• Rodinný

Agatha Christie's Poirot - Poslední víkend (2004) (epizoda)

V prvom rade chcem povedať čo možno nesúvisí- ale omylom som si stiahla túto časť v slovenčine pod názvom Dolina a príšerný dabing ma iritoval od prvých viet, keď som zo zvedavosti pretočila na Poirotov hlas, musela som seriál vypnúť. Strašné! Naozaj neviem načo sa naši slovenskí dabingoví mamľasi montujú do niečoho čomu evidentne nerozumejú a čo je aj tak zbytočné. Takže vďaka bohu za českú verziu. Čo sa týka príbehu mne sa dosť páčil, snáď len to s tým koňom bola až príliš náhodná dedukcia.

Agatha Christie's Poirot - Čas přílivu (2006) (epizoda)

Postava Davida Huntera bola možno výrazná, ale za mňa skôr odporná a ten koniec bol už trocha moc nepravdepodobný a tiež dosť odporný, ale zasa odhalenia boli zaujímavé a pestré, len treba troška pozornejšie sledovať súvislosti :-) Poirota tentokrát povedľa sprevádza zabudnuteľný vyšetrovateľ v ošuntelom Columovskom kabáte, takže žiaden namyslený detektív. Takmer celý čas podchytené mrazivejšou hudbou, osobne som trocha prekrúcala očami na tých bozkávačkach a tiež sa občas smejem na trápnych vyhláseniach typu-Ty ma miluješ, pritom postavy spolu ledva prehodili pár slov a maximálne sa im zapálili lýtka. Ale aj tak to bolo príjemne strávené popoludnie v spoločnosti Poirota.

Bartkowiak (2021)

Keby to hrali niektorí známi americký herci v tom ich prostredí, bol by to bestseller.

Showgirls (1995)

Najprv som film videla v angličtine, ktorej ale rozumiem len veľmi slabo a podľa výrazov tvári hercov som si myslela bohvieaké dramatické rozpravy spolu vedú, takže keď som to videla s prekladom musela som sa smiať na vlastne blbých rozhovoroch a silených výrazoch k tomu. Napokon Elizabeth Berkley dostala Zlatú malinu ako najhoršia herečka, ale aby som jej nekrivdila, myslím že je dobré že jej rolu nedostala žiadna vtedy známa sexi herečka a tak ostala jedinečná fakt dračica, nehovoriac o tom, že jej striptíz bol podľa mňa najsexi a zároveň najzvrátenejší zo všetkých filmových striptízov čo som mala možnosť vidieť. Prosím pekne ani náhodou nie som na ženy, ale klobúk dole za tú ohybnosť, líčenie, sexi kreácie a pohľady. Ale napokon vidíme, že sa vlastne len opakuje tak pri tom černochovi (zaujali ako kombinácia biela-čokoláda) ako aj pri tom chlapovi, z ktorého prejavu, mierne hrncovitého účesu a spoločnej scéne v bazéne mi zostalo akosi špatne. A vlastne celkovo zo všetkého, od hýrenia cez kokaín či smutnú scénu s černoškou až po absolútnu presýtenosť holými ceckami, ktoré nakoniec boli snáď úplne všade. Cesta životom jednej kurvičky, všetko je nabité sexom, alebo sa snaží povýšiť na nejaké tanečné umenie, avšak viac než prázdnota sa nenúka, nejaká ľudskosť chýba až moc. Smutné, ale asi aj takto to niekde chodí.

Dům pro dva (1987)

Vyznie to drsne, ale pokiaľ sa chystáte na sebevraždu, môže vás tento film zobrazujúci (ešte stále) socialistickú atmosféru z tej depresívnej stránky bez debaty na ňu naladiť. Viac či menej vypovedaný konflikt medzi dvoma bratmi, jeden zodpovedný, realistický a predsa zostáva ukrivdený, druhý neusporiadaný no možno o to sexuálne príťažlivejší a s ľahkosťou sa vyhýbajúci následkom svojich činov, továreň kde je človek akoby tiež len jednou zo súčiastok, tak krásne smutná žena....príbeh je to určite nezabudnuteľný až človeka zovrie okolo srdca a zostane mu tak akosi špatne. Napriek tomu mám nepochopiteľnú averziu na Ondreja Vetchého čo korunoval týmto filmom. Možno predviedol aj tu výborný herecký výkon po väčšinu času, ale to ako je vyzdvihovaný mi pripadá prehnané. Ja musím povedať, že ten záverečný pohľad, do ktorého snáď mal vložiť všetky svoje schopnosti som mu teda vôbec neverila a mala som pocit, že to až príliš očividne nejde z jeho vnútra.

Nedotknutelní (2011)

Nevedela som, že tento film (kde sa mi veľmi nehodí ten jeho názov) má tak vysoké hodnotenie a niekto ho považuje za preceňovaný, hodnotím tak akoby som hodnotila každý film ktorý si pozriem a tuto som váhala medzi štyri a päť, no za celkový dojem, prirodzené výkony hercov a pár výborných chvíliek napokon isto päť.....nič nebolo podané slizko pateticky a predsa zostáva nevyslovenou pravdou, že nezáleží na tom či sme bieli, čierni, bordoví, učení, neučení, neotesaný hulič či uhladený slušňák... podstatné je aké je naše srdce naozaj. Spoločnosť sa nás síce neustále pokúša presvedčiť o opaku, no to že úprimnosť, pravdivosť a spontánnosť má väčšiu hodnotu, než len navonok predstieraný súcit, pózerstvo a šablónovitosť nás sprevádza vlastne už oddávna, vo filmovom svete určite minimálne od Gréka Zorbu (kto pozná iste chápe ako to myslím). Trocha ma podráždila možno len lesbička, ale to je čisto môj osobný problém, že mám na túto opakovanú tému v dnešných filmoch averziu. Film má správnu dávku humoru ale aj smútku, asi ako život sám. Je to jednoducho výborný film.

Agatha Christie's Poirot - Třetí dívka (2008) (epizoda)

Dalo by aj za štyri, pokiaľ človek nie je unavený z komplikovanosti vzájomných príbuzenských vzťahov a prepojení. Veľmi som sa zasmiala na komentári užívateľa Lupes, ale je to nejako tak. Keď si to však pozriete raz za čas ako príjemnú a dokonca mierne thrillerovú detektívku na oddych, tak sa to dá. Tiež ak by ste boli pohltený staršími časťami s ich typickou atmosférou, môže vám najprv pripadať Poirot s komorníkom a s akýmsi modernejším bytom a kanceláriou pre prácu jeho mozgových buniek trocha zvláštne. Tej herečke čo hrala tú Francis mohli povedať, aby častejšie zavrela stále pootvorenú hubu (alebo ústa ak chcete), dosť to iritovalo.

Agatha Christie's Poirot - Hra na vraždu (2013) (epizoda)

83%? Och, tak som sa tešila a také sklamanie. Uznávam, že tento príbeh by sa možno dobre čítal v knihe, ale mám pocit, že v tv sa to tentokrát nepodarilo.....Divákovi chýbalo akékoľvek vodítko a mohol mať len veľmi matný postreh na to, aby sa na neho zrazu zosypalo viac a viac informácii a všetko bolo napokon rozpovedané behom konca, naozaj akoby sme čítali knižku. Hviezdička za Poirota a madam Oliverovú. Inak ani táto novšia občas strašidelnejšia atmosféra či hudba mi už tak veľmi "nevonia" a ten koniec vo mne nevyvolal žiadne emócie (na rozdiel napríklad od Orient expresu), aj keď Poirot do toho vložil svoju charizmu.

Šťastný nový rok (2019)

Prečo v dnešnej dobe ani pri násilnej snahe vytvoriť niečo naozaj vtipné a z čoho by sálalo aké také teplo, tak výsledným pocitom je vždy len prázdnota a trápnosť. Sú tie naše vzťahy tak prázdne, že už ani zahrať nejakú úprimne myslenú vrúcnosť nedokážeme? Ako netvrdím, že po hereckej stránke by to bolo zvládnuté zle, ale sladkobôľný výraz Pauhofovej, zvláštne strhaná (bez make upu?) tvár Liškovej či sebavedomý výraz pózerského Koleníka, ktorý akoby si neustále myslel, že pôsobí dokonale a sexi (pritom skôr namyslene a slizko), starnúca (inak vynikajúca) Vášaryová, silené výrazy a humor ostatných, všetko to skôr nastavuje smutnú tvár obrázku dnešnej doby. Hviezdička za to, že som sa občas trocha pousmiala a že som to dokázala dopozerať do konca, pri niektorých dnešných slovenských či českých filmoch je nemožné už aj to.

Duel (2006) (pořad)

Viac menej náhodou to občas sledujem, aspoň niečo normálne popri všetkých tých sprostostiach, ktorými nás slovenské televízne programy v dnešnej dobe zaplavujú. Keďže tu vidím viac komentárov ohľadom moderátora Mareša, dovolím si napísať, že podľa mňa je príjemný a do takejto relácie sedí ako vyšitý a ani tie jeho rozprávania po odpovedi súťažiaceho ( ktoré myslím že súťažiaceho už nezaujímajú) mi neprekážajú, veď aspoň sa človek niečomu priučí. Ale ten čas na rozmyslenie odpovede majú teda riadne krátky, čudujem sa, že spolu s prípadnou trémou to niektorým súťažiacim ide dosť dobre. Ale tak v mojom prípade absolvovanie podobnej súťaže určite nehrozí.