• Krátkometrážní

Black Eyed Peas: Guarantee (2023) (hudební videoklip)

Musím uznat že ne úplně nejlepší song, ale klip s umělou inteligencí je super kvalita. Za mne Will.I.Am jede stále naplno!

Saw X (2023)

Saw X - kdo čeká krvavou podívanou jako třeba u Saw 3D, tak se zřejmě bude hodně nudit. Ale kdo se vžil do života Johna Kramera si film užije naplno. Jinak, pasti jsou perfektní a opět vynalézavé - zklamání z toho očního vysavače, že byl pouze představou… ale plakát zatím nejlepší! Naopak, chybí Dr. Gordon a Logan - Hoffman i během těch pár vteřin udělal neskutečný výkon společně s Amandou, která tam je sice celý film, ale Hoffman je nejlepší filmový detektiv, jakého jsem kdy viděl (vyšetřuje svoje vlastní ,,vraždy’’) a na tom se nic nezmění. Celkový příběh mne hodně zasáhl a to převážně v tom, že hlavní záporná postava není vždy ten nejhorší člověk na světě - Sirotek: První oběť, budiž důkazem.  Jinak, uvědomil si vlastně vůbec někdo, že postava Johna Kramera společně s Amandou umřou již ve třetím díle?! Na závěr tohoto lehce náročného výkladu přeji vše nejlepší detektivu Hoffmanovi k jeho dalším výtvorům! I když už taky nežije,… ale to v téhle sérii vlastně nijak nevadí.

Zlatá labuť - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Jakožto jeden z těch největších fanoušků Zlaté labutě musím uznat, že mne i přes špatné očekávání z konce 21. dílu (který jsem viděl asi 4x) dostala též druhá série s mnohem lepším začátkem, než předtím první. Bohužel, postavy zřejmě postupně začnou ubývat a nám nezbývá nic jiného, než doufat ve stejnou „logiku” jako v Rychle a Zběsile... Jinak stále si mne získává Irena svým přístupem k dané době a své nejasné situaci - což i Kristýna Ryška svým neskutečným výkonem. A taktéž Gruber se svými „vtípky” a vyhrožováním všem kolem něj + má super hlášky (vzpomínka: „My. Chyby. Neděláme.”) - Jaroslav Plesl měl teď krásný rozhovor o svém životě a líbí se mi, že nezačal dělat něco jiného, než hrát skvělé postavy. Chudák Bára s Petrem - Alena a Irena stále vedou v pozornosti mé, tak i divácké. Už se nemůžu dočkat 10. série!

Zlatá labuť - Epizoda 20 (2023) (epizoda)

20. epizoda a vypadá to, jakoby mělo být ještě tak minimálně pět dílů. Ale.. tak doufám, že to nějak nakonec dopadne v tom jednom díle. Druhá série od září do prosince bude mít určitě nějakou další zajímavou pointu, věřím tomu (zatím).  Jinak ale co se to děje s Irenou a Lukášem?! Irena se stává zápornější postavou a Lukáš naopak začal pomáhat? Prostě logika…

Alan Walker & Sasha Alex Sloan: Hero (2023) (hudební videoklip)

Tak Alan Walker se opět překonal a udělal umělecké dílo - poté i se záměrem na housle a je to prostě perfektní. Jeho poslední tvorba je dle mého názoru lepší než na začátku jeho kariéry (i když si to hodně lidí nemyslí) a určitě by v tom měl pokračovat. Skladba Hero složena hlavně pro fanoušky se fakticky povedla…

Prokletá romance (2022)

No,… škoda. ALE začátek se povedl. Sice to trošku trvalo, než se film rozjel, ale vypadalo to slibně. Bohužel za to nemohl až tak moc scénář jako režie. Vzhled filmu není nejvyšší kvality, avšak Kostýmy (ty perfektní šaty), Herecké výkony (hlavně Amy a James) a Písně (a fakt jich není málo, oproti jedničce) - lepší, o hodně. První díl bude navždy pro mne kultovní a od písniček nominovaných na Oskara, se snad nikdy neodtrhnu. Ne že by mi to nějak u té dvojky vadilo, jenže jako fakt čekat na to taku dobu a potom dostat tohle, není to nejlepší a u většiny filmu jsem se nudil. Ale já nemám právo kritizovat dětský film a ani bych to nikdy neudělal (samozřejmě pokud dosahuje této kvality). A jinak přeji Patrickovi, ať nezestárne tak rychle!

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Po roce musím uznat,… že jsem docela zklamán a i vyděšen z toho, co jsem právě teď viděl. To v žádném případě nebylo to, co jsem viděl v kině. A teď fakt nevím, podle čeho chtějí navázat, protože kinová verze byla stejně, možná i více kvalitnější než první díl. Ale tohle mění úplně všechno a bude to sice o mojí oblíbené herečce, ale i tak to nebude o hlavních postavách, o kterých to být celé mělo! Nevím jak se tvůrci rozhodnou.. budu sice spokojen s jakýmkoliv pokračováním, ale přece to, že Amanda žije a že ji požádali, aby to pro ně sestavila a to jméno bylo její dcery + ten pokoj, a že Ben se topil v kleci, a poté Bena, Zoey  a i Amandu zachránili a potkali stejného člověka co na začátku, ale akorát to byl policajt. To jako nic? To se nestalo?  Vždyť ani nevíme, co se stalo s Amandou a tím jejím dítětem! Stejně jako nenastoupili do letadla, které jim v prvním díle bylo připraveno? Prostě tvrdím že původní verze byla logičtější v návaznosti a lidé, již na tom nebyli v kině, tak to nechápou a akorát to kritizují. Jinak fandím sérii a hlavně, ať se tvůrci této série doberou nějakého rozumného pokračování. Anebo, ať natočí k Escape Room 3 dva alternativní konce a je hotovo - každý si bude moci vybrat svůj konec!

Úniková hra (2019)

Nikdy mi nevadil žádný díl ze série Saw a celá ta nekonečná série, se stala takovým celým nevyřešeným případem - až se z toho stala taková klasika, která pořád má co nabízet. Jenže!, se tu objevila Úniková hra a já jsem si ji tak oblíbil, že na ni koukám snad i 4x za rok a neustále mne to baví. Pokaždé, když nastane konec filmu, tak mám pořád dokola a dokola ten stejný pocit, jako když jsem ho zřel poprvé! Ta hudba při titulcích je neskutečná a i celý film, navždy!

The Novice (2021)

The Novice je typ filmu, od kterého jsem moc nečekal. Ale atmosféra s tou nepopsatelnou hudbou je fakt neskutečná. Děj je celkově o ničem, ale podání daného příběhu, jak se vysokoškolská studentka snaží dosáhnout toho, čemu věnovala veškerý svůj čas… to je prostě něco, co ještě snad nikdo nenatočil. Vlastně je tato situace úplně nepředstavitelná, protože fakt nesoustředila se na školu, ale na to, co doopravdy chtěla. Film mne zaujal hlavně kvůli Isabelle a usoudil jsem, že to je ta první dospělá role, která ji může dostat výše. Takže Orphan - nejlepší dětská role, The Novice + Sirotek: První oběť - ZATÍM nejlepší dospělé role.

Elvis (2022)

Takže, už je to tady! Konečně! Stále vzpomínám, jak jsem před dvěma lety v březnu četl, jak se Tom Hanks nakazil covidem, a kvůli tomu se přestalo natáčet. No a po takové dlouhé době musím říct, že vůbec nejsem zklamán. Zážitek z filmu je nepopsatelný. Při scénách jak se to vše začalo na Elvise valit - jak jeho třepání na pódiu, tak jeho či tátovy starosti z minulosti - tak jsem se dostal do takového stresu, že to doopravdy nešlo vydržet. Musím fakt vychválit Hudbu, Herecké výkony, Scénář, Režiséra atd., ale hlavně Vzhled filmu - plakáty + úvod, tak i závěr (titulky) filmu. Nejlepší scéna: První koncert v pink obleku. Jinak ve stylu Bohemian R., Rocketman, Walk the Line a i Moulin Rouge. Takže jenom více takýchto filmů, doufám že nedojdou herci!