém", nemohu na film oceniti nic. Linka příběhová je velmi chabá a i kdyby by to nebyla taková agitka, tak ten film je o ničem. Do jisté míry se možná oceniti herectví, protože podíváte-li se na dokumenty doby, tak podobně skutečně tito lidé z lidu hovořili. Mělo podobné dikce hlasů. I tak to ale není film, který se jednu hvězdičku zaslouží. Film je dobrý leda jako dokument filmu dobového, ale jako film k dlouhým zimním večerům... to asi úplně ne.

Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984) (seriál)

Má to sice tak na tři, dvě hvězdy, ale nevím - prostě se mi to líbilo. Myslím, že hlavní důvod je obsazení, které je precizní. Kdyby to hráli jiní hercové, asi by to nestálo za to.

Kamarád do deště (1988)

Na film jsem se díval nejprve skrz prsty, ale po zhlédnutí uznávám, že to není tak špatné. Nikdy jsem obdobné filmy moc nesledoval a ani je moc nemusím. Ale tenhle film zase tak špatný není. Nejvíce mi seděl Karel Augusta.

S tebou mě baví svět (1982)

Musím říci, že tento film mě moc neoslovil. A označovati to za komedii století? To je nesmysl. Za období let 1901-2000 vznikla řada lepších komedií. Film není zase tak špatný, ale ta pověst, kterou má... tu nemusím. Ten film mě prostě neoslovil. Chápu, že řada lidí ho má rádo, ale já ho rád nemám.

Pojďte pane, budeme si hrát - Série 2 (1970) (série)

Myslím, že druhá řada je trochu větší satira, než byla řada první. Ale musím říci, že mě chytá více než ta první. Třebaže první je velmi skvostná.

Bob a Bobek na cestách (2003) (seriál)

Původním sériím se to rovnati nemůže. Ale první díly nejsou tak špatné. Jako dítě jsem to měl rád. Zpětné to tak geniální není, ale jsou horší reinkarnace večerníčku. Tohle není špatné.

Kouzelná Beruška a Černý kocour ve filmu (2023)

Film mě nezaujal. Myslím, že autoři scénáře si vzali původní scénář páté řady z roku 2015, mrskli ho do filmu a šlus. Zatímco seriál mě do jisté míry koncem zklamal svoji jednoduchostí a složitosti zároveň, mohl jsem na něm vypíchnouti to, že jsem to takhle nečekal a že ten konec se dal jiným směrem. Pravda je, že tento má v plánu pokračovati dále 6. sérii, ale to na věci nic nemění. Tenhle film končí strašně americky a tak, jak to asi všichni čekali a chtěli. Jsou tam prvky, které mi v seriálu chyběly, ale moc jich není. Navíc dáti tomuto filmu formu muzikálu byl fakt blbý nápad. Ty písně možná nebyli zase tak špatné, ale jejich absenci bych skutečně uvítal. Pokud máte rádi původní seriál, počítej s tím, že ten film si z něj bere jen námět. Dá se říci, že to je v podstatě demake toho seriálu. Mě ale moc neoslovil. Navíc grafika pro film je oproti seriálu strašně umělá a celý film mi vadila.